Повітряні змії-вітрогенератори: розробка німецьких інженерів ще на крок наблизилася до масового виробництва

Нещодавно, одного серпневого дня, неподалік від Мюнхена група інженерів запустила в небо електричний літачок-вітрогенератор, збудований за принципом повітряного змія, і вперше спостерігала, як він виписує вісімки у повітрі. Повітряні змії-вітрогенератори належать до тих небагатьох пристроїв, які шукають альтернативний підхід до енергії вітру. Замість будівництва традиційних вітрових турбін з височенною вежею та велетенськими лопатями стартап KiteKraft зменшує всю цю систему до крихітних розмірів та відправляє її у політ.

Літачок чи вежа?

«Найважливішим фактором є те, що нам потрібно вдесятеро менше матеріалів, а отже ми можемо суттєво зменшити витрати», – пояснив Флоріан Бауер, співдиректор KiteKraft. Тобто така вітрова енергія коштуватиме десь вдвічі дешевше, а виробництво самих турбін залишатиме по собі набагато менший вуглецевий слід.

Такі повітряні змії літають автономно, підхоплені вітром, а вісім невеличких пропелерів при цьому обертаються та генерують енергію, яка передається по кабелю на землю. По суті, пояснює Бауер, повітряні змії-вітрогенератори, розроблені у Мюнхенському технічному університеті, працюють так само як стаціонарні турбіни. Вісім пропелерів проходять той же шлях, що й велетенські лопаті традиційних вітряків, але на відміну від них не вимагають масивної інфраструктури.

Вітрові турбіни зазвичай гігантські. Ті з них, що встановлені на морських платформах, сягають 220 метрів в діаметрі. Натомість технологія KiteKraft навіть у морі потребуватиме лише станції типу буя. Енергія вітру й так є доволі дешевою (збудувати вітрову ферму дешевше, ніж вугільну електростанцію). А подальше зменшення витрат обіцяє зробити відновлювану енергію доступною для всіх.

Деякі інші компанії також працюють над летючими вітровими турбінами. Втім компанія KiteKraft стверджує, що її розробка є унікальною, оскільки вона комерційно життєздатна незалежно від її масштабів.

Повітряні змії-вітрогенератори здатні виробляти від 20 до 100 кіловат кожен. Стартап планує спершу працювати з мікромережами, для яких енергія вітру досі була недоступною. Наприклад маленькі віддалені острови, куди складно транспортувати традиційні турбіни, місця, де така вежа просто фізично не поміститься, або місця, де люди несхвально сприймають вітрові вежі. (Ще одна перевага повітряних зміїв: на відстані їх в небі майже не видно.) Ця технологія є також набагато практичнішою там, де бувають урагани. Адже, якщо здійметься вітер, повітряні змії-вітрогенератори можна легко спустити на землю, не ризикуючи їх пошкодити.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Команда Havas PR Kyiv розповіла про комунікаційну кампанію 360 для HeForShe Arts Week 2021

Цього року агентство Havas PR Kyiv розробило та реалізувало креативну комунікаційну кампанію для HeForShe Arts Week 2021 і премії Women ...

Алан Бадоєв запускає креативне агентство Badoev ID

Алан Бадоєв — ім’я-бренд, яке за 20 років активної роботи в індустрії інтертейнменту докорінно змінило уявлення про музичний і телевізійний ...

Оголошено фіналістів конкурсу соціально вагомого контенту PITCH UA 3

Починається фінальний етап конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA 3, який організовує компанія MRM за ...

Музей прийняття. Шість історій ЛГБТ+ харків’ян та харків’янок голосами публічних людей

Відомі люди Харківщини озвучили історії реального життя геїв, лесбійок, бісексуальних та транс-людей, які не є відкритими. Це звичайні історії звичайних ...

Перший у світі паб «збери сам»: комедійний канал UKTV Dave заповнює прогалину в житті британців

Комедійний канал UKTV Dave з'ясував, що британці більше радіють можливості нарешті вибратися до пабу, ніж можливості знову поспілкуватися вживу з родичами.

Музика павутиння: американські науковці сподіваються поговорити з павуком

Маркус Бюлер – не лише науковець Массачусетського технологічного інституту, а ще й музикант, і музика павутиння – його нинішній великий проєкт.