Створено пристрій, який відстежує позу для сну за допомогою радіосигналів

Команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту створила пристрій, який відстежує, у якій позі людина спить. Для цього йому не потрібно ані камер, ані обвішування людини сенсорами. Пристрій під назвою BodyCompass прикріплюється на стіну і аналізує радіосигнали, які відбиваються від об’єктів у кімнаті.

Як пояснили дослідники, пристрій, який відстежує позу для сну, може бути дуже корисним. Наприклад, його можна використовувати для моніторингу прогресування хвороби Паркінсона, оскільки при ній людина втрачає здатність перевернутися з боку на бік у ліжку.

Щоб розрізнити радіосигнали, які відбиваються від людського тіла, та сигнали, які відбиваються від усього іншого, що є в кімнаті, система зосереджується на сигналах, відбитих від живота та грудей людини. Тобто від тих частин тіла, які рухаються під час дихання. Після чого ці сигнали надсилаються у хмару, щоб система BodyCompass могла проаналізувати позу, у якій людина спить.

Для того, щоб натренувати нейромережу пристрою, дослідники записали 200 годин сну 26 людей. Спочатку учасникам експерименту все ж доводилося кріпити сенсори до живота та грудей. Але вже через тиждень BodyCompass міг самостійно та правильно визначити положення тіла людини у 94% випадків.

Навіщо це може знадобитися

Дослідники припускають, що в майбутньому BodyCompass можна буде сполучати з іншими пристроями. Наприклад, зі смарт-матрасом, який спонукатиме людину змінити позу, якщо, скажімо, користувач хворіє на епілепсію і обрана поза для сну є небезпечною для життя. Або якщо людина заснула у позі, яка може спровокувати зупинку дихання уві сні. Або повідомити доглядальників нерухомих пацієнтів, що у їх підопічних є ризик виникнення пролежнів. До того ж такий пристрій, який відстежує позу для сну, міг би просто допомогти всім нам нарешті виспатися.

Систему BodyCompass буде офіційно представлено завтра, на конференції UbiComp 2020. Але ознайомитися з науковою роботою можна і зараз, на сайті Массачусетського технологічного інституту.

Джерело

Що ж до того, що відбувається у людини в голові під час сну, дослідники з того ж таки Массачусетського технологічного інституту шукають спосіб навіювати сновидіння в стилі фільму «Початок».

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Nebo ideas agency и магия кофе «Чорна Карта»

Nebo ideas agency выпустило новый магический ролик для бренда «Чорна Карта». В нем креативщики решили показать историю одного дворика итальянского ...

Сміття та футболки на все життя: що продавали британські екоініціативи у Чорну п’ятницю 2020

Ці три екоініціативи у Чорну п’ятницю 2020 скористалися нагодою привернути увагу до пластикового забруднення, вуглецевих викидів та вимирання диких тварин.

Microsoft патентує технологію для оцінки продуктивності робочих нарад

Meeting Insight Computing System розрахована на те, щоб спостерігати за людьми в ході наради, а потім дати поради щодо шляхів її вдосконалення.

https://creativity.ua/wp-content/uploads/2020/11/Hotspot-Commercial-Just-Dont-2-scaled.jpgDon’t come to Hotspot. Вчителі не радять йти до своєї школи

Don’t come to Hotspot. Вчителі не радять йти до своєї школи

Arriba! створила ролик школи англійської мови Hotspot School of English, в якому відкрито заявила, в яких випадках не варто йти ...

Creative Digest CIAU. Випуск #017Creative Digest CIAU. Випуск #017

Creative Digest CIAU. Випуск #017

Соціальні кампанії для боротьби з домашнім насильством. Startup World Cup в Україні. Екопроєкти 2020. А також історії створення логотипів культових ...

«Креативна Європа» запустила безкоштовний онлайн-курс про залучення грантів

«Креативна Європа» запустила безкоштовний онлайн-курс про залучення грантів

Національне бюро програми Європейського Союзу «Креативна Європа» в Україні спільно з освітньою платформою Креативна Практика запустили безкоштовний онлайн-курс «Європейські гранти ...