З кожного по символу: 37 креаторів спільно створили шрифт

Зазвичай шрифти складаються з літер, які всі витримані у єдиному стилі. Але не Group Font. Нещодавно світові було явлено монументальний типографічний проєкт, ініційований дизайнеркою Раїссою Пардіні (Raissa Pardini). Цей новий шрифт було свідомо створено доволі неоднорідним, адже над кожною його літерою чи цифрою працював окремий креатор. 37 креаторів спільно створили шрифт, кожен по символу, керуючись лише власними естетичними вподобаннями. Більше того, кожна літера алфавіту існує в двох версіях, що тільки підсилює еклектичність шрифту.

Серед учасників проєкту були Аарон Лоуелл Дентон (Aaron Lowell Denton), Бенедикт Люфт (Benedikt Luft), Софі Голлінґтон (Sophy Hollington), Біджан Берагімі (Bijan Berahimi), Габріель Алькала (Gabriel Alcala) та інші.

Всі кошти, зібрані за допомогою проєкту Group Font, будуть перераховані на користь Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Креативна свобода

Раїсса