Квест-кімната Parkinson’s NSW показує, як живеться людям з хворобою Паркінсона

В Австралії щодня діагностують хворобу Паркінсона приблизно у п’яти людей, яким ще навіть сорока років немає. Тому, щоб привернути увагу до цієї ситуації, організація Parkinson’s NSW створила унікальну квест-кімнату, яка змушує учасників квесту відчути на собі, як живеться людям з хворобою Паркінсона.

Такий оригінальний захід було реалізовано агенцією Wunderman Thompson Australia та кіностудією Airbag. Розпочався він з того, що на Facebook опублікували звернення до найзавзятіших фанатів квестів, пропонуючи їм можливість стати першими, хто пройде нову квест-кімнату. Чого учасники не знали, то це того, що у такий спосіб вони візьмуть участь у експерименті, який додасть наочності тим щоденним перепонам, які постійно мають долати люди з хворобою Паркінсона.

Саймон Ленглі (Simon Langley), креативний директор Wunderman Thompson Australia, розповів: «Життя зі щоденними проблемами, які викликані хворобою Паркінсона, це щось таке, що багато хто з нас не може й уявити. Для цих людей такий квест – реальність, з якої вони не можуть вирватися. І ми б хотіли, щоб пересічні австралійці відчули себе на їх місці».

Повсякденність, але з перепонами

Квест-кімната Parkinson’s NSW була збудована за три дні та обладнана численними прихованими камерами. Її спроєктували так, щоб учасники квесту могли відчути симптоми цього захворювання за допомогою завдань, що імітують повсякденне життя: зав’язування шнурків, наливання чаю, використання комп’ютерної миші тощо. Кожне з цих завдань імітувало той чи інший симптом хвороби Паркінсона: порушення пам’яті, тремтіння рук, нечіткий зір та проблеми з багатозадачністю. Адже всі ці симптоми суттєво впливають на здатність людини впоратися з повсякденними, необхідними в житті речами.

В рамках цієї з кампанії була створена також аналогічна інтерактивна цифрова квест-кімната Parkinson’s NSW, щоб якомога більше людей могли уявити собі життя особи, хворої на паркінсонізм. А також, щоб розвіяти типову хибну думку, начебто це захворювання уражає лише літніх людей.

Кампанія ставить собі за мету інформування публіки щодо повсякденного життя людей з хворобою Паркінсона, а також збір коштів у підтримку дослідницької роботи Parkinson’s NSW та ініціатив, що намагаються полегшити життя людям з паркінсонізмом, доки тривають пошуки ліків від цього захворювання.

Джерело

Для того, щоб можна було стежити за перебігом хвороби Паркінсона у пацієнта, інженери компанії IBM свого часу розробили спеціальний датчик, який кріпиться до нігтя.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Тренди у типографіці для дизайну сайту в 2021 році (Інфографіка)

Типографіка перетворює слова із простого друкованого тексту на витончений канал комунікації. Так багато можна сказати завдяки дизайну шрифтів — від ...

Американські інженери показали прототип крижаного робота IceBot

Американські інженери Девін Керрол (Devin Carrol) і Марк Йім (Mark Yim) з Пенсільванського університету створили прототип двоколісного робота IceBot. Усі ...

Бренд Oakley представляє маску для обличчя, яка запобігає запотіванню окулярів

Бренд Oakley, відомий своїми стильними окулярами, представив високотехнологічну захисну маску для обличчя, яка ідеально підходить для тих, хто носить окуляри. ...

Вікіпедія відзначає 20-річний ювілей (Інфографіка)

Двадцять років тому, 15 січня 2001 року, Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер запустили сайт під назвою «Вікіпедія» — мережевий інформаційний ...

Ритейл та ескапізм: як мода і дизайн опановують віртуальний простір

Цифрова мода та віртуальний простір стають дедалі дивнішими, апелюючи до уяви та розмиваючи ті межі, у яких досі існував ритейл.

Creative Digest CIAU. Випуск #022

Чао, креатори! На зв’язку Creative Digest! Вітаємо всіх з Новим роком! Сподіваємось, ви добре відпочили за зимові свята та надихнулися ...