Google створила нескінченний генератор пісні Bad Guy Біллі Айліш з 15000 каверів

Пошукайте на YouTube пісню Bad Guy Біллі Айліш, і окрім офіційного кліпу ви знайдете тисячі її каверів. Тому, щоб віддати належне цьому треку, який набрав вже понад мільярд переглядів і зібрав навколо себе цілу спільноту виконавців, компанія Google створила нескінченний генератор пісні Bad Guy.

Музичний кліп Infinite Bad Guy може тривати нескінченно. Щоразу, коли ви клацаєте на Play, спеціально створений вебсайт обирає один з 15000 каверів на цю пісню, викладених на YouTube. Це відео ви побачите по центру. Але справа та зліва від нього будуть й інші, а внизу сторінки постійно прокручується стрічка хештегів на кшталт #скрипка, #квартет чи #пародія. Варто клацнути на будь-що із цього, і відео гармонійно перемкнеться на інший кавер, не пропустивши жодного рядка чи жодної ноти. Як діджей за пультом.

Звісно, деякі перемикання будуть приємнішими вуху за інші. Якщо переключатися між реп-версією та оперою, це різане по слуху, яким би органічним не був перехід. Але в цьому-то й суть.

Infinite Bad Guy дозволяє передати весь той приголомшливий спектр інтерпретацій цього треку, що наразі існують на YouTube. Деякі з них мають швидший темп, ніж в оригіналі, деякі – повільніший. Багато з них використовують музичні інструменти, яких поряд з оригінальною версією і близько не стояло. Так, мелодія і текст загалом лишаються тими самими (хоча ряд каверів виконуються іншими мовами), але способів зробити кавер на пісню існує чимало. Ця відмінність, власне, і є однією з причин, чому люди шукають їх на YouTube.

Якщо ви ні на що не клацатимете, нескінченний генератор пісні Bad Guy сам автоматично перемикатиметься між версіями. А наприкінці він просто почне спочатку і збере нову комбінацію відео.

Не кожній машині під силу

Може здатися, що цей проєкт – це такий пафосний плейлист, але для його реалізації Google довелося помудрувати з алгоритмами машинного навчання. Звичайним алгоритмам підігнати треки один до одного не вдалося – темп, тональність та інструменти варіювалися аж надто сильно. Відтак Google Creative Lab довелося збудувати нейромережу, яка була здатна проаналізувати кожен трек і тоді вже правильно припасувати їх між собою. Штучному інтелекту також довелося навчитися розпізнавати дійсно унікальні елементи (гітарне соло наприклад), оскільки в цей момент гармонійне перемикання неможливе.

Ознайомитися з нескінченним генератором пісні Bad Guy можна на сайті billie.withyoutube.com. А коли ви наслухаєтеся досхочу, натисніть на паузу, і Google перерахує всі кавери, які ви щойно почули, і виведе базову статистику про вашу музичну сесію. Наприклад, скільки разів ви дісталися кінця оригінальної композиції.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Українські ілюстраторки Альона Шостко та Анна Іваненко перемогли на престижному європейському конкурсі (оновлено)

Українські ілюстраторки Альона Шостко та Анна Іваненко перемогли на європейському конкурсі iJungle 2020 Illustration Awards. Альона Шостко отримала золото в номінації ...

Український сервіс Reface, на думку Google, може покращити світ у 2021 році

Google склав список програм, які можуть поліпшити 2021 рік. Одним із рекомендованих компанією сервісів став український Reface. Всього у списку рекомендацій 21 ...

AFI Awards. Названо найкращі фільми та серіали 2020 року

Щорічно Американський інститут кіномистецтва, розташований в Лос-Анджелесі і заснований у 1967 році, називає найкращі фільми і серіали, що вийшли протягом ...

Бренд Ojo de Tigre відкидає рекламні кліше у іронічній розмові режисера та клієнта

Режисер дещо змінив концепцію ролика для Ojo de Tigre, перетворивши усі рекламні кліше на комічний діалог, за ходом якого глядачам цікавіше спостерігати.

Avangarden cultural agency оголошує OPEN CALL на участь в онлайн-виставці цифрового мистецтва

Avangarden cultural agency оголошує OPEN CALL на участь в онлайн-виставці цифрового мистецтва під назвою «Forever is our today». Організатори виставки ...

Сінгапурська студія розробила безконтактні кнопки для ліфтів

Достатньо зімітувати натискання на кнопку, не торкаючись її, і Kinetic Touchless дійсно втопиться в панель, наче під дією телекінезу.