Татуювання з OLED-підсвіткою може стати новим словом як в моді, так і в медицині

В майбутньому татуювання можуть стати не лише чимось декоративним, а інструментами, застосовними у спорті, медицині тощо. Зокрема, нещодавно британські та італійські науковці розробили перебивне татуювання з OLED-підсвіткою, на яке можна виводити інформацію про об’єкт, на який воно нанесене.

Концепція смарт-татуювання вже якийсь час існує, але це – перша версія з підсвіткою. Вона використовує органічні світлодіоди (OLED), тобто ту саму технологію, яка використовується в телевізорах. Ці діоди друкуються на папері для тимчасових тату, а щоб їх наклеїти, достатньо просто притиснути такий папірець до шкіри та зволожити його водою. Позбутися їх також нескладно – водою та милом.

Універсальна технологія

Розроблені такі тату з підсвіткою були науковцями з Університетського коледжу Лондона та Італійського технологічного інституту. Розробники вбачають цілий ряд можливих застосувань для своєї технології. Зокрема й тому, що поставити на потік виробництво таких електронних тату і нескладно, і недорого. Татуювання з OLED-підсвіткою можна комбінувати з іншими формами смарт-татуювань із найрізноманітнішим призначенням.

Так, це може бути й мода – наприклад нігті, що світяться. А у спорті такі татуювання можна було б скомбінувати із сенсорами, що реагують на піт, щоб ті вчасно повідомили про зневоднення організму. А в медицині вони могли б вказувати сигналом на зміни у стані пацієнта. До того ж Італійський технологічний інститут раніше вже розробляв перебивні електроди, здатні зробити електрокардіограму.

Смарт-тату можна навіть наклеїти навпаки, діодом до шкіри, щоб у такий спосіб, наприклад, проводити фототерапію для боротьби з раковими клітинами.

Ці пристрої застосовні не лише для людей. Дослідники наклеювали їх на скло, пластик, папір, фрукти тощо. Тобто перебивні смарт-тату можна кріпити, скажімо, на пакування харчових продуктів чи на свіжі фрукти, щоб ті відстежували термін придатності та сигналізували про його закінчення.

Потенціал у цієї технології чималий завдяки дешевині її виробництва та простоті у використанні.

За словами розробників, така перевірка концепції – це лише перший крок. Далі науковці збираються інтегрувати в татуювання батарею та зробити ці пристрої витривалішими, ізолювавши діод, щоб той не руйнувався так швидко від контакту з повітрям.

Джерело 1, 2

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...

Ogilvy Warsaw

Ogilvy Warsaw та Lego пропонують відбудувати нову Польщу

У межах глобального позиціонування Lego «Відбудуй світ» Ogilvy Warsaw створив локальну рекламну кампанію, спрямовану на нову зростаючу генерацію поляків. У ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Автомобілебудівник Volvo назвав головний креш-тест

Креативна команда справді вирушила за Арктичне полярне коло, щоб зняти для Volvo відео про головний креш-тест сьогодення.