Новини Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions. Можливості для студентів і молодих креаторів. Новий онлайн-інструмент від Depositphotos. Та нова добірка книг від Yakaboo Publishing.
Чао, креатори! З вами 34-й випуск Creative Digest.
Послухати новини креативу можна на:
Стартувала серія вебінарів про ефективні комунікації, організаторами якої виступили Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та Асоціація Креативних Індустрій України. Мета вебінарів — навчити культурних менеджерів ефективно комунікувати та популяризувати свої культурні та креативні проєкти. На першому вебінарі учасникам розповіли про визначення цілей комунікації, обрання каналів комунікації та планування комунікаційних кампаній. Наступний вебінар буде про побудову бренду і про те, як бренду говорити з людьми так, щоб бути почутим, зрозумілим, прийнятим та полюбленим. Спікерка — Олена Тараненко, бренд-стратегиня, партнерка брендингового агентства «Тень». Реєстрація на вебінар відкрита до 14 квітня за посиланням, яке ми залишили для вас на creativity.ua.
Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress 2021. У рамках програми молоді креатори Європи збираються разом і спільно працюють над вирішенням бізнес-завдань за брифом клієнта. Окрім того, перед молодими талантами виступають відомі креативні директори-ментори протягом усього процесу. Другий рік поспіль програма проходить онлайн. Деталі про членів журі і вимоги до кандидатів ви можете дізнатись на creativity.ua.
Продовжуючи тему заходів. ADC*UA Awards 2021 та Ukrainian Design: The Very Best Of 2021 дають можливість студентам та молодим креаторам брати участь у конкурсній програмі безкоштовно. До участі допускаються студенти профільних інститутів або спеціальностей. А також молоді креатори віком до 29-ти років. Більше подробиць участі шукайте за посиланнями, розміщеними на creativity.ua.
Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів. Тепер користувачі фотобанку можуть виконувати такий вид редагування просто на сайті. Онлайн-інструмент Depositphotos безкоштовний і цілком автоматичний, що дозволяє швидко працювати з необмеженою кількістю зображень. Крім цього, ви можете редагувати не лише файли, придбані на Depositphotos, але й свої візуальні матеріали. Більше подробиць про інструмент читайте на creativity.ua.
До 35-ї річниці катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції було презентовано мобільний додаток Chornobyl App. Це інтерактивний віртуальний гід з технологією доповненої реальності. Додаток містить розсекречені документи з архівів КДБ, дані про рівень забрудненості території станом на сьогодні та у 1986 році. Крім цього, він містить фото, відео та 3D-моделі об’єктів у зоні відчуження. За задумом розробників, застосунок допоможе розширити досвід туристам, які їдуть у Чорнобиль, і тим, хто не може туди потрапити, повідомляє Bazilik.media. Там же ви знайдете посилання на додаток.
А тепер про фестивалі! Організатори Cannes Lions оголосили, що фестиваль креативності цього року пройде лише онлайн, з 21 по 25 червня. Нагадуємо, в січні команда LIONS заявила, що фестиваль таки відбудеться офлайн у Каннах. Згодом організатори зайняли більш обережну позицію, заявивши, що подія вперше пройде у гібридному форматі: як онлайн-фестиваль із часткою «живих» подій. Згідно останньої заяви команди LIONS, цьогорічний фестиваль все ж таки проходитиме в онлайні. На Cannes Lions Live буде представлено активності в прямому ефірі та контент на вимогу. Доступ до фестивалю включено у вартість LIONS Membership. А реєстрація на фестиваль розпочнеться у травні. Більше подробиць читайте на creativity.ua.
Фестиваль «Французька весна в Україні» оголосив цьогорічну програму. Кінофестиваль пройде онлайн та складатиметься з двох секцій:
- допрем’єрних показів новинок французького кінематографу;
- та ретроспективи стрічок, створених жінками.
Стрічки з першої секції можна переглянути безкоштовно онлайн. Їх демонструватимуть з 23 квітня до 2 травня. А які стрічки входять у програму допрем’єрних показів, можете переглянути на медіа Platfor.ma.
