Нова порція знань та натхнення від LIONS Live. Добірка актуальних можливостей професійного росту. Онлайн-довідник національних фільмів. Та тренди в графічному дизайні 2021. Чао, креатори! З вами 27-й випуск Creative Digest.
Послухати новини креативу можна на:
І одразу ж починаємо з крутих можливостей для креаторів! Де підвищити свій професійний рівень, знайти нові джерела для натхнення або новий трамплін для зростання? Це питання завжди актуальне, а такі пропозиції — завжди цінні. На допомогу креаторам creativity.ua пропонує добірку актуальних на сьогодні стажувань, конкурсів, стипендій та навчальних курсів, які, можливо, стануть для багатьох вирішальним пунктом на креативному шляху. Ознайомитись із нею можна на сайті creativity.ua.
Нещодавно в інтерв’ю Creativity.ua керівниця Українського культурного фонду Юлія Федів розповіла про те, як культурні та креативні індустрії країни пережили кризу та рухаються далі. Зокрема, редакція запитувала Юлію про те:
- наскільки креативні індустрії України постраждали від коронавірусної кризи і як швидко вдасться подолати наслідки пандемії;
- які є шляхи підтримки креативних індустрій, окрім матеріально-фінансової;
- що вимагається від креативних індустрій зараз, в епоху кардинальних змін;
- чи здатний український культурний продукт конкурувати з культурним продуктом європейських країн.
Та багато іншого. Повне інтерв’ю з Юлією Федів читайте тут.
А також УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business Culture Hub. Цього разу обговорення відбуватиметься про те, як діджиталізувати культурну сферу в Україні. Під час зустрічі будуть:
- презентовані кейси бізнесу та креативних інституцій з діджиталізації культурних проєктів;
- обговорені етапи та тенденції діджиталізації в Україні, та її вплив на розвиток культурного сектору України;
- про досвід у розробці діджитал-кейсів задля підтримки культури розповідатимуть представники компаній SoftServe та Visa;
- а також спікери розкажуть про те, як використати державну підтримку для старту та залучення бізнес-партнерів для подальшого розвитку.
Зареєструватися на захід можна за посиланням на creativity.ua.
Продовжуючи тему івентів, з 1 до 5 березня на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори фестивалю Cannes Lions представлять новий набір інструментів для креаторів, поради щодо кар’єри від легенд рекламної індустрії, а також головні креативні інсайти та тренди 2021 року. Під час тижня креативних знань ви отримаєте доступ до уроків експертів, посібників та інсайдерських тренінгів від визнаних експертів. Ці заняття допоможуть вам підготуватися до наступного кроку у вашій креативній кар’єрі. Кожна сесія в прямому ефірі буде присвячена різним дисциплінам, аспектам чи тенденціям. Реєструйтеся за посиланням, яке ми залишаємо для вас на creativity.ua.
У лютому у видавництві ArtHuss вийде книжкова новинка про архітектуру — «Архітектура щастя». У цій книзі читач ознайомиться зі стилями та смаками, притаманними різним епохам. А також дізнається, як вони характеризують людей, що планували і зводили визначні будівлі, жили в них і змінювали їх відповідно до своїх уявлень про красу й комфорт. Детальніше про новинку читайте на CASES.Media.
Держкіно презентувало онлайн-довідник національних фільмів. Це найповніша база даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України. Держкіно має на меті створити безкоштовну інформаційну платформу про аудіовізуальний сектор України, яка об’єднає провідних спеціалістів кіноіндустрії нашої країни. Спеціально для онлайн-довідника зроблено кадри та оцифровано титри до майже 20 відсотків представлених кіноробіт. До цього в публічному просторі такої інформації про них не було. Посилання на довідник шукайте на creativity.ua.
Google розробив програму для вчителів, батьків та учнів «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture». Вона передбачає віртуальну освіту для тих, хто хоче навчатися онлайн. Проєкт налічує широкий вибір тем з історії, хімії, біології, природознавства, фізики та інших дисциплін. У програмі є велика кількість інтерактивних інструментів, що допоможуть зробити навчання цікавішим, повідомляє Bazilik.media.
А тим часом Depositphotos представили інфографіку трендів у графічному дизайні 2021 року. Це щорічний проєкт, в якому компанія досліджує, як ця сфера розвиватиметься в новому році. Якщо коротко: у 2021-му переважатимуть теми й естетика, які дають відчуття впевненості в майбутньому та формують більш оптимістичний погляд на життя. У тренді будуть дизайн, натхненний природою; приглушені палітри кольорів; витончені шрифти тощо. А більш детально про тренди дивіться в інфографіці на creativity.ua.
І про новини від партнерів!
X-RAY Marketing Awards проводить онлайн-голосування. У кожній номінації можна віддати голос за один проєкт. А триватиме онлайн-голосування до 28 лютого включно. Більше деталей на MMR.
Фестиваль реклами «Белый Квадрат» продовжує приймати конкурсні роботи, і до 28 лютого діють пільгові умови для учасників. Роботи можна подати онлайн, завантаживши їх на офіційний сайт Фестивалю. Посилання на нього шукайте на creativity.ua.
А тепер переходимо до нової книжкової поради в рамках флешмобу #Читай_досягай. Сьогодні у Creative Digest книжку радить Тетяна Гонченко. Тетяна працює журналісткою на фрілансі. А також веде книжковий телеграм-канал «Непозбувний книгочитун».
Тетяна вважає, що хороша художня книжка прокачує мозок краще за будь-який нон-фікшн, тому радить прочитати «Терор» Дена Сіммонса: «По-перше, це про силу, яка є в кожній людині, адже «Терор» — це книжка про реальну Арктичну експедицію середини 19-го століття. І всі 670 сторінок герої перемагають себе: долають стихію, голод та надзвичайний мороз, змагаються з чудовиськом і попри все намагаються вижити, не опускають руки. А, по-друге, якщо вам здається, що в житті щось пішло не так, ця книжка трохи перевертає ваше сприйняття умов, у яких ви знаходитеся. Починаєш відчувати, що якщо батареї теплі, у холодильнику є їжа, жодні чудовиська за тобою не женуться — значить все класно, відразу якось хочеться жити, насолоджуватися життям. Два роки тому книжка вийшла в чудовому україномовному перекладі у видавництві Жупанського, тож неодмінно купіть і насолодіться».
Усі попередні випуски Creative Digest з посиланнями на медіа можна знайти у розділі «Креативний дайджест» на creativity.ua. Бажаємо гарних вихідних, чао!
Попередній випуск Creative Digest слухайте і читайте тут.