Команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту створила пристрій, який відстежує, у якій позі людина спить. Для цього йому не потрібно ані камер, ані обвішування людини сенсорами. Пристрій під назвою BodyCompass прикріплюється на стіну і аналізує радіосигнали, які відбиваються від об’єктів у кімнаті.
Як пояснили дослідники, пристрій, який відстежує позу для сну, може бути дуже корисним. Наприклад, його можна використовувати для моніторингу прогресування хвороби Паркінсона, оскільки при ній людина втрачає здатність перевернутися з боку на бік у ліжку.
Щоб розрізнити радіосигнали, які відбиваються від людського тіла, та сигнали, які відбиваються від усього іншого, що є в кімнаті, система зосереджується на сигналах, відбитих від живота та грудей людини. Тобто від тих частин тіла, які рухаються під час дихання. Після чого ці сигнали надсилаються у хмару, щоб система BodyCompass могла проаналізувати позу, у якій людина спить.
Для того, щоб натренувати нейромережу пристрою, дослідники записали 200 годин сну 26 людей. Спочатку учасникам експерименту все ж доводилося кріпити сенсори до живота та грудей. Але вже через тиждень BodyCompass міг самостійно та правильно визначити положення тіла людини у 94% випадків.
Навіщо це може знадобитися
Дослідники припускають, що в майбутньому BodyCompass можна буде сполучати з іншими пристроями. Наприклад, зі смарт-матрасом, який спонукатиме людину змінити позу, якщо, скажімо, користувач хворіє на епілепсію і обрана поза для сну є небезпечною для життя. Або якщо людина заснула у позі, яка може спровокувати зупинку дихання уві сні. Або повідомити доглядальників нерухомих пацієнтів, що у їх підопічних є ризик виникнення пролежнів. До того ж такий пристрій, який відстежує позу для сну, міг би просто допомогти всім нам нарешті виспатися.
Систему BodyCompass буде офіційно представлено завтра, на конференції UbiComp 2020. Але ознайомитися з науковою роботою можна і зараз, на сайті Массачусетського технологічного інституту.
Що ж до того, що відбувається у людини в голові під час сну, дослідники з того ж таки Массачусетського технологічного інституту шукають спосіб навіювати сновидіння в стилі фільму «Початок».