Повітряні змії-вітрогенератори: розробка німецьких інженерів ще на крок наблизилася до масового виробництва

Нещодавно, одного серпневого дня, неподалік від Мюнхена група інженерів запустила в небо електричний літачок-вітрогенератор, збудований за принципом повітряного змія, і вперше спостерігала, як він виписує вісімки у повітрі. Повітряні змії-вітрогенератори належать до тих небагатьох пристроїв, які шукають альтернативний підхід до енергії вітру. Замість будівництва традиційних вітрових турбін з височенною вежею та велетенськими лопатями стартап KiteKraft зменшує всю цю систему до крихітних розмірів та відправляє її у політ.

Літачок чи вежа?

«Найважливішим фактором є те, що нам потрібно вдесятеро менше матеріалів, а отже ми можемо суттєво зменшити витрати», – пояснив Флоріан Бауер, співдиректор KiteKraft. Тобто така вітрова енергія коштуватиме десь вдвічі дешевше, а виробництво самих турбін залишатиме по собі набагато менший вуглецевий слід.

Такі повітряні змії літають автономно, підхоплені вітром, а вісім невеличких пропелерів при цьому обертаються та генерують енергію, яка передається по кабелю на землю. По суті, пояснює Бауер, повітряні змії-вітрогенератори, розроблені у Мюнхенському технічному університеті, працюють так само як стаціонарні турбіни. Вісім пропелерів проходять той же шлях, що й велетенські лопаті традиційних вітряків, але на відміну від них не вимагають масивної інфраструктури.

Вітрові турбіни зазвичай гігантські. Ті з них, що встановлені на морських платформах, сягають 220 метрів в діаметрі. Натомість технологія KiteKraft навіть у морі потребуватиме лише станції типу буя. Енергія вітру й так є доволі дешевою (збудувати вітрову ферму дешевше, ніж вугільну електростанцію). А подальше зменшення витрат обіцяє зробити відновлювану енергію доступною для всіх.

Деякі інші компанії також працюють над летючими вітровими турбінами. Втім компанія KiteKraft стверджує, що її розробка є унікальною, оскільки вона комерційно життєздатна незалежно від її масштабів.

Повітряні змії-вітрогенератори здатні виробляти від 20 до 100 кіловат кожен. Стартап планує спершу працювати з мікромережами, для яких енергія вітру досі була недоступною. Наприклад маленькі віддалені острови, куди складно транспортувати традиційні турбіни, місця, де така вежа просто фізично не поміститься, або місця, де люди несхвально сприймають вітрові вежі. (Ще одна перевага повітряних зміїв: на відстані їх в небі майже не видно.) Ця технологія є також набагато практичнішою там, де бувають урагани. Адже, якщо здійметься вітер, повітряні змії-вітрогенератори можна легко спустити на землю, не ризикуючи їх пошкодити.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Nebo ideas agency и магия кофе «Чорна Карта»

Nebo ideas agency выпустило новый магический ролик для бренда «Чорна Карта». В нем креативщики решили показать историю одного дворика итальянского ...

Сміття та футболки на все життя: що продавали британські екоініціативи у Чорну п’ятницю 2020

Ці три екоініціативи у Чорну п’ятницю 2020 скористалися нагодою привернути увагу до пластикового забруднення, вуглецевих викидів та вимирання диких тварин.

Microsoft патентує технологію для оцінки продуктивності робочих нарад

Meeting Insight Computing System розрахована на те, щоб спостерігати за людьми в ході наради, а потім дати поради щодо шляхів її вдосконалення.

https://creativity.ua/wp-content/uploads/2020/11/Hotspot-Commercial-Just-Dont-2-scaled.jpgDon’t come to Hotspot. Вчителі не радять йти до своєї школи

Don’t come to Hotspot. Вчителі не радять йти до своєї школи

Arriba! створила ролик школи англійської мови Hotspot School of English, в якому відкрито заявила, в яких випадках не варто йти ...

Creative Digest CIAU. Випуск #017Creative Digest CIAU. Випуск #017

Creative Digest CIAU. Випуск #017

Соціальні кампанії для боротьби з домашнім насильством. Startup World Cup в Україні. Екопроєкти 2020. А також історії створення логотипів культових ...

«Креативна Європа» запустила безкоштовний онлайн-курс про залучення грантів

«Креативна Європа» запустила безкоштовний онлайн-курс про залучення грантів

Національне бюро програми Європейського Союзу «Креативна Європа» в Україні спільно з освітньою платформою Креативна Практика запустили безкоштовний онлайн-курс «Європейські гранти ...