«Не питай мене». Фонд «Вийди з тиші» запускає проєкт на захист гідності людей з порушеннями слуху

Благодійний фонд «Вийди з тиші» запускає проєкт «Не питай мене». Мета проєкту — навчити кожного з нас поважати права та гідність людей з порушеннями слуху.

Жалість, неповага, недолугі жарти, нетактовні вислови та запитання — ось з чим буквально кожного дня стикаються люди з порушеннями слуху. Більшість цих образ та непорозумінь викликана не упередженим ставленням, зверхністю чи презирством, а елементарною необізнаністю.

Саме такими міркуваннями і послуговувалися ініціатори проєкту «Не питай мене». Головне завдання проєкту — навчити всіх нас грамотно поводитися з людьми з порушеннями слуху. Це означає: навчити емпатії, толерантному ставленню до них, захистити їхнє право на повагу до фізичної та психічної цілісності.

Першою ластівкою проєкту «Не питай мене» став 10-хвилинний фільм, герої якого — люди з порушеннями слуху. Попри все, вони живуть яскравим, повноцінним життям, успішно займаються улюбленими справами і бажають лише одного: щоб ми до них ставилися як до рівних. Увесь фільм — це відеоінтерв’ю, в якому люди з порушеннями слуху розповідають про неприємні реакції та питання від оточуючих, які зачіпають честь, гідність і роблять боляче. Організатори проєкту вважають, що зафільмовані відповіді героїв інтерв’ю допоможуть усім нам стати обізнанішими щодо спілкування з людьми, які мають порушення слуху.

«Це відео є початком запуску флешмобу #непитаймене. Адже у кожної людини є своя історія і є свої питання, які її дратують, зачіпають її честь та гідність або ж елементарно порушують її власні кордони», — наголошують у фонді «Вийди з тиші». Організатори звертаються до всіх, хто має споріднені почуття з героями фільму, і закликають кожного поділитися своєю історією з хештегом #непитаймене і водночас підтримати проєкт поширенням відеоролику.

Відеоролик створено в рамках проекту ГО Fight For Right / Боротьба за права «Зміцнення захисту прав людей з інвалідністю» за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Про ідею проєкту та деталі його створення ми дізнавались у Наталії Петренко, Голови БФ «Вийди з тиші»:

Ідея проєкту була в голові вже давно, але зріла та чекала фінансування, тому що хотілося зробити все якісно та професійно. Коли я побачила оголошення конкурсу грантів від ГО «Боротьба за права», одразу вирішила, що будемо подаватися. Було хвилююче, адже це була наша перша грантова заявка і ми її виграли! Раділи, як малі діти 🙂

Чому вирішили створити проєкт саме про людей з порушеннями слуху? Тому що я сама слабочуюча, користуюся слуховими апаратами і тому що фонд допомагає людям з порушеннями слуху. Ця тема близька, болюча. Ця тема реально потребує висвітлення та розголосу у нашому суспільстві. Це дійсно проблема, коли навколишні не знають, як спілкуватися з людьми, які мають порушення слуху (і, власне, не тільки слуху), можуть грубити, кричати, ображати. Але це все через необізнаність. Тому навчити і показати, як треба; показати, що ми є; сказати, що ми такі, як і всі, — це важливі меседжі, які хотілося донести.

Про команду та складнощі у роботі над проєктом

Основна команда, яка працювала над проєктом, — це я та моя помічниця Наталя. Але людей, котрі долучилися до створення проєкту, було багато: це і учасники, які щиро ділилися своїми історіями; і оператори відеозйомки; і диктор; і перекладач жестової мови; і купа знайомих та незнайомих людей з порушеннями слуху, які писали мені питання та розповідали історії, що їх зачіпають (для формування списку питань для ролику). Я ціную вклад кожного!

Оскільки це був наш перший досвід, то складнощів у процесі роботи над проєктом було багато і найрізноманітніших. Наприклад, у переддень зйомки (о 22:30 вечора) від участі відмовилося дві учасниці, тому треба було терміново шукати нових. Тоді я наважилася написати пану Олексію Нашивочнікову (українському архітектору і художнику — Ред.) і він погодився! Це було круто! Крім того, було багато складнощів, пов’язаних із операторською роботою, до яких ми не були готові. Тому нам довелося вивчати все в повітрі і одразу ж застосовувати на практиці. Але це неймовірний досвід і я рада, що все було саме так.


Читайте також: У Фінляндії створили «ввічливий шрифт» для боротьби з кібербулінгом.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Ребрендинг для чаю grace від banda

banda розробили нову бренд-стратегію та оновили айдентику для чаю grace. Не новачка на українському ринку чаїв потрібно було повернути у ...

Як страховики доять клієнтів: агенція Zulu Alpha Kilo показує метафору, яку важко ігнорувати

Реклама від агенції Zulu Alpha Kilo для платформи RATESDOTCA, де можна порівняти вартість страхових полісів, врізається у пам’ять надовго. Видовище ...

Літнім людям є що розповісти: Cadbury ділиться історіями і закликає спілкуватися

Cadbury і благодійна організація Age UK вирішили нагадати всім, що чимало людей, на жаль, так і залишаються на самоті навіть після локдауну.

У Києві з’явилися постери, що закликають місцян звернути увагу на масове отруєння собак

Після зафіксованих масових отруєнь собак у центрі Києва креативна агенція ANGRY Agency розробила серію постерів, що закликають місцян звернути увагу ...

Людство + технології — разом ми зможемо! Нова світова кампанія Vodafone

Vodafone оновлює своє позиціонування на світовому ринку, головною ідеєю якого є те, чого може досягти людський дух, поєднавшись із технологіями. ...

WOG випустила LOL-комбо пропозиції, які придумали клієнти

До 1 квітня мережа АЗК WOG випустила серію постерів із наборами LOL-комбо. Авторами таких наборів WOG стали самі клієнти. «Ми ...