Найбіліший білий колір як спосіб боротьби з глобальним потеплінням

Коли ми дивимося на найчорніший чорний колір, створюється враження, наче ми зазираємо у діру в реальності. А тепер, завдяки науковцям з Університету Пердью, що в штаті Індіана, США, було отримано ще й найбіліший білий колір у світі. Він настільки ефективно відбиває світло, що здатен охолоджувати поверхню, яка в цей колір пофарбована.

Оскільки ця нова фарба виготовляється на звичайній акриловій основі, її можна наносити, і, зокрема, напилювати, так само як і будь-яку іншу фарбу. Її абсолютно білий пігмент складається з карбонату кальцію, подрібненого до часточок, що в кілька разів менші за діаметр людської волосини. Таким чином утворюється фарба біліша за будь-яку, що існувала до неї. Вона відбиває 95,5% усього світла, що на неї потрапляє. (Фарби, що раніше вважалися найбілішим білим, мали відбивну здатність 80– 90%). Очільник дослідницької групи, професор інженерії Сіулінь Руан (Xiulin Ruan), описує цей колір як дуже яскравий, але не настільки, щоб на нього треба було дивитися крізь сонцезахисні окуляри.

Охолодити міста

Фарба, що відбиває 95,5% світла, здатна знизити температуру поверхні на 10 градусів Цельсія. А чим більша поверхня пофарбована, тим сильніший ефект. Тому перше застосування, яке спало на думку професорові Руану – пофарбувати дахи в найбіліший білий колір.

Масове застосування такої фарби, на думку дослідників, дозволило б протидіяти глобальному потеплінню, оскільки все світло і пов’язане з ним тепло відбивалося б від дахів, зменшуючи міські «острови тепла». Було навіть висловлено припущення, що пусті ділянки землі можна теж вкрити такою абсолютно білою субстанцією, щоб знизити загальну температуру в різних куточках світу.

Карбонат кальцію – доволі дешева речовина, тому така фарба буде не дорожчою за будь-яку іншу фарбу на ринку. А може, навіть і дешевшою.

Чи найкращий це спосіб?

Але чи дійсно це видіння сліпучо-білих прохолодних міст є найкращим рішенням? Не зовсім.

Проведені раніше дослідження показали, що у білих дахів є декілька мінусів. По-перше, світло, відбите від них в небо, здатне зменшити природну тінь, яку дає хмарний покрив. По-друге, якими б зручними не були білі дахи влітку, взимку вони, навпаки, зроблять будинок холоднішим. Тобто все, що було заощаджено на роботі кондиціонера влітку, піде на обігрів будинку зимою. І по-третє, сонячні панелі замість білих дахів є набагато ефективнішим способом охолодити будинок, водночас забезпечивши себе чистою енергією.

Якщо мова йде про височенний (і дорогущий) хмарочос, навряд чи дах, пофарбований у найбіліший білий колір, буде кращим рішенням за сонячну батарею. Але, зважаючи на дорожнечу сонячних панелей та їх несумісність з багатьма дахами, власникам приватних будинків, якщо вони хочуть подбати про екологію, імовірно, буде простіше пофарбувати дах.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Новий Mini Electric Pacesetter кидає виклик римському метро

Бренд Mini, відомий своїми культовими малолітражками, відзначає в новій рекламі випуск першого електромобіля Mini Electric Pacesetter. Щоб привернути увагу до ...

Реп-виконавиця alyona alyona стала голосом орфанних пацієнтів в Україні

Орфанні хвороби — рідкісні хвороби. Ці захворювання мають тяжкий і хронічний перебіг, призводять до інвалідності, а також супроводжуються зниженням якості ...

Екс-керівник Crello Назар Беген приєднався до PromoRepublic

Назар Беген став директором з маркетингу PromoRepublic, міжнародної платформи з автоматизації роботи з соціальними мережами. Перш ніж приєднатися до команди ...

PRIME Group нагородить найсміливішу OOH-кампанію на КМФР-2021

Оператор зовнішньої реклами PRIME Group вручить нагороду «За сміливість» авторам неординарної та запальної кампанії, що буде подана на конкурс Out ...

Creative Digest CIAU. Випуск #034

Новини Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions. Можливості для студентів і молодих креаторів. Новий онлайн-інструмент від Depositphotos. Та нова добірка книг ...

Verizon пропонує геймерам незнищенний ігровий контролер (але швидкий інтернет все ж краще)

Привернути увагу до своїх інтернет-послуг мережа Verizon Fios вирішила у найхарактерніший геймерський спосіб – потроливши всіх.