«Не питай мене». Фонд «Вийди з тиші» запускає проєкт на захист гідності людей з порушеннями слуху

Благодійний фонд «Вийди з тиші» запускає проєкт «Не питай мене». Мета проєкту — навчити кожного з нас поважати права та гідність людей з порушеннями слуху.

Жалість, неповага, недолугі жарти, нетактовні вислови та запитання — ось з чим буквально кожного дня стикаються люди з порушеннями слуху. Більшість цих образ та непорозумінь викликана не упередженим ставленням, зверхністю чи презирством, а елементарною необізнаністю.

Саме такими міркуваннями і послуговувалися ініціатори проєкту «Не питай мене». Головне завдання проєкту — навчити всіх нас грамотно поводитися з людьми з порушеннями слуху. Це означає: навчити емпатії, толерантному ставленню до них, захистити їхнє право на повагу до фізичної та психічної цілісності.

Першою ластівкою проєкту «Не питай мене» став 10-хвилинний фільм, герої якого — люди з порушеннями слуху. Попри все, вони живуть яскравим, повноцінним життям, успішно займаються улюбленими справами і бажають лише одного: щоб ми до них ставилися як до рівних. Увесь фільм — це відеоінтерв’ю, в якому люди з порушеннями слуху розповідають про неприємні реакції та питання від оточуючих, які зачіпають честь, гідність і роблять боляче. Організатори проєкту вважають, що зафільмовані відповіді героїв інтерв’ю допоможуть усім нам стати обізнанішими щодо спілкування з людьми, які мають порушення слуху.

«Це відео є початком запуску флешмобу #непитаймене. Адже у кожної людини є своя історія і є свої питання, які її дратують, зачіпають її честь та гідність або ж елементарно порушують її власні кордони», — наголошують у фонді «Вийди з тиші». Організатори звертаються до всіх, хто має споріднені почуття з героями фільму, і закликають кожного поділитися своєю історією з хештегом #непитаймене і водночас підтримати проєкт поширенням відеоролику.

Відеоролик створено в рамках проекту ГО Fight For Right / Боротьба за права «Зміцнення захисту прав людей з інвалідністю» за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Про ідею проєкту та деталі його створення ми дізнавались у Наталії Петренко, Голови БФ «Вийди з тиші»:

Ідея проєкту була в голові вже давно, але зріла та чекала фінансування, тому що хотілося зробити все якісно та професійно. Коли я побачила оголошення конкурсу грантів від ГО «Боротьба за права», одразу вирішила, що будемо подаватися. Було хвилююче, адже це була наша перша грантова заявка і ми її виграли! Раділи, як малі діти 🙂

Чому вирішили створити проєкт саме про людей з порушеннями слуху? Тому що я сама слабочуюча, користуюся слуховими апаратами і тому що фонд допомагає людям з порушеннями слуху. Ця тема близька, болюча. Ця тема реально потребує висвітлення та розголосу у нашому суспільстві. Це дійсно проблема, коли навколишні не знають, як спілкуватися з людьми, які мають порушення слуху (і, власне, не тільки слуху), можуть грубити, кричати, ображати. Але це все через необізнаність. Тому навчити і показати, як треба; показати, що ми є; сказати, що ми такі, як і всі, — це важливі меседжі, які хотілося донести.

Про команду та складнощі у роботі над проєктом

Основна команда, яка працювала над проєктом, — це я та моя помічниця Наталя. Але людей, котрі долучилися до створення проєкту, було багато: це і учасники, які щиро ділилися своїми історіями; і оператори відеозйомки; і диктор; і перекладач жестової мови; і купа знайомих та незнайомих людей з порушеннями слуху, які писали мені питання та розповідали історії, що їх зачіпають (для формування списку питань для ролику). Я ціную вклад кожного!

Оскільки це був наш перший досвід, то складнощів у процесі роботи над проєктом було багато і найрізноманітніших. Наприклад, у переддень зйомки (о 22:30 вечора) від участі відмовилося дві учасниці, тому треба було терміново шукати нових. Тоді я наважилася написати пану Олексію Нашивочнікову (українському архітектору і художнику — Ред.) і він погодився! Це було круто! Крім того, було багато складнощів, пов’язаних із операторською роботою, до яких ми не були готові. Тому нам довелося вивчати все в повітрі і одразу ж застосовувати на практиці. Але це неймовірний досвід і я рада, що все було саме так.


Читайте також: У Фінляндії створили «ввічливий шрифт» для боротьби з кібербулінгом.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Nebo ideas agency и магия кофе «Чорна Карта»

Nebo ideas agency выпустило новый магический ролик для бренда «Чорна Карта». В нем креативщики решили показать историю одного дворика итальянского ...

Сміття та футболки на все життя: що продавали британські екоініціативи у Чорну п’ятницю 2020

Ці три екоініціативи у Чорну п’ятницю 2020 скористалися нагодою привернути увагу до пластикового забруднення, вуглецевих викидів та вимирання диких тварин.

https://creativity.ua/wp-content/uploads/2020/11/Hotspot-Commercial-Just-Dont-2-scaled.jpgDon’t come to Hotspot. Вчителі не радять йти до своєї школи

Don’t come to Hotspot. Вчителі не радять йти до своєї школи

Arriba! створила ролик школи англійської мови Hotspot School of English, в якому відкрито заявила, в яких випадках не варто йти ...

На хвороби нема часу: Санофі в Україні та Publicis Ukraine нагадали українцям про важливість вакцинації

Publicis Ukraine створила для Санофі в Україні, зокрема для напряму вакцин Санофі Пастер, кампанію, що нагадує українцям про важливість вакцинації ...

Українські зірки закликають вийти з кола насильства: кампанія від UNFPA

Українські зірки закликають вийти з кола насильства: кампанія від UNFPA

Фонд ООН у галузі народонаселення UNFPA разом з рекламною агенцією Skykillers та командою Shootgroup створили проєкт, націлений на боротьбу з ...

Видання The Drum назвало кращу зовнішню рекламу 2020

Для зовнішньої реклами 2020 рік видався особливо складним, але вона лишається престижною та креативною сферою, не поступаючись діджитал своїми позиціями.