Рободельфіни Edge Innovations могли б замінити собою живих тварин в цирках та океанаріях

Рободельфіни Edge Innovations здатні плавати у акваріумах, реагувати на звернені до них запитання та взаємодіяти з натовпом відвідувачів, анітрохи не відчуваючи стресу. І вже скоро вони з’являться у океанаріях Китаю.

Підприємці з Нової Зеландії спільно з американськими інженерами, які свого часу створили чимало механічних істот-аніматроніків для Голлівуду, спроєктували роботів-дельфінів, які є практично ідентичними справжнім живим тваринам.

Рободельфін, який кивком голови вітає дітей (завдяки людині, яка дистанційно ним управляє) може комусь і здасться моторошним, але, як запевняють його творці, він є дуже зручною альтернативою для аквапарків у всьому світі. Адже зараз їх все наполегливіше закликають припинити використовувати у своїх атракціонах живих дельфінів та китів.

«Впродовж останнього десятиліття доходи індустрії аквапарків пішли на спад через етичні міркування та ціну, в яку обходиться утримання тварин у неволі. Але інтерес публіки до мешканців моря лишається надзвичайно високим, – пояснив Роджер Гольцберг (Roger Holzberg), каліфорнійський дизайнер та творець механічних дельфінів-афалін, який раніше працював у Walt Disney Company. – Ми переконані, що зараз для цієї індустрії настав час змін і що вона може стати водночас і гуманнішою, і прибутковішою».

Економічний аргумент

Щоправда, кожен такий дельфін обійдеться щонайменше в 26,4 мільйони доларів США. Тож наразі найскладніше завдання, яке стоїть перед креативною командою, полягає в тому, щоб переконати потенційних клієнтів, що рободельфіни Edge Innovations у довгій перспективі будуть все ж дешевшими, ніж живі тварини.

Лі Ван (Li Wang), бізнес-розробник Edge Innovations, пояснив, що дельфіни-роботи, може й коштують у чотири рази дорожче, ніж живі дельфіни, але й протримаються вони довше. Зокрема, рободельфіни Edge Innovations не вимагають таких витрат на належне утримання, як живі дельфіни, для них не принципова температура води тощо. До того ж дельфіни-афаліни живуть у неволі менше 20 років (тоді як на волі тривалість їх життя становить 30–50 років).

Прототип дельфіна важить десь 270 кг і від живої тварини на око не відрізняється. Саме таку умову поставила перед розробниками китайська корпорація-замовник Red Star Macalline. І вони із цим завданням впоралися. Принаймні тестова аудиторія навіть не здогадалася, що дельфін насправді механічний.

Цей проєкт був дуже схвально сприйнятий природозахисними організаціями. Зокрема, Еліза Аллен (Elisa Allen), директорка організації People for the Ethical Treatment of Animals, висловила надію, що з часом рободельфіни замінять собою живих тварин у всіх аквапарках світу. А організація PETA присудила розробникам Роджеру Гольцбергу та Волту Конті (Walt Conti) свій приз Innovator For Animals.

Джерело 1, 2

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Рекрутингова агенція відтворює високе мистецтво живопису

«Рекрутингова агенція» звучить не надто захопливо, але ось на яке мистецтво перетворили її бриф креативники Zambezi та режисер Джонні Грін.

Сам собі утилізатор: австралійський дизайнер пропонує робити татуювання з пластику

Дизайнер і створив машинку, яка робить татуювання з пластику, і запропонував уявити майбутнє, де люди мусять переробляти пластик всередині власних тіл.

Гламур та реальність: Dove показує зворотний процес створення селфі

Кожна дія прокручується у зворотному порядку, крок за кроком скасовуючи все, що було зроблено з цим фото, аж доки ми не бачимо справжнє обличчя.

Earth Optimism 2021 відзначає прості технологічні інновації для захисту природи

Навіть прості та маленькі інновації здатні принести чималі результати. Ось п’ять таких робіт, які обговорювалися в рамках Earth Optimism 2021.

Ми зустрінемось знову. Нова оптимістична кампанія Heineken

Heineken розпочав нову глобальну кампанію «Ми зустрінемось знову». Кампанія відзначає стійкість та креативність людей протягом останнього року. А також демонструє, як люди знайшли креативні ...

Короткий візит у останній день Помпеї: Алекса «допомагає допомагати» з домашнім завданням

В новому відео Алекса «переносить» головного героя в останній день Помпеї, в той хаос, який панує перед виверженням Везувію у 79 році нашої ери.