Earth Optimism 2021 відзначає прості технологічні інновації для захисту природи

Онлайн-захід Earth Optimism 2021, який завершився вчора, мав на меті дослідити прості, але інноваційні дизайнерські рішення для захисту живої природи на планеті. Проводить його британська спільнота Cambridge Conservation Initiative, яка ставить за мету колаборацію заради пошуку шляхів вирішення екологічної кризи. Ще однією метою її є зміна загального настрою діалогу про природу зі «світової скорботи» на віру в успіх.

Навіть прості та маленькі інновації здатні принести чималі результати, якщо застосувати їх на глобальному рівні. Ось п’ять таких робіт, які обговорювалися в рамках Earth Optimism 2021.

Перекрити джерело мікропластику

Британський стартап The Tyre Collective вирішив одне з найбільших джерел пластикового забруднення, про яке, втім, часто забувають. Друге за величиною джерело мікропластику – часточки, які розлітаються зі зношених шин автомобілів і з часом потрапляють у Світовий океан. Тому команда з чотирьох винахідників представила пристрій, який кріпиться на колесо автомобіля і всмоктує пластиковий пил, не дозволяючи йому потрапляти в довкілля.

Познімати альбатросів з гачка

Мета проєкту Hookpod – убезпечити альбатросів від потрапляння на гачок, коли ці птахи намагаються перехопити наживку прямо з рибальської вудки. Ця ініціатива, запропонована партнерами організації BirdLife, передбачає співпрацю з рибалками для вирішення проблеми, яка суттєво прорідила чисельність цих птахів, що зараз перебувають під загрозою вимирання. Пристрій Hookpod закриває вістря гачка, доки він не зануриться під воду, подалі від птахів, які шукають, чим підживитися.

Робити тваринам хатинки після пожеж

В Австралії команда, очолена дослідницею Александрою Картні, спроєктувала легкі розбірні картонні хатинки для тварин, чиї домівки були знищені степовими пожежами. Окрім значної безпосередньої шкоди, якої завдають тваринам величезні пожежі, типові в цій країні, вигорання рослинності лишає тих тварин, що пережили пожежу, вразливими для хижаків: котів, лисиць тощо. Такі крихітні хатинки є модульними, біорозкладними і легкими для транспортування.

Убезпечити дельфінів від рибальських сіток

Мілководдя вздовж південного берегу Бразилії – природний ареал одного з найрідкісніших дельфінів світу – ла-платського дельфіна. Ці тварини перебувають під великою загрозою через рибальські сітки, в яких вони заплутуються й гинуть. Тому Project Toninhas пропонує кріпити до сіток спеціальний «свисток» на батарейці, який видає звуки, що відганяють дельфінів на безпечну відстань.

Зацікавити у дикій природі відеоіграми

Комп’ютерним іграм часто закидають, що то через них люди втрачають зв’язок із природою. Проте команда Internet of Elephants вирішила скористатися ними з природозахисною метою. Вони розробили відеогру в доповненій реальності, яка відстежує реальні дані, щоб зацікавити людей у захисті живих видів на межі вимирання. Ця гра – результат тривалого вивчення матеріалів з фотопасток. Вона заохочує гравців ідентифікувати рідкісні види на сотнях фото дикої природи.

Джерело 1, 2

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Літнім людям є що розповісти: Cadbury ділиться історіями і закликає спілкуватися

Cadbury і благодійна організація Age UK вирішили нагадати всім, що чимало людей, на жаль, так і залишаються на самоті навіть після локдауну.

Передвісники весни: дев’ять велетенських арт-інсталяцій, що занурюють у природу

Білі круки, цифрові квіти та гриби зі стелі – пропонуємо вашій увазі кілька велетенських арт-інсталяцій, які дозволяють хоча б подумки зануритися у природу.

У Києві з’явилися постери, що закликають місцян звернути увагу на масове отруєння собак

Після зафіксованих масових отруєнь собак у центрі Києва креативна агенція ANGRY Agency розробила серію постерів, що закликають місцян звернути увагу ...

Людство + технології — разом ми зможемо! Нова світова кампанія Vodafone

Vodafone оновлює своє позиціонування на світовому ринку, головною ідеєю якого є те, чого може досягти людський дух, поєднавшись із технологіями. ...

WOG випустила LOL-комбо пропозиції, які придумали клієнти

До 1 квітня мережа АЗК WOG випустила серію постерів із наборами LOL-комбо. Авторами таких наборів WOG стали самі клієнти. «Ми ...

Весна прийшла — час саджати! Весняна кампанія B&Q підживлює надію

Мережа британських супермаркетів товарів для дому B&Q випустила позитивну та життєствердну кампанію. Сонце засяяло, можливо, вам вдалося зустріти кількох друзів ...