Створено пристрій, який відстежує позу для сну за допомогою радіосигналів

Команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту створила пристрій, який відстежує, у якій позі людина спить. Для цього йому не потрібно ані камер, ані обвішування людини сенсорами. Пристрій під назвою BodyCompass прикріплюється на стіну і аналізує радіосигнали, які відбиваються від об’єктів у кімнаті.

Як пояснили дослідники, пристрій, який відстежує позу для сну, може бути дуже корисним. Наприклад, його можна використовувати для моніторингу прогресування хвороби Паркінсона, оскільки при ній людина втрачає здатність перевернутися з боку на бік у ліжку.

Щоб розрізнити радіосигнали, які відбиваються від людського тіла, та сигнали, які відбиваються від усього іншого, що є в кімнаті, система зосереджується на сигналах, відбитих від живота та грудей людини. Тобто від тих частин тіла, які рухаються під час дихання. Після чого ці сигнали надсилаються у хмару, щоб система BodyCompass могла проаналізувати позу, у якій людина спить.

Для того, щоб натренувати нейромережу пристрою, дослідники записали 200 годин сну 26 людей. Спочатку учасникам експерименту все ж доводилося кріпити сенсори до живота та грудей. Але вже через тиждень BodyCompass міг самостійно та правильно визначити положення тіла людини у 94% випадків.

Навіщо це може знадобитися

Дослідники припускають, що в майбутньому BodyCompass можна буде сполучати з іншими пристроями. Наприклад, зі смарт-матрасом, який спонукатиме людину змінити позу, якщо, скажімо, користувач хворіє на епілепсію і обрана поза для сну є небезпечною для життя. Або якщо людина заснула у позі, яка може спровокувати зупинку дихання уві сні. Або повідомити доглядальників нерухомих пацієнтів, що у їх підопічних є ризик виникнення пролежнів. До того ж такий пристрій, який відстежує позу для сну, міг би просто допомогти всім нам нарешті виспатися.

Систему BodyCompass буде офіційно представлено завтра, на конференції UbiComp 2020. Але ознайомитися з науковою роботою можна і зараз, на сайті Массачусетського технологічного інституту.

Джерело

Що ж до того, що відбувається у людини в голові під час сну, дослідники з того ж таки Массачусетського технологічного інституту шукають спосіб навіювати сновидіння в стилі фільму «Початок».

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Norton commander, касетні програвачі та політехніка: ребрендинг музею КПІ вiд Y agency

В рамках карантинного затишшя Y agency вирішило протестувати нову для агентства послугу — smart branding. «Що ми можемо зробити для ...

ALWAYS

Always запускає кампанію #ОднаДляОдної і надасть безкоштовні засоби гігієни на підтримку українських школярок

Кожна п’ята дівчинка в Україні пропускає школу під час критичних днів через брак засобів жіночої гігієни*. Щоб привернути увагу до ...

Lions Live: команда BBDO розповідає про кампанію «Ти – не ти, коли голодний»

Останні 10 років кампанія «Ти – не ти, коли голодний» невпинно розвивалася, оновлювалася і перетворила іконічний, але призабутий бренд на світового лідера.

В Україні запустили екологічне ранкове шоу, яке дбає про психічне здоров’я слухачів

В Україні запустили екологічне ранкове шоу. Від медитацій у прямому ефірі до психологічної освіти — такий формат вигадали Радіо Аристократи. Мета ...

Підсумки третього дня Lions Live від Джонатана Мілденхолла, гендиректора TwentyFirstCenturyBrand

Співзасновника та гендиректора консалтингової фірми TwentyFirstCenturyBrand було запрошено підбити підсумки третього дня Lions Live.

Lions Live: як створювалася кампанія The Truth Is Worth It

Люди цінують правду, але не завжди згодні з тим, що за неї треба платити. Тому кампанія The Truth Is Worth It мала змінити поведінку цілого покоління.