З метою популяризації чистої енергії, яку дають вітрогенератори, спільнота дизайнерів Prototype 2030 нещодавно запропонувала два проекти: «слова вітру» (windwords) та «вимикач вітру» (windswitch). Дизайнери спробували переосмислити ці конструкції, щоб вони не порушували естетику краєвиду та не викликали обурення у тих, хто живе поблизу.

Коли будують, наприклад, міст, з архітекторами та дизайнерами консультуються не менш, ніж з інженерами та фінансистами, проекти обирають за конкурсом і досліджують громадську думку. І учасники Prototype 2030 слушно питають: чому ж тоді ми до будування електростанцій не ставимося так само?

«Слова вітру», подібно до напису «Голівуд», могли б стати своєрідною пам’яткою архітектури. Це – редизайн силуету вітрових турбін, який, втім, ніяк не зменшує їх функціональності.

Хоча однієї естетики буде замало, щоб примирити публіку з їх існуванням прямо під вікном. Тут свою роль грають шум від гвинтів і ліній електропередач та постійне мерехтіння, коли лопаті затіняють сонце. І місцеві жителі нічого з цим вдіяти не можуть, у чому й полягає проблема.

Для цього й був розроблений мобільний додаток «вимикач вітру». Він дозволить тим, хто живе біля вітрових ферм, отримувати певну частку доходу від турбін, залежно від того, як близько ті розташовані. Всі підрахунки буде здійснювати додаток. Чим більше вітру – тим вигідніше.

Але якщо у вас, скажімо, болить голова, або мерехтіння світла заважає посидіти з друзями надворі, цей самий додаток дозволяє витратити певну суму з доходу від турбін на те, щоб поставити їх на паузу.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Havas PR Київ анонсує перезапуск: новий топ-менеджмент, концепція та стратегія

Агентство Havas PR Kyiv, яке входить до складу Havas Creative Group Ukraine, анонсує перезапуск команди. Даниїл Ваховський став керуючим партнером ...

Італійський фотограф знімає на вебкамеру

Італійський фотограф робить фотосесії через вебкамеру

Фотограф Алесіо Альбі (Alessio Albi) з міста Перуджа, Італія, знайшов спосіб займатись улюбленою справою під час карантину. Він почав фотографувати ...

Союзники в дії

ГО «Точка опори ЮА» запускає проєкт для союзників ЛГБТ

«Союзники в дії» — це сайт та серія активностей для тих та про тих, хто розуміє, що всі люди рівні ...

Спортсмени-олімпійці у соціальній рекламі від Visa закликають мити руки та сидіти вдома

Спортсмени-олімпійці у соціальній рекламі від Visa показали, що вони миють руки, не забувають про антисептик і взагалі тренуються вдома.

Асоціація ANAIS, яка бореться з домашнім насильством, нагадує, що не кожен дім – безпечний

У Румунії агенція Cheil та асоціація ANAIS попереджають, що випадки домашнього насильства за час карантину лише почастішали.

1200х628 time to win time

Міжнародний фестиваль реклами «Белый Квадрат» оголошує нові дати проведення

24-26 червня в Мінську пройде один з найбільших фестивалів креативності Східної Європи — Міжнародний фестиваль реклами «Белый Квадрат». На даний ...