У пошуках правди. Saatchi&Saatchi створили проєкт для міста-привида Поліське

Усім відомо про трагедію, що відбулась у Чорнобилі, багато хто чув про Прип’ять, але Поліське залишається невідомою точкою на карті трагедії 1986 року. Це місто на відстані 80 кілометрів від ЧАЕС, що постраждало внаслідок вибуху. І у нього особлива історія, адже незважаючи на погіршене самопочуття жителів, підвищення рівня захворюваності через радіаційний фон, — місто продовжувало жити своїм звичайним життям ще 13 років. Лише у 1999 році Поліське евакуювали, закрили та забули про нього. Аж до 2019 року.

У 2019 році українські документалісти зняли короткометражний фільм «Поліське. Післячуття». Використовуючи архівні документи для закадрового голосу, підсвічуючи покинуте місто прожекторами дронів знімальна група буквально пролила світло на правду про місто, яке стало привидом трагедії.

Задля максимальної драматизації історії Поліського команда української креативної агенції створила айдентику міста. Візуальними символами вона передає те, що це місто існувало, в ньому жили люди, а потім воно стало привидом. Отримавши символіку Поліське наче повернулось із небуття, отримало нове обличчя, яке нагадує про 2 трагедії — вибух на ЧАЕС 1986 року та про забутих людей.

Фірмовий стиль міста побудований на грі світла з тінню. Світло — прекрасна метафора правди. Як і правда, світло разить очі, але метафорично ця властивість робить таємне явним, допомагаючи побачити більше. Воно привідкриває завісу та освітлює темні кути.

Для айдентики міста-привида креативники використали особливий шрифт, який розроблений з урахуванням усіх вимог для типографії і шрифтової композиції того часу.

Айдентика міста-привида Поліське

Історію проєкту про місто-привид Поліське можна дізнатися у відео:

У рамках проєкту було записано радіоролики, створені із використанням звуків ехо покинутого міста. А фінальним етапом стало створення сайту. Він не лише відтворює Поліське у діджитал-просторі, а й виконує більш амбіційну ціль — збирає інформацію про те, скільки насправді людей потерпіло внаслідок аварії на ЧАЕС. На сайті можуть вносити інформацію як колишні жителі Поліського, так і інші учасники трагедії 1986 року з будь-яких куточків світу. Можна додати ім’я постраждалого/постраждалої у категорії «Додати потерпілого» та позначити на карті у розділі «Мапа».

Поліське

Автори проєкту збирали правду шматочок за шматочком, щоб про неї міг дізнатись кожний. Вони вірять, що проєкт приверне увагу не лише до Поліського, справжніх масштабів трагедії на ЧАЕС, а й до питань правди у епоху пост-правди, в межах якої фейки та маніпуляції стали надто звичним явищем.

  • DocNoteFilms — автори документального фільму «Поліське. Післячуття»
  • Dronarium — розробники технологій для дронів, оператори дронів, що брали участь у зйомках
  • Saatchi & Saatchi Ukraine — автори ідеї кампанії та айдентики
  • 4EARS Sound production — розробники звуку для фільму «Поліське. Післячуття»
  • Gremcy — розробники сайту http://theotherchornobyl.in.ua/
проєкт про Поліське

В тему:

  • Havas Engage у партнерстві з благодійним фондом «Карітас» анонсував проєкт «КарантинБезДому» і запуск зіркового флешмобу #Слухайвдома заради тих, хто не має дому.
  • Prom.ua разом з Banda зняли ролик, щоб підтримати та подякувати всім домашнім працівникам і підприємцям. Усім, хто продовжує працювати та не дає Україні зупинитися.
  • «Наш дім у вогні»: організація Ґрети Тунберг візуалізувала попередження екоактивістки.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Мистецтво і фешн: український бренд LITKOVSKAYA представив спеціальну зйомку «Будинок художника»

Український модний бренд LITKOVSKAYA вивчає мистецтво крізь покоління у новому лукбуці колекції «Artisanal» та представляє спеціальну зйомку «Будинок художника». Творча ...

Grammarly створила перший анотований GEC-корпус української мови і виклала його у відкритий доступ

Компанія Grammarly, анонсувала створення та публікацію у відкритому доступі першого анотованого GEC-корпусу української мови. Компанія розробляє онлайн-сервіс на основі штучного ...

«Довго й нещасливо»: страхова компанія переінакшила віршик про Хитуна-Бовтуна

Partners Life планує анімувати ряд класичних дитячих віршиків, починаючи з Хитуна-Бовтуна, і перетворити їх на історії про фінансово хиткі ситуації.

Коли людей попросили намалювати кетчуп, вони намалювали Heinz

Більшість людей намалювали характерну пляшку кетчупу Heinz, хоча жоден з учасників експерименту не знав, що його ініційовано цим брендом.

Шість креативних кампаній, які завдячують своїм успіхом фанатам

Своїм розголосом кожна така кампанія завдячує саме суперфанатам. Це – приклад того, як можна активізувати та винагородити за лояльність своїх прихильників.

Британська компанія Moodbeam розробила браслет для визначення емоцій співробітників

Британська компанія Moodbeam розробила гаджет, який допоможе керівникам контролювати емоційний стан співробітників. Щоб передати дані, користувачу гаджету потрібно натиснути одну ...