Дерева теж можуть бути біженцями, як показує кампанія про захист лісів Амазонії

Дощові ліси Амазонії зараз перебувають у кризовому стані. Дослідження, опубліковане Nature Communications, доводить, що за наступні кілька десятиліть 40% цих лісів ризикує перетворитися на щось на кшталт савани. А оскільки ця екосистема складається з великої кількості ендемічних видів, перед всіма ними постає питання життя та смерті. Тому, щоб привернути увагу до неконтрольованого винищення лісів у Бразилії, одна з місцевих рослин – дерево ятоба – наразі шукає прихистку в посольствах інших країн, оскільки на батьківщині її життя опинилося під загрозою.

Аргументуючи, що дерева теж можуть бути біженцями, агенція Africa надіслала прохання про надання захисту цим деревам у більш ніж 50 іноземних посольств. Соціальна кампанія Refugee Tree супроводжується мініфільмом від продакшн-компанії Hungry Man.

Промофільм розповідає історію дерева-біженця і закликає людей підписати петицію про повне припинення винищення лісів Амазонії не пізніше, ніж через 5 років. Петиція спирається на результати досліджень, проведених місцевими науковцями та організаціями. Повний текст петиції можна переглянути на сайті кампанії.

«Будь-яка жива істота»

Звернення саме до терміну «біженець», який ООН визначає як «будь-яка жива істота, змушена покинути свою країну через обґрунтований страх переслідування, серйозні й масштабі порушення її прав або збройні конфлікти», має на меті спонукати світову спільноту до дій, спрямованих на захист найбільшого дощового лісу у світі. Особливо у світлі того, що загрози його існуванню (вирубання, випалювання тощо) стають все частішими. Також кампанія підкреслює важливість дотримання принципів сталого розвитку у цьому регіоні.

Ініціативу Refugee Tree підтримали понад 40 організацій, що діють в Бразилії. Серед них Climate Reality Brasil, GT Infrastructure, Social-Environmental Justice, IMAZON та інші.

«Дерева – живі істоти, і цей радикальний крок має на меті привернути увагу світу до систематичного винищення живих видів на планеті. Ми повинні бути безкомпроміснішими в своїй боротьбі з хижацьким ставленням до природних екосистем», – наголошує професор Едсон Відаль з Сільськогосподарського коледжу імені Луїса де Кейроза.

Твердження, що дерева теж можуть бути біженцями, і прохання про надання їм прихистку є дуже символічним. По-перше, це – нагадування про те, що дерева, та й взагалі інші живі види, є вкрай важливими для планети. А по-друге, кампанія також привертає увагу до корінного населення цієї території, оскільки корінні народності, які проживають на території дощових лісів Амазонії, живуть там згідно з принципами сталого розвитку і є однією з рушійних сил природозахисних ініціатив.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Creative Digest CIAU. Випуск #018Creative Digest CIAU. Випуск #018

Creative Digest CIAU. Випуск #018

Тренди у Facebook, Instagram, аудіо та навіть кольорах на 2021 рік. Конкурс від Coca-Cola. Guide для бізнесу від TikTok. Та ...

Від відеоігор до авіарейсів: п’ять нових кампаній, присвячених собакам

Серед нових кампаній, присвячених собакам, є такі, що показують їх в ролі геймерів, в ролі дітей (балуваних і не дуже), в ролі рятівників та врятованих.

Мудрість в кожен чат. Вийшов проєкт «Інтернет-мудрість» та стікерпак проти фейків у листуванні

«Інтернет-мудрість» – це іронічний та корисний проєкт, який дає розумним та допитливим людям суперсилу медіаграмотності. За задумом авторів з Platfor.ma, ...

Бренд OREO оголосив про нову колаборацію з Леді Гагою

OREO з гордістю оголошує про співпрацю з однією з найбільших ікон поп-сцени – Леді Гагою – у рамках нової супер-кампанії ...

Google пропонує всім долучитися до вдосконалення Street View

Тепер задачу вдосконалення Street View частково можуть взяти на себе користувачі смартфонів з системою Android та технологією ARCore.

Запущено новий сайт «Суспільне Культура»

Запущено новий сайт «Суспільне Культура»

Нещодавно запрацював новий сайт суспільного мовника «Суспільне Культура», на якому можна прочитати новини і публікації про літературу, мистецтво, кіно і музику, ...