Створено пристрій, який відстежує позу для сну за допомогою радіосигналів

Команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту створила пристрій, який відстежує, у якій позі людина спить. Для цього йому не потрібно ані камер, ані обвішування людини сенсорами. Пристрій під назвою BodyCompass прикріплюється на стіну і аналізує радіосигнали, які відбиваються від об’єктів у кімнаті.

Як пояснили дослідники, пристрій, який відстежує позу для сну, може бути дуже корисним. Наприклад, його можна використовувати для моніторингу прогресування хвороби Паркінсона, оскільки при ній людина втрачає здатність перевернутися з боку на бік у ліжку.

Щоб розрізнити радіосигнали, які відбиваються від людського тіла, та сигнали, які відбиваються від усього іншого, що є в кімнаті, система зосереджується на сигналах, відбитих від живота та грудей людини. Тобто від тих частин тіла, які рухаються під час дихання. Після чого ці сигнали надсилаються у хмару, щоб система BodyCompass могла проаналізувати позу, у якій людина спить.

Для того, щоб натренувати нейромережу пристрою, дослідники записали 200 годин сну 26 людей. Спочатку учасникам експерименту все ж доводилося кріпити сенсори до живота та грудей. Але вже через тиждень BodyCompass міг самостійно та правильно визначити положення тіла людини у 94% випадків.

Навіщо це може знадобитися

Дослідники припускають, що в майбутньому BodyCompass можна буде сполучати з іншими пристроями. Наприклад, зі смарт-матрасом, який спонукатиме людину змінити позу, якщо, скажімо, користувач хворіє на епілепсію і обрана поза для сну є небезпечною для життя. Або якщо людина заснула у позі, яка може спровокувати зупинку дихання уві сні. Або повідомити доглядальників нерухомих пацієнтів, що у їх підопічних є ризик виникнення пролежнів. До того ж такий пристрій, який відстежує позу для сну, міг би просто допомогти всім нам нарешті виспатися.

Систему BodyCompass буде офіційно представлено завтра, на конференції UbiComp 2020. Але ознайомитися з науковою роботою можна і зараз, на сайті Массачусетського технологічного інституту.

Джерело

Що ж до того, що відбувається у людини в голові під час сну, дослідники з того ж таки Массачусетського технологічного інституту шукають спосіб навіювати сновидіння в стилі фільму «Початок».

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Врятувати кролика Ральфа: голлівудські зірки озвучили відео проти випробувань на тваринах

Тайка Вайтіті, Зак Ефрон, Олівія Манн та інші голлівудські зірки разом із Humane Society International виступили проти випробувань косметики на тваринах.

Серія онлайн-нетворкінгів «Креативної Європи»

Національні бюро програми ЄС «Креативна Європа» з України, Латвії, Італії, Іспанії та Нідерландів організовують серію онлайн-нетворкінгів для представників культурних та ...

Ребрендинг для чаю grace від banda

banda розробили нову бренд-стратегію та оновили айдентику для чаю grace. Не новачка на українському ринку чаїв потрібно було повернути у ...

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...

AIFF Talent Meetings — онлайн-події для всіх, хто цікавиться кіновиробництвом

Фестиваль «Незалежність» спільно з America House запрошують на AIFF Talent Meetings — серію онлайн майстер-класів для всіх, хто цікавиться виробництвом кіно. Спікери AIFF ...

Літнім людям є що розповісти: Cadbury ділиться історіями і закликає спілкуватися

Cadbury і благодійна організація Age UK вирішили нагадати всім, що чимало людей, на жаль, так і залишаються на самоті навіть після локдауну.