Вчені знайшли спосіб замінити батарейку людським потом

Інженери з Університету Глазго виявили, що для натільних пристроїв цілком можливо замінити батарейку людським потом, оскільки ця тілесна рідина може стати джерелом енергії. Розроблений ними гнучкий супернакопичувач енергії здатен використовувати електроліти, які містяться в поті, замість електролітів з типових батарейок.

Лише 20 мікролітрів рідини достатньо для повного заряду такого пристрою. До того ж він достатньо міцний, щоб витримати 4000 згинань та розгинань, з якими він неминуче зіткнеться під час реального використання.

Такий накопичувач являє собою тканину з поліестерової целюлози, вкриту тонким шаром спеціального полімеру. Цю тканину дослідники обрали тому, що вона здатна ввібрати в себе велику кількість рідини, а полімер є водночас гнучким, має високу електропровідність і його робота в якості електрода для енергонакопичувача не шкодить довкіллю.

Коли тканина вбирає в себе піт, іони з позитивним та негативним зарядом, що містяться у поті, взаємодіють з поверхнею полімеру, запускаючи електрохімічну реакцію, яка генерує енергію.

Ефективність цієї технології дослідники випробували за допомогою добровольців. Учасники експерименту бігали надворі та по біговій доріжці, прикріпивши до себе цей пристрій розміром 2х2 см. В процесі бігуни впріли досить сильно, і пристрій зміг генерувати струм потужністю у 10 міліват. Цього вистачило, щоб постійно тримати ввімкненими кілька маленьких світлодіодних ламп, аж доки бігуни не зупинялися.

Чому батарейки інженерів не влаштовують

Професор Равіндер Дагія (Ravinder Dahiya), який очолив цей проєкт, пояснив задум інженерів так: «Традиційні батареї зараз як ніколи дешеві та доступні, але їх часто роблять з неекологічних матеріалів, які завдають шкоди довкіллю. Це робить їх утилізацію доволі складною, а у натільних пристроях вони можуть стати навіть небезпечними, якщо, наприклад, з розбитої батареї на шкіру виллється токсична рідина. Що нам вдалося вперше, то це показати, що людський піт дає можливість взагалі позбутися всіх цих токсичних матеріалів».

Зараз, коли натільні пристрої на кшталт моніторів здоров’я продовжують набирати популярність, цей винахід, що дозволяє замінити батарейку людським потом, відкриває альтернативний, безпечніший та екологічніший, метод виробництва енергії. До того ж він потенційно придатний не лише для натільних пристроїв, але й для таких технологій як електричні велосипеди та електромобілі, де замість людського поту можна було б використовувати еквівалентний йому розчин.

А от американські вчені розробили натільний сенсор, який здатен проаналізувати склад людського поту, допомагаючи діагностувати хвороби чи виступаючи в якості алкотестера.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Реалізм, гумор і гострі теми: батьки та діти в креативних кампаніях

Ці шість робіт з архівів «Каннських Левів» показують, якими постають справжні батьки та діти в креативних кампаніях. Навіть якщо ті діточки чотирилапі.

Everydays – The First 5000 Days

Аукціонний дім Christie’s вперше виставив на аукціон цифровий витвір мистецтва

Аукціонний дім Christie’s вперше виставив на продаж цифровий витвір мистецтва — колаж «Everydays – The First 5000 Days» («Кожен день — ...

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

Розпочалось голосування за найкращі проєкти креативних індустрій у межах щорічної премії X-RAY Marketing Awards від онлайн-медіа MMR та бізнес/медіа бюро ...

Український діджей створив відеопроєкт, щоб допомогти малим виробництвам вина та їжі Північної Італії

Український діджей та засновник формації DJBuro Влад Фісун відібрав платівки італійських продюсерів та поєднав мікс із приватним відео, відзнятим торік ...

Banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС

Креативна агенція banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС, щоб привернути увагу до зникнення місць пам’яті. Мало хто знає, ...

TISC Укрпатент разом із UNIT.City презентували IP Guide для українських ІТ-компаній

TISC Укрпатент разом із UNIT.City презентували IP Guide для українських ІТ-компаній

17 лютого в інноваційному парку UNIT.City відбулась презентація IP Guide для сфери інформаційних технологій. В ньому зібрані головні поради щодо ...