Смарт-тканина Google дозволяє подавати команди, щипаючи кабель

Компанія Google останнім часом активно досліджує альтернативні інтерфейси, які дозволяють взаємодіяти з технікою у інший спосіб, ніж за допомогою тачскріна чи голосового асистента. Нова така розробка дослідницької команди Google дозволяє вплітати техніку в текстиль, в результаті чого виходить своєрідна смарт-тканина.

Концепція «електронного текстилю» використовує принцип переплетіння ниток, щоб дати кабелю здатність відчувати та розрізняти дотик. Таким чином людина може, наприклад, зробити звук у навушниках тихіше чи голосніше, щипаючи кабель, або перемкнути на наступний трек, перекрутивши шнурок худі. Google заявила, що наразі її цікавить, насамперед, альтернативне використання шнурків від одягу та дротів від споживацької електроніки, оскільки саме з ними люди мають справу найчастіше.

Проєкт Google передбачає переплетіння жмутка електропровідного текстильного волокна. І коли користувач, скажімо, щипає такий плетений кабель, ці волокна передають сигнал, який несе в собі команду для під’єднаного пристрою. До того ж плетіння включає в себе ще й оптоволокно, яке змінює колір та дає візуальний фідбек, коли хтось взаємодіє з кабелем.

Алекс Олвол (Alex Olwal), науковець з Google Research, так пояснив цей проєкт: «Текстиль потенційно здатен допомогти технології злитися з нашим повсякденним оточенням та об’єктами, сприяючи естетиці, комфорту та ергономіці. Споживацька електроніка почала реалізовувати ці можливості за допомогою вкритих тканиною смарт-динаміків та обплетених кабелів для навушників, тоді як вдосконалення матеріалів та розвиток гнучкої електроніки дозволив вбудовування сенсорів та дисплеїв у м’які форми, такі як куртки, сукні та ковдри».

Оскільки смарт-тканина, яка обплітає дріт, містить вісім сенсорних волокон, вона здатна розпізнати велику кількість жестових комбінацій з точністю 94%.

Що можна робити з кабелем?

Є шість основних жестів, які кабель розпізнає: перекручування, поштовх, ковзання, щипок, стискання в долоні та поплескування. Окрім цього волокно запрограмоване розрізняти напрям та швидкість руху пальця, тож теоретично набір можливих жестів значно більший і може дозволити користувачеві дуже точно задавати команду.

Наразі Google збудувала декілька прототипів з використанням своєї електронної тканини. У демонстраційному відео можна побачити, яким чином щипання кабелю від динаміка може поставити трек на паузу, а ковзання пальцями – перемкнути на наступний. Що ж до функції «прокрутка» (Scroll), то вона фактично перетворює обплетений дріт на трекпад.

Щоправда, такі смарт-кабелі ми навряд чи скоро побачимо на гаджетах у продажу. І хто знає, чи не встигне їх час минути, так і не наставши, адже зараз світ поступово відмовляється від дротів взагалі як явища.

Ще одним альтернативним варіантом інтерфейсу є графіті замість пульта управління.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Філософський Сад

Проєкт «Філософський Сад» відкриває доступ до серії подкастів та лонгрідів про культуру

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять ...

Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Техогляд дитини: Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Інтернет-журнал Platfor.ma разом з ЮНІСЕФ Україна та USAID вирішили креативно нагадати про важливість та необхідність вакцинації. Разом вони розробили проєкт ...

crello

Створювати контент просто: Crello запускає глобальну бренд-кампанію

Crello, онлайн-редактор графіки для створення статичних та анімованих дизайнів, разом з маркетинговим агентством Fedoriv створили бренд-кампанію Design it your way. ...

Adobe MAX 2020 Creativity Conference

З 20 по 22 жовтня відбудеться Adobe MAX 2020 Creativity Conference

Цього року Adobe MAX 2020 Creativity Conference пройде онлайн і безкоштовно. На конференції планується понад 350 сесій і майстер-класів, виступи ...

Як зробити ідеальне фото: підготовка та результат

Завісу таємниці трохи відхиляє новий тренд в соцмережах The Setup vs. The Shot. Тобто підготовка до того, як зробити ідеальне фото, та її результат.

Конкурс мікрофотографії Nikon 2020 оголосив переможців

В ході конкурсу Nikon Small World 2020 було обрано 20 фотографій, які доводять, що пошук науковцями відповідей йде поруч зі здатністю цінувати красу.