Також нагадуємо, що в травні відбудеться 14-й Український маркетинг-форум під гаслом «Форум уцілілих». Організатори презентують кейси компаній, що у складних обставинах зробили стрибок вперед і досягли успіху. Спікери поговорять про те, як топ-менеджери долають стрес, як розвиватимуться канали комунікації, маркетингові інструменти та як змінюватимуться споживачі. 14-й Український маркетинг-форум пройде у гібридному форматі. Деталі події читайте на офіційному сайті.
І традиційно наприкінці Creative Digest ділимось корисною інформацією для саморозвитку. Сьогодні наш партнер, видавництво нон-фікшн літератури Yakaboo Publishing, ділиться двома довгоочікуваними книгами.
Реалістично про старшання у новій книзі біологині, медичної журналістки Дарки Озерної «Книжка для дорослих. Як старшати, але не старіти», яка стала третьою у серії «Оптимістично про здоров’я».
У нашому інформаційному просторі життя всіх людей, старших навіть за 35 років, малопомітне. Чим живуть «дорослі»? А це правда, що старші люди всі хворі, нудні, несучасні, не хочуть сексу і не подобаються собі в дзеркалі? Ні, неправда. Давно час переглянути ставлення до віку, старіння, старшання, хронічних хвороб. При чому не просто «взяти і перестати хворіти», а збагнути, що з нами відбувається, які є ризики та можливості в кожного віку, та продовжити старшати, а не старіти.
Дарка Озерна легко, науково й доказово, з цитатами Оксани Забужко, Євгенії Кузнецової, Сергія Жадана, Юрія Іздрика, Патріарха Юрія Андруховича, Івана Семесюка та Леся Подерв’янського відповідає на неочікувані та провокативні питання:
- Чи є підґрунтя в мему про «склянку води на старості» та який зв’язок може бути між зневодненням та маячінням?
- Яким зморшкам можна запобігти, а які розгладити, як вам того хочеться?
- Чому бути солодкими пиріжечками після сімдесяти — дуже навіть добре?
- Чому варто подарувати батькам кілька секс-іграшок?
- Чи рятують кросворди від деменції?
- Чому дуже немолода сусідка вважає вас повією?
- Чому від корисних яблук та гарбуза у вас болить живіт?
- Чому дарувати пляшку червоного — сексі, а коробку цукерок — ні?
Тож обирайте книгу, а не чарівну пігулку!
Друга книга, над якою команда видавництва працювала 2 роки, — мемуари Барака Обами «Мрії мого батька. Історія про расу і спадок».
Ця епохальна автобіографія, написана майбутнім 44-им президентом США ще до 1994 року. На той час тільки починалася політична кар’єра Обами. Тоді він не був великим селебрітіз і тим більше неможливо було уявити, що коли-небудь стане президентом однієї з наймогутніших країн світу.
Ця доволі докладна розповідь про молоді роки майбутнього політика, а згодом — президента США, є дуже нетиповою, далекою від стереотипів історією чорношкірого американця. У ній ви дізнаєтесь про дитинство в білій сім’ї матері та навчання у престижній школі, життя у далекій екзотичній Індонезії, а отже — від ранніх літ обізнаність з дуже різними суспільствами, відкритість до життя у дуже різних прошарках суспільства, довга і виснажлива історія стосунків із батьком, подорож до Кенії, зустріч і прийняття африканської частини свого роду.
Проте парадоксальним чином це універсальна історія про виклики модернізації і родинні травми, колоніалізм і самотність, в якій українські читачі можуть побачити значно більше знайомого, болючого, оплакуваного і гаряче обговорюваного, ніж можна було очікувати від американського автора.
Усі попередні випуски Creative Digest з посиланнями на медіа можна знайти у розділі «Креативний дайджест» на creativity.ua. Бажаємо гарних вихідних, чао!
Попередній випуск Creative Digest слухайте і читайте тут.