Юристи знають англійську найкраще в світі: дані світового рейтингу знання англійської мови EF EPI

Дані світового рейтингу знання англійської мови EF EPI свідчать, що найкраще англійську знають юристи та працівники галузі консалтингу. Про це повідомляє онлайн-школа англійської мови EnglishDom. Рейтинг EF EPI ґрунтується на результатах онлайн-тесту, який пройшли 2,2 млн людей зі 100 країн світу у 2020 році.

Перші сходинки переліку світового рейтингу професій EF EPI виглядають так: 

 • Юристи
 • Дослідження та розробки
 • Розробка стратегій та планування
 • Бухгалтерія та фінанси
 • Інформаційні технології
 • Маркетинг
 • Управління персоналом
Кольором позначені групи рівнів знання англійської EF EPI – Дуже високий, Високий, Середній, Низький, Дуже низький.
Кольором позначені групи рівнів знання англійської EF EPI Дуже високий, Високий, Середній, Низький, Дуже низький. 

Гірше англійську знають адмінперсонал, середній технічний персонал, спеціалісти зі сфери господарчого обслуговування та люди, які залучені на виробництві.

«Міжнародна взаємодія та поява єдиного онлайн-простору з різними юрисдикціями — місцевою та глобальною — спонукала юристів найкраще в світі вивчити англійську, — говорить Максим Сундалов, співзасновник та керівник онлайн-школи EnglishDom. — За нашими даними, в Україні англійська має більший попит серед IT-фахівців. Фінансовий сектор, фармацевтична галузь та важка промисловість є галузями-лідерами з навчання не тільки у світі, але і в Україні. Активно вивчають англійську і агрокомпанії, які поставляють продукцію на світові ринки. Взагалі ж, популярний тренд сьогодення — lifelong learning, або безперервне навчання — дозволяє розглядати вивчення англійської не лише як інструмент для роботи, але і як основу для соціальної взаємодії, що надихає розвиватися».

Згідно зі статистикою онлайн-школи EnglishDom щодо її приватних та корпоративних клієнтів, в Україні найбільше займаються вивченням англійської представники інформаційних технологій та перші сходинки виглядають так: 

 • IT-фахівці — 28%
 • Представники креативних індустрій та бізнесу — 23%
 • Працівники сфери обслуговування — 7%
 • Освітяни та держслужбовці — 5%

Також рейтинг EF EPI проаналізував знання англійської не лише за критерієм спеціалізації, а і за належністю до конкретного сектору.

Найкращими у світі у знаннях англійської виявилися такі галузі:

 • Консалтинг
 • IT
 • Виробництво товарів повсякденного вжитку
 • Фармацевтична промисловість
 • Гірська промисловість та енергетика

Щодо України, то серед корпоративних клієнтів онлайн-школи EnglishDom у 2020 році найбільше вчили англійську мову в таких галузях:

 • Важка промисловість — 39%
 • IT — 19%
 • Фінанси — 14%
 • Харчова промисловість — 7%
 • Агробізнес — 5%

Експерти рейтингу EF EPI також зазначають, що рівень володіння мовою в державних секторах із меншою конкуренцією значно нижче, ніж в інших галузях. Це пояснюється тим, що пріоритет державних службовців, зокрема, освітян — це обслуговування своїх співгромадян. Проте, щоб ці фахівці також могли використовувати передові світові методики та досвід, їх також потрібно стимулювати вивчати англійську мову.

Також дані рейтингу знання англійської мови EF EPI дають можливість припустити, що в Європі існує негласний мовний бар’єр, який не дає співробітникам перейти з молодших посад на сходинку вище — менеджерів середньої ланки — у разі, якщо вони не говорять англійською. Цікаво, що цей принцип не поширюється на керівників. Там відбір жорсткіший і більше значення мають лідерські якості. Вік керівників майже завжди вище, ніж середній вік співробітників. А люди за 40 років у своїй більшості володіють англійською гірше, ніж нові покоління. Тому серед кваліфікованих кандидатів на керівні посади не завжди можуть знайтися претенденти з хорошим знанням англійської мови.

Ілюстрація в заголовку: Pisit Heng / Unsplash


Читайте також:

За останні півроку у шести обласних центрах кількість користувачів Facebook зменшилась: комунікаційна агенція plusone провела дослідження соцмереж.

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Розподіл авторських прав між співавторами, або Як поділити твір

За замовчуванням правовласником завжди є автор, тобто сукупність майнових прав (використовувати, дозволяти чи забороняти використання) належить автору, якщо різного роду ...

Creative Digest CIAU. Випуск #036

Конкурс до Дня дизайнера. Нові проєкти від Google. Вебінари про ефективні комунікації для культурних та креативних проєктів. А також нова ...

Бути інфлюенсером чи не бути: тепер кожен може дізнатися свої блогерські шанси з Myscore

Тепер кожен може дізнатися, наскільки він впливовий в своїх соціальних мережах. Скорингова платформа Myscore допомагає оцінити шанси будь-якої людини стати ...

В Україні запустили науково-освітній проєкт BOOKMINT’s

ГО «Форум видавців» та «Дитячі наукові студії» запустили платформу BOOKMINT’s. Мета платформи — популяризація читання та інноваційних технік вивчення науки. ...

ВАМП переклала рекомендації щодо проведення музичних подій, створені Європейською асоціацію фестивалів

Нещодавно представники Європейської асоціації фестивалів (Yourope), серед яких Sziget, Primavera Sound, Open’er, Rock Werchter, Melt, Roskilde та десятки інших, разом із медичними експертами розробили перелік настанов щодо пандемічних заходів ...

Шість етапів стратегії бренд-комунікації: головне з другого вебінару для культурних менеджерів

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні спільно з Асоціацією Креативних Індустрій України запустили серію вебінарів від українських фахівців із комунікацій ...