Юристи знають англійську найкраще в світі: дані світового рейтингу знання англійської мови EF EPI

Дані світового рейтингу знання англійської мови EF EPI свідчать, що найкраще англійську знають юристи та працівники галузі консалтингу. Про це повідомляє онлайн-школа англійської мови EnglishDom. Рейтинг EF EPI ґрунтується на результатах онлайн-тесту, який пройшли 2,2 млн людей зі 100 країн світу у 2020 році.

Перші сходинки переліку світового рейтингу професій EF EPI виглядають так: 

 • Юристи
 • Дослідження та розробки
 • Розробка стратегій та планування
 • Бухгалтерія та фінанси
 • Інформаційні технології
 • Маркетинг
 • Управління персоналом
Кольором позначені групи рівнів знання англійської EF EPI – Дуже високий, Високий, Середній, Низький, Дуже низький.
Кольором позначені групи рівнів знання англійської EF EPI Дуже високий, Високий, Середній, Низький, Дуже низький. 

Гірше англійську знають адмінперсонал, середній технічний персонал, спеціалісти зі сфери господарчого обслуговування та люди, які залучені на виробництві.

«Міжнародна взаємодія та поява єдиного онлайн-простору з різними юрисдикціями — місцевою та глобальною — спонукала юристів найкраще в світі вивчити англійську, — говорить Максим Сундалов, співзасновник та керівник онлайн-школи EnglishDom. — За нашими даними, в Україні англійська має більший попит серед IT-фахівців. Фінансовий сектор, фармацевтична галузь та важка промисловість є галузями-лідерами з навчання не тільки у світі, але і в Україні. Активно вивчають англійську і агрокомпанії, які поставляють продукцію на світові ринки. Взагалі ж, популярний тренд сьогодення — lifelong learning, або безперервне навчання — дозволяє розглядати вивчення англійської не лише як інструмент для роботи, але і як основу для соціальної взаємодії, що надихає розвиватися».

Згідно зі статистикою онлайн-школи EnglishDom щодо її приватних та корпоративних клієнтів, в Україні найбільше займаються вивченням англійської представники інформаційних технологій та перші сходинки виглядають так: 

 • IT-фахівці — 28%
 • Представники креативних індустрій та бізнесу — 23%
 • Працівники сфери обслуговування — 7%
 • Освітяни та держслужбовці — 5%

Також рейтинг EF EPI проаналізував знання англійської не лише за критерієм спеціалізації, а і за належністю до конкретного сектору.

Найкращими у світі у знаннях англійської виявилися такі галузі:

 • Консалтинг
 • IT
 • Виробництво товарів повсякденного вжитку
 • Фармацевтична промисловість
 • Гірська промисловість та енергетика

Щодо України, то серед корпоративних клієнтів онлайн-школи EnglishDom у 2020 році найбільше вчили англійську мову в таких галузях:

 • Важка промисловість — 39%
 • IT — 19%
 • Фінанси — 14%
 • Харчова промисловість — 7%
 • Агробізнес — 5%

Експерти рейтингу EF EPI також зазначають, що рівень володіння мовою в державних секторах із меншою конкуренцією значно нижче, ніж в інших галузях. Це пояснюється тим, що пріоритет державних службовців, зокрема, освітян — це обслуговування своїх співгромадян. Проте, щоб ці фахівці також могли використовувати передові світові методики та досвід, їх також потрібно стимулювати вивчати англійську мову.

Також дані рейтингу знання англійської мови EF EPI дають можливість припустити, що в Європі існує негласний мовний бар’єр, який не дає співробітникам перейти з молодших посад на сходинку вище — менеджерів середньої ланки — у разі, якщо вони не говорять англійською. Цікаво, що цей принцип не поширюється на керівників. Там відбір жорсткіший і більше значення мають лідерські якості. Вік керівників майже завжди вище, ніж середній вік співробітників. А люди за 40 років у своїй більшості володіють англійською гірше, ніж нові покоління. Тому серед кваліфікованих кандидатів на керівні посади не завжди можуть знайтися претенденти з хорошим знанням англійської мови.

Ілюстрація в заголовку: Pisit Heng / Unsplash


Читайте також:

За останні півроку у шести обласних центрах кількість користувачів Facebook зменшилась: комунікаційна агенція plusone провела дослідження соцмереж.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Тренди у графічному дизайні 2021 від Depositphotos (Інфографіка)

Тренди у графічному дизайні 2021 стали відображенням змін, що відбулися минулого року та вплинули на стилі, ідеї, які обирають дизайнери ...

Mastercard_Love Index 2021_Illustrations_1

Mastercard Love Index: романтична вечеря, прогулянка містом і кіномарафон — тренди Дня святого Валентина

Згідно зі щорічним дослідженням Mastercard Love Index, за останнє десятиліття витрати українців на подарунки та враження до Дня закоханих виросли ...

Соціальне дистанціювання обмежує зростання інвестицій у рекламу в б’юті-категорії — дослідження Zenith

Соціальне дистанціювання обмежує зростання інвестицій у рекламу в б’юті-категорії — дослідження Zenith

Соціальне дистанціювання обмежує зростання інвестицій у рекламу в б’юті-категорії до 1.7% у 2021. Про це свідчать дані дослідження агентства Zenith. ...

Трансформації та можливості: бліц спікерів онлайн-марафону NO LIMITS: transformACTION 2021 (оновлено)

Новий освітній український проєкт LIFTA.SPACE анонсував безкоштовний онлайн-марафон NO LIMITS: transformACTION 2021, який відбудеться 15-21 лютого 2021. Ключова тема івенту — трансформації як ...

Creative Digest CIAU. Випуск #026Creative Digest CIAU. Випуск #026

Creative Digest CIAU. Випуск #026

Історії створення відомих логотипів. Новий онлайн-курс для журналістів. Конкурс стипендій для відеоблогерів. Та добірка цікавих заходів лютого. Чао, креатори! З ...

5 речей, необхідних для народження інновацій

Ідеї є всюди, або 5 речей, необхідних для народження інновацій

Найкращі ідеї народжуються там, де люди найменше сподіваються їх знайти — вважає Емі Стентон, засновниця та керівниця PR-агенції Stanton & ...