Створено пристрій, який відстежує позу для сну за допомогою радіосигналів

Команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту створила пристрій, який відстежує, у якій позі людина спить. Для цього йому не потрібно ані камер, ані обвішування людини сенсорами. Пристрій під назвою BodyCompass прикріплюється на стіну і аналізує радіосигнали, які відбиваються від об’єктів у кімнаті.

Як пояснили дослідники, пристрій, який відстежує позу для сну, може бути дуже корисним. Наприклад, його можна використовувати для моніторингу прогресування хвороби Паркінсона, оскільки при ній людина втрачає здатність перевернутися з боку на бік у ліжку.

Щоб розрізнити радіосигнали, які відбиваються від людського тіла, та сигнали, які відбиваються від усього іншого, що є в кімнаті, система зосереджується на сигналах, відбитих від живота та грудей людини. Тобто від тих частин тіла, які рухаються під час дихання. Після чого ці сигнали надсилаються у хмару, щоб система BodyCompass могла проаналізувати позу, у якій людина спить.

Для того, щоб натренувати нейромережу пристрою, дослідники записали 200 годин сну 26 людей. Спочатку учасникам експерименту все ж доводилося кріпити сенсори до живота та грудей. Але вже через тиждень BodyCompass міг самостійно та правильно визначити положення тіла людини у 94% випадків.

Навіщо це може знадобитися

Дослідники припускають, що в майбутньому BodyCompass можна буде сполучати з іншими пристроями. Наприклад, зі смарт-матрасом, який спонукатиме людину змінити позу, якщо, скажімо, користувач хворіє на епілепсію і обрана поза для сну є небезпечною для життя. Або якщо людина заснула у позі, яка може спровокувати зупинку дихання уві сні. Або повідомити доглядальників нерухомих пацієнтів, що у їх підопічних є ризик виникнення пролежнів. До того ж такий пристрій, який відстежує позу для сну, міг би просто допомогти всім нам нарешті виспатися.

Систему BodyCompass буде офіційно представлено завтра, на конференції UbiComp 2020. Але ознайомитися з науковою роботою можна і зараз, на сайті Массачусетського технологічного інституту.

Джерело

Що ж до того, що відбувається у людини в голові під час сну, дослідники з того ж таки Массачусетського технологічного інституту шукають спосіб навіювати сновидіння в стилі фільму «Початок».

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Хутро — криваве жлобство, цирк без тварин: в Україні проведуть перший інста-мітинг за тварин

В останні вихідні вересня гуманістичний рух UAnimals запрошує українців виходити на інста-мітинг за тварин. 25-27 вересня зоозахисники та усі охочі ...

Creative Digest CIAU. Випуск #008

Кампанія з виявлення фейків. Новий спосіб турботи про екологію. Оновлені функції Facebook. Та повернення LIONS Live! Чао, креатори! В ефірі ...

Панголіни та кажани: дві кампанії на захист тварин, яким пандемія зіпсувала репутацію

Обидві кампанії доводять, що пандемії можна було б уникнути, якби всі тварини, не лише панголіни та кажани, могли спокійно жити в своєму природному ареалі.

Креативна агенція IAMIDEA створила нову комунікацію для «Будинку Іграшок»

Креативна агенція IAMIDEA створила нову комунікацію для «Будинку Іграшок»

За певний час «Будинок іграшок» став місцем вибору подарунків дітям переважно за великої, особливої нагоди. При цьому асортимент товарів величезний ...

Під стінами Верховної Ради встановили мистецьку інсталяцію «Йдеш у політику не одна»

Під Верховною Радою встановили лабіринт, який відтворює шлях жінок у політику. Подія відбулась у рамках запуску кампанії з підтримки гендерної ...

Діджиталізація білбордів: 10 прикладів інтерактивної digital outdoor реклами

Діджиталізація білбордів та їх широке застосування в маркетингу – не випадкова тенденція в умовах наростання популярності соцмереж та цифрових технологій.