Дерева теж можуть бути біженцями, як показує кампанія про захист лісів Амазонії

Дощові ліси Амазонії зараз перебувають у кризовому стані. Дослідження, опубліковане Nature Communications, доводить, що за наступні кілька десятиліть 40% цих лісів ризикує перетворитися на щось на кшталт савани. А оскільки ця екосистема складається з великої кількості ендемічних видів, перед всіма ними постає питання життя та смерті. Тому, щоб привернути увагу до неконтрольованого винищення лісів у Бразилії, одна з місцевих рослин – дерево ятоба – наразі шукає прихистку в посольствах інших країн, оскільки на батьківщині її життя опинилося під загрозою.

Аргументуючи, що дерева теж можуть бути біженцями, агенція Africa надіслала прохання про надання захисту цим деревам у більш ніж 50 іноземних посольств. Соціальна кампанія Refugee Tree супроводжується мініфільмом від продакшн-компанії Hungry Man.

Промофільм розповідає історію дерева-біженця і закликає людей підписати петицію про повне припинення винищення лісів Амазонії не пізніше, ніж через 5 років. Петиція спирається на результати досліджень, проведених місцевими науковцями та організаціями. Повний текст петиції можна переглянути на сайті кампанії.

«Будь-яка жива істота»

Звернення саме до терміну «біженець», який ООН визначає як «будь-яка жива істота, змушена покинути свою країну через обґрунтований страх переслідування, серйозні й масштабі порушення її прав або збройні конфлікти», має на меті спонукати світову спільноту до дій, спрямованих на захист найбільшого дощового лісу у світі. Особливо у світлі того, що загрози його існуванню (вирубання, випалювання тощо) стають все частішими. Також кампанія підкреслює важливість дотримання принципів сталого розвитку у цьому регіоні.

Ініціативу Refugee Tree підтримали понад 40 організацій, що діють в Бразилії. Серед них Climate Reality Brasil, GT Infrastructure, Social-Environmental Justice, IMAZON та інші.

«Дерева – живі істоти, і цей радикальний крок має на меті привернути увагу світу до систематичного винищення живих видів на планеті. Ми повинні бути безкомпроміснішими в своїй боротьбі з хижацьким ставленням до природних екосистем», – наголошує професор Едсон Відаль з Сільськогосподарського коледжу імені Луїса де Кейроза.

Твердження, що дерева теж можуть бути біженцями, і прохання про надання їм прихистку є дуже символічним. По-перше, це – нагадування про те, що дерева, та й взагалі інші живі види, є вкрай важливими для планети. А по-друге, кампанія також привертає увагу до корінного населення цієї території, оскільки корінні народності, які проживають на території дощових лісів Амазонії, живуть там згідно з принципами сталого розвитку і є однією з рушійних сил природозахисних ініціатив.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Ogilvy Warsaw

Ogilvy Warsaw та Lego пропонують відбудувати нову Польщу

У межах глобального позиціонування Lego «Відбудуй світ» Ogilvy Warsaw створив локальну рекламну кампанію, спрямовану на нову зростаючу генерацію поляків. У ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Автомобілебудівник Volvo назвав головний креш-тест

Креативна команда справді вирушила за Арктичне полярне коло, щоб зняти для Volvo відео про головний креш-тест сьогодення.

Врятувати кролика Ральфа: голлівудські зірки озвучили відео проти випробувань на тваринах

Тайка Вайтіті, Зак Ефрон, Олівія Манн та інші голлівудські зірки разом із Humane Society International виступили проти випробувань косметики на тваринах.

Серія онлайн-нетворкінгів «Креативної Європи»

Національні бюро програми ЄС «Креативна Європа» з України, Латвії, Італії, Іспанії та Нідерландів організовують серію онлайн-нетворкінгів для представників культурних та ...

Ребрендинг для чаю grace від banda

banda розробили нову бренд-стратегію та оновили айдентику для чаю grace. Не новачка на українському ринку чаїв потрібно було повернути у ...