Google створила нескінченний генератор пісні Bad Guy Біллі Айліш з 15000 каверів

Пошукайте на YouTube пісню Bad Guy Біллі Айліш, і окрім офіційного кліпу ви знайдете тисячі її каверів. Тому, щоб віддати належне цьому треку, який набрав вже понад мільярд переглядів і зібрав навколо себе цілу спільноту виконавців, компанія Google створила нескінченний генератор пісні Bad Guy.

Музичний кліп Infinite Bad Guy може тривати нескінченно. Щоразу, коли ви клацаєте на Play, спеціально створений вебсайт обирає один з 15000 каверів на цю пісню, викладених на YouTube. Це відео ви побачите по центру. Але справа та зліва від нього будуть й інші, а внизу сторінки постійно прокручується стрічка хештегів на кшталт #скрипка, #квартет чи #пародія. Варто клацнути на будь-що із цього, і відео гармонійно перемкнеться на інший кавер, не пропустивши жодного рядка чи жодної ноти. Як діджей за пультом.

Звісно, деякі перемикання будуть приємнішими вуху за інші. Якщо переключатися між реп-версією та оперою, це різане по слуху, яким би органічним не був перехід. Але в цьому-то й суть.

Infinite Bad Guy дозволяє передати весь той приголомшливий спектр інтерпретацій цього треку, що наразі існують на YouTube. Деякі з них мають швидший темп, ніж в оригіналі, деякі – повільніший. Багато з них використовують музичні інструменти, яких поряд з оригінальною версією і близько не стояло. Так, мелодія і текст загалом лишаються тими самими (хоча ряд каверів виконуються іншими мовами), але способів зробити кавер на пісню існує чимало. Ця відмінність, власне, і є однією з причин, чому люди шукають їх на YouTube.

Якщо ви ні на що не клацатимете, нескінченний генератор пісні Bad Guy сам автоматично перемикатиметься між версіями. А наприкінці він просто почне спочатку і збере нову комбінацію відео.

Не кожній машині під силу

Може здатися, що цей проєкт – це такий пафосний плейлист, але для його реалізації Google довелося помудрувати з алгоритмами машинного навчання. Звичайним алгоритмам підігнати треки один до одного не вдалося – темп, тональність та інструменти варіювалися аж надто сильно. Відтак Google Creative Lab довелося збудувати нейромережу, яка була здатна проаналізувати кожен трек і тоді вже правильно припасувати їх між собою. Штучному інтелекту також довелося навчитися розпізнавати дійсно унікальні елементи (гітарне соло наприклад), оскільки в цей момент гармонійне перемикання неможливе.

Ознайомитися з нескінченним генератором пісні Bad Guy можна на сайті billie.withyoutube.com. А коли ви наслухаєтеся досхочу, натисніть на паузу, і Google перерахує всі кавери, які ви щойно почули, і виведе базову статистику про вашу музичну сесію. Наприклад, скільки разів ви дісталися кінця оригінальної композиції.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Серія онлайн-нетворкінгів «Креативної Європи»

Національні бюро програми ЄС «Креативна Європа» з України, Латвії, Італії, Іспанії та Нідерландів організовують серію онлайн-нетворкінгів для представників культурних та ...

Ребрендинг для чаю grace від banda

banda розробили нову бренд-стратегію та оновили айдентику для чаю grace. Не новачка на українському ринку чаїв потрібно було повернути у ...

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...

AIFF Talent Meetings — онлайн-події для всіх, хто цікавиться кіновиробництвом

Фестиваль «Незалежність» спільно з America House запрошують на AIFF Talent Meetings — серію онлайн майстер-класів для всіх, хто цікавиться виробництвом кіно. Спікери AIFF ...

Як страховики доять клієнтів: агенція Zulu Alpha Kilo показує метафору, яку важко ігнорувати

Реклама від агенції Zulu Alpha Kilo для платформи RATESDOTCA, де можна порівняти вартість страхових полісів, врізається у пам’ять надовго. Видовище ...

Літнім людям є що розповісти: Cadbury ділиться історіями і закликає спілкуватися

Cadbury і благодійна організація Age UK вирішили нагадати всім, що чимало людей, на жаль, так і залишаються на самоті навіть після локдауну.