Зараз нові технології з’являються як ніколи швидко, але автори журналу MIT Technology Review, який видається Массачусетським технологічним інститутом, переконані, що їм краще знати, які саме технології цього року найсильніше вплинуть на наше життя. Цей авторитетний журнал про технології опублікував свій щорічний список, де він прогнозує 10 головних наукових проривів 2020 року.

Цей список не завжди включає в себе розробки, про які кричать всі заголовки. Але часто саме ці технології можуть похвалитися найбільшою кількістю компаній та організацій, які працюють над їх втіленням у життя.

Ось ці 10 головних наукових проривів, яких слід очікувати в 2020 році:

1. Мегасузір’я супутників, що будуть створені такими компаніями як SpaceX, Amazon та OneWeb. З одного боку, вони забезпечать світ швидкісним Інтернетом. З іншого – заполонять усю земну орбіту.

2. Штучний інтелект зможе керувати алгоритмами смартфонів, витіснивши хмарні технології та зробивши телефони потужнішими та захищенішими.

3. Дослідники звертаються до штучного інтелекту, щоб відкривати нові молекули. А це знизить кошти та час, які потрібні для розробки нових ліків.

4. Беручи до уваги глобальну зміну клімату, такі організації як World Weather Attribution з’ясують, яким чином люди провокують катастрофи типу австралійських пожеж.

5. Делфтський технічний університет (Нідерланди) та ряд інших установ працюють над створенням квантового Інтернету, який неможливо хакнути. Цього року вони представлять результати своєї роботи.

6. Щоб допомогти пацієнтам з рідкісними невиліковними хворобами, дослідники розробляють персональні ліки.

7. Для задач настільки складних, що з ними не впорається й суперкомп’ютер, існує квантова перевага.

8. Наразі багато хто шукає спосіб вповільнити старіння та запобігти таким хворобам, як рак чи деменція. Зокрема, цим займаються організація Mayo Clinic та компанія Unity Biotechnology.

9. Чи стане 2020 рік тим роком, коли широкий загал перейде на цифрову валюту? Принаймні Facebook та інші компанії докладають до цього чимало зусиль.

10. Бюро перепису населення США викликало бурхливі дискусії, коли стало відомо, що опубліковані ним дані будуть захищені за принципом диференційної конфіденційності. З одного боку, це покращить захист інформації. З іншого – може негативно вплинути на доступ науковців до цих даних.

Втім, дуже розганятися зі своїми очікуваннями ще зарано.

Щодо квантової переваги, то про неї вчені говорять вже не перший рік. Але цього року вона у списку, тому що у жовтні 2019 року квантовий процесор Sycamore компанії Google обчислив задачу, на розв’язання якої навіть найшвидшому суперкомп’ютеру знадобилося б 10000 років. Щоправда, практичного застосування квантової переваги доведеться чекати ще 5–10 років.

Те ж саме стосується кожного з прогнозованих 10 головних наукових проривів 2020 року. Зокрема, й відкритих штучним інтелектом молекул. Про цю технологію нещодавно дізналися усі, тому що нею скористалися для створення нового антибіотика. Проте на виготовлення ліків, безпечних для людей, піде ще кілька років.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

MGID

MGID запускає контекстний фільтр статей зі згадками COVID-19

Міжнародна платформа нативної реклами MGID розширює можливості свого brand safety рішення для рекламодавців, запустивши новий контекстний фільтр. Він дозволить оминати ...

NESCAFE_3in1_XXL_Informer_040220b

Розмір стіка має значення. Запуск Nescafé 3в1 у новому XL-форматі

Чим більший стік, тим більше позитивних вражень. І кожний рекламний матеріал став відображенням цього твердження у новій кампанії Publicis Ukraine ...

Cannes Lions

Cannes Lions 2020 скасовано

Фестиваль та нагородження робіт Левами у 2020 році не відбудуться. Про це організатори Фестивалю оголосили на своєму офіційному сайті. Також ...

Креативна Практика створює «Добре портфоліо»

Креативна Практика створює «Добре портфоліо»: волонтерські дизайн-проєкти для соціальних ініціатив

Минулого року в Україні запустилася освітня платформа для фахівців креативних індустрій — Креативна Практика (Creative Practice). В рамках навчання на ...

Havas PR Київ анонсує перезапуск: новий топ-менеджмент, концепція та стратегія

Агентство Havas PR Kyiv, яке входить до складу Havas Creative Group Ukraine, анонсує перезапуск команди. Даниїл Ваховський став керуючим партнером ...

Італійський фотограф знімає на вебкамеру

Італійський фотограф робить фотосесії через вебкамеру

Фотограф Алесіо Альбі (Alessio Albi) з міста Перуджа, Італія, знайшов спосіб займатись улюбленою справою під час карантину. Він почав фотографувати ...