Передчасно вимкнена реклама може зашкодити вашому бізнесу. Кейс «Краще б — у “Дія.Бізнес”»

PLEON Talan у комунікаційній кампанії для Мінцифри показало, як українці «люблять» державну рекламу та чому її не варто пропускати, навіть коли дуже хочеться. 

«Дія.Бізнес». Не плутати з «Дією»

«Дія.Бізнес» — це платформа, на якій Міністерство цифрової трансформації зібрало інформацію та сервіси, корисні для українських підприємців. Тут можна отримати консультації фахівців й успішних бізнесменів і навіть пройти навчання в безкоштовній бізнес-школі. Втім є одна проблема: про неї мало хто чув. А ті, хто чув, плутали портал із мобільним додатком «Дія». 

Команда Мінцифри поставила перед агентством PLEON Talan завдання не лише залучити нових користувачів, але й комунікаційно виділити портал «Дія.Бізнес». Крім того, ідея мала бути придатною для комунікації різних послуг і меседжів. 

Кейс PLEON Talan «Краще б — у “Дія.Бізнес”»

Краще б… 

Реклама державних органів влади довгий час залишалася найбільш консервативною. Але Міністерство цифрової трансформації прагнуло комунікувати по-іншому й було готове до «нестандарту». 

PLEON Talan запропонувало рішення. Найсміливіше, що можна вигадати, — це нічого не вигадувати. І не обходити неприємні теми, а привернути до них увагу. Визнати, що державні ініціативи, а тим більше комунікація, вселяють українцям скептицизм. 

Найяскравішим проявом скепсису є мовний зворот «Краще б…». На кожну хорошу ініціативу знайдеться своє «Краще б…» і те, що потрібно українцям значно більше. Реакцією на нову дорогу буде «Краще б відремонтували стару біля мого дому». На державні послуги у смартфоні — «Краще б скасували обідню перерву в податковій». А часом виходить «Краще б зробили те, що вже існує». 

Зовнішня реклама та ролики

Слоган рекламної кампанії: «Краще б — у “Дія.Бізнес”». Ключові зображення та ролики обігрують ситуації, у яких кожен може впізнати себе. «Краще б зробили консультації з бізнесу онлайн», — каже Настя, хоча консультації вже є в «Дія.Бізнес». Фактично герої шкодять самі собі, адже пропускають інформацію, що може їм допомоги.

Краще б онлайн-консультації

Рекламні сюжети прогнозують реакцію глядача. У телевізійних роликах герої перемикають канал, а у відео для соцмереж пропускають рекламу з коментарем «Краще б…» і проханням про саме ту послугу, яка рекламується. 

Краще б веб-портал

Фактично одна фраза «Краще б…» об’єднала всю комунікацію «Дія.Бізнес» і стала її впізнаваним елементом. Злісні коментарі почали виглядати як імітація поведінки головних героїв, і хейтерство набуло комічного характеру. 

Краще б бізнес-школа

Андрій Клименко, креатор PLEON Talan: «Реклама державних органів влади завжди щось дуже серйозне й повчальне. У кращому разі – маніфест, у гіршому – інфографіка. На щастя, команда Мінцифри прагнула позбутися шаблонів. Разом із нею ми перестали переконувати, що держава має людське обличчя, а відразу комунікували по-людськи. Кампанія стала дружнім “Краще б…” від держави: 

– Краще б ви зробили реєстрацію ФОП в онлайні. 

– Краще б ви дослухали рекламу та дізналися, що така послуга вже існує».


Читайте також: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Український католицький університет (УКУ) та INSCIENCE запрошують представників креативної індустрії підтримати українських лікарів та науковців у боротьбі за факти та доказову медицину в соціальних мережах.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Google запустив новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture» для школярів, вчителів та батьків

Google запускає новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture». Мета проєкту — допомогти вчителям, учням та їхнім батькам ...

Організація Грети Тунберг саркастично рекламує втечу із Землі на Марс

Саркастична реклама марсіанського туризму звернена до тих 99% населення планети, які ніколи не зможуть дозволити собі втечу із Землі на Марс.

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.