Google створила нескінченний генератор пісні Bad Guy Біллі Айліш з 15000 каверів

Пошукайте на YouTube пісню Bad Guy Біллі Айліш, і окрім офіційного кліпу ви знайдете тисячі її каверів. Тому, щоб віддати належне цьому треку, який набрав вже понад мільярд переглядів і зібрав навколо себе цілу спільноту виконавців, компанія Google створила нескінченний генератор пісні Bad Guy.

Музичний кліп Infinite Bad Guy може тривати нескінченно. Щоразу, коли ви клацаєте на Play, спеціально створений вебсайт обирає один з 15000 каверів на цю пісню, викладених на YouTube. Це відео ви побачите по центру. Але справа та зліва від нього будуть й інші, а внизу сторінки постійно прокручується стрічка хештегів на кшталт #скрипка, #квартет чи #пародія. Варто клацнути на будь-що із цього, і відео гармонійно перемкнеться на інший кавер, не пропустивши жодного рядка чи жодної ноти. Як діджей за пультом.

Звісно, деякі перемикання будуть приємнішими вуху за інші. Якщо переключатися між реп-версією та оперою, це різане по слуху, яким би органічним не був перехід. Але в цьому-то й суть.

Infinite Bad Guy дозволяє передати весь той приголомшливий спектр інтерпретацій цього треку, що наразі існують на YouTube. Деякі з них мають швидший темп, ніж в оригіналі, деякі – повільніший. Багато з них використовують музичні інструменти, яких поряд з оригінальною версією і близько не стояло. Так, мелодія і текст загалом лишаються тими самими (хоча ряд каверів виконуються іншими мовами), але способів зробити кавер на пісню існує чимало. Ця відмінність, власне, і є однією з причин, чому люди шукають їх на YouTube.

Якщо ви ні на що не клацатимете, нескінченний генератор пісні Bad Guy сам автоматично перемикатиметься між версіями. А наприкінці він просто почне спочатку і збере нову комбінацію відео.

Не кожній машині під силу

Може здатися, що цей проєкт – це такий пафосний плейлист, але для його реалізації Google довелося помудрувати з алгоритмами машинного навчання. Звичайним алгоритмам підігнати треки один до одного не вдалося – темп, тональність та інструменти варіювалися аж надто сильно. Відтак Google Creative Lab довелося збудувати нейромережу, яка була здатна проаналізувати кожен трек і тоді вже правильно припасувати їх між собою. Штучному інтелекту також довелося навчитися розпізнавати дійсно унікальні елементи (гітарне соло наприклад), оскільки в цей момент гармонійне перемикання неможливе.

Ознайомитися з нескінченним генератором пісні Bad Guy можна на сайті billie.withyoutube.com. А коли ви наслухаєтеся досхочу, натисніть на паузу, і Google перерахує всі кавери, які ви щойно почули, і виведе базову статистику про вашу музичну сесію. Наприклад, скільки разів ви дісталися кінця оригінальної композиції.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Оголошено півфіналістів та експертів докторинг-майстерні PITCH UA 3

Третій сезон конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA стрімко набирає обертів. Цього року до PITCH ...

X-Ray

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

2020 рік зруйнував усі плани, змусив дивитися на світ інакше, відкрив нові грані бізнесу. У 2020 році неважливі брифи. Адаптуйся ...

мобільний павільйон House of Europe

House of Europe шукає креативні команди в українських містах, які готові прийняти мобільний павільйон

Минулого року разом з молодими українськими архітекторами Іваном Протасовим, Яною Бучацькою, Дмитром Міхєєвим і Тарасом Бараном команда House of Europe розробила мобільний павільйон. Це ...

Google запустив новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture» для школярів, вчителів та батьків

Google запускає новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture». Мета проєкту — допомогти вчителям, учням та їхнім батькам ...

Анімація на пательні: режисери Wriggles&Robins спекли відео до Дня млинця

Яким би млинцям ви не надавали перевагу, певно ви оціните майстерність режисерів-аніматорів, які спекли 600 млинців, перетворивши їх на відео до Дня млинця.

Організація Грети Тунберг саркастично рекламує втечу із Землі на Марс

Саркастична реклама марсіанського туризму звернена до тих 99% населення планети, які ніколи не зможуть дозволити собі втечу із Землі на Марс.