Draganfly планує створити дрони для боротьби з коронавірусом

Компанії Draganfly світ завдячує першим в історії випадком, коли дрон врятував життя людині. З таким іміджем не дивно, що зараз вона докладає чимало зусиль, щоб розробити дрони для боротьби з коронавірусом.

Нещодавно Кемерон Челл (Cameron Chell), гендиректор Draganfly, зазначив, що його компанія отримала замовлення на розробку дронів, які зможуть виявляти інфікованих коронавірусом. Оскільки вакцини поки що не існує, здатність своєчасно виявляти інфікованих могла б допомогти зупинити поширення цього вірусу.

Виявляти інфікованих на відстані

Зараз у місцях великого скупчення людей – в портах, аеропортах, на заводах тощо – іноді застосовують ручні інфрачервоні термометри, щоб вчасно виявити тих, хто має симптоми, схожі на грип. Проте це рішення далеко не ідеальне, адже ці пристрої, схожі на маленькі білі пістолети, які треба націляти людині в лоб, не дуже надійні.

Миттєвого рішення проблеми у Draganfly немає, але Челл запевняє, що різноманітні сенсори, якими можна обладнати дрони його компанії, будуть здатні виявляти потенційних носіїв інфекції. Аргументом на користь дронів є те, що вони можуть виміряти температуру з набагато більшої дистанції, ніж «термометр-пістолет». Такі дрони з інфрачервоними сенсорами здатні визначити температуру обличчя людини з відстані у сто чи більше метрів.

А штучний інтелект разом з такими технологіями як допплерівський радар зможе виміряти взагалі все: від пульсу, тиску чи сльозотечі до рівня стресу. Це в свою чергу дозволить точніше визначити стан здоров’я людини.

Етика спостереження

Таке застосування дронів, втім, наочно демонструє потенціал цієї технології для стеження за населенням, що може мати дуже неоднозначні наслідки.

Челл стверджує, що він цілком усвідомлює можливу етичну проблему. Він зізнався, що спершу поставився скептично до тієї ідеї, що застосувати дрони для боротьби з коронавірусом буде можливо.

Ні, не через технічні обмеження. Хоча, наприклад, те, що для вимірювання температури дрону потрібно 10–15 секунд, наразі є проблемою. Цей час необхідно скоротити хоча б до 5 секунд. Але це як раз можливо.

Що є справжньою перепоною на шляху до такого спостереження, це те, що воно майже напевно буде негативно сприйняте публікою. Проте Челл переконаний, що дрони – краща альтернатива «термометрам-пістолетам». Дрон, який кружляє над головою, може здатися нав’язливим. Але ситуація, коли люди мусять вишикуватися і чекати, доки всім по черзі в обличчя не тицьнуть термометром, насправді спричиняє набагато більше незручностей.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

Розпочалось голосування за найкращі проєкти креативних індустрій у межах щорічної премії X-RAY Marketing Awards від онлайн-медіа MMR та бізнес/медіа бюро ...

Український діджей створив відеопроєкт, щоб допомогти малим виробництвам вина та їжі Північної Італії

Український діджей та засновник формації DJBuro Влад Фісун відібрав платівки італійських продюсерів та поєднав мікс із приватним відео, відзнятим торік ...

Banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС

Креативна агенція banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС, щоб привернути увагу до зникнення місць пам’яті. Мало хто знає, ...

TISC Укрпатент разом із UNIT.City презентували IP Guide для українських ІТ-компаній

TISC Укрпатент разом із UNIT.City презентували IP Guide для українських ІТ-компаній

17 лютого в інноваційному парку UNIT.City відбулась презентація IP Guide для сфери інформаційних технологій. В ньому зібрані головні поради щодо ...

Creative Digest CIAU. Випуск #027Creative Digest CIAU. Випуск #027

Creative Digest CIAU. Випуск #027

Нова порція знань та натхнення від LIONS Live. Добірка актуальних можливостей професійного росту. Онлайн-довідник національних фільмів. Та тренди в графічному ...

Ліванська газета друкує чорнилом із кров’ю

На День святого Валентина вона зробила доволі специфічну першу сторінку. Її було надруковано чорнилом, змішаним зі справжньою кров’ю.