Хоакін Фенікс реанімує планету в соціальній рекламі

Буквально напередодні присудження «Оскарів», де Хоакін Фенікс також номінувався на звання кращого актора за свою роль у фільмі «Джокер», він з’явився у новій соціальній рекламі, яка стосується особливо болючої для нього теми – зміни клімату.

Окрім нього у міні-фільмі «Хранителі життя» (Guardians of Life) знялися також ряд інших акторів Голівуду: Розаріо Довсон, Меттью Модайн, Уна Чаплін, К’Оріанка Кілчер та інші.

Місце дії розгортається у лікарні, у відділенні невідкладної допомоги, де лікарі намагаються зберегти життя пацієнтові. І немає нічого дивного в тому, що саме така ситуація була обрана як метафора на позначення екологічної катастрофи.

Режисером, який зняв це коротке відео, був Шон Монсон. Партнерами проекту стали групи активістів-природозахисників Extinction Rebellion та Amazon Watch.

Це – не перший раз, коли Хоакін Фенікс долучається до громадського активізму. Не так давно його навіть заарештували за участь у акції протесту, яку організувала у Вашингтоні Джейн Фонда. Тоді вони намагалися привернути увагу до того, як згубно впливає тваринництво на клімат на планеті.

Тієї ж самої проблеми торкається й відео. Сам актор прокоментував це так: «Насправді це – заклик до дії. Я хотів показати, як індустріальні ферми, і м’ясні, й молочні, впливають на зміну клімату. Залишається фактом те, що ми вирубаємо та випалюємо дощові ліси і можемо спостерігати небезпечні наслідки такого підходу по всьому світу… Ми не можемо чекати, доки уряд вирішить цю проблему замість нас. Ми маємо взяти на себе відповідальність та діяти зараз».

Текст та підтекст

Режисер Шон Монсон зазначив: «Замість того, щоб прямо показувати вирубку лісів, танення льодовиків та вимирання видів, ми вдалися до метафори. Ліси Амазонії називають легенями та серцем планети. Тож ми взяли не документальні матеріали, а створили сцену реанімації, де лікарі та медсестри намагаються врятувати пацієнта, якого ми не бачимо, від серцевої недостатності. Несподіванкою є не лише особа одного з парамедиків, але й те, за чиє життя ми так боремося».

Лейла Салазар-Лопес з Amazon Watch прокоментувала цей сюжетний хід так: «Немає нічого випадкового в тому, що жінка, яка рятує Амазонію, належить до корінного населення цієї землі. Сумна реальність полягає у тому, що історична територія проживання цих людей щодня зменшується, коли в гонитві за наживою дощові ліси випалюють. Ліси Амазонії – серце планети. Його здоров’я та наше майбутнє напряму залежить від людей, що жили там споконвіку і дбали про ліс».

А виконавчий продюсер Джонатан Мінтрем нагадує: «У відео можна побачити Амазонію та Австралію у вогні. Але не слід забувати й про те, що ліси палають всюди: від Анголи та Конго до Сибіру та Каліфорнії».

Цей міні-фільм з Хоакіном Феніксом є лише першим із запланованої серії з 12 частин, яка створюється зусиллями Extinction Rebellion та Mobilize Earth. У наступній частині мова зайде про тих, хто відмовляється визнати, що зміна клімату взагалі відбувається.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Американські інженери показали прототип крижаного робота IceBot

Американські інженери Девін Керрол (Devin Carrol) і Марк Йім (Mark Yim) з Пенсільванського університету створили прототип двоколісного робота IceBot. Усі ...

Бренд Oakley представляє маску для обличчя, яка запобігає запотіванню окулярів

Бренд Oakley, відомий своїми стильними окулярами, представив високотехнологічну захисну маску для обличчя, яка ідеально підходить для тих, хто носить окуляри. ...

Ритейл та ескапізм: як мода і дизайн опановують віртуальний простір

Цифрова мода та віртуальний простір стають дедалі дивнішими, апелюючи до уяви та розмиваючи ті межі, у яких досі існував ритейл.

Прем’єра «Нової симфонії Донбасу» в Берліні

22 січня о 21:00 (по Києву) у берлінському театрі P.A.N.D.A. відбудеться прем’єра музичного альбому «Нова симфонія Донбасу», створеного підлітками з ...

Новорічна реклама без оленів від Bolt: кампанія з України здобула два золота Effie Awards Europe 2021

Новорічна реклама Bolt здобула два золота однієї з найавторитетніших європейських щорічних премій в галузі маркетингових комунікацій ― Effie Awards Europe ...

Плюшеве зайченя привертає увагу до хвороби, яку складно діагностувати

Плюшеве зайченя Барбару створюють на чарівній фабриці, але коли вона оживає, контроль якості швидко пожбурює її у сміття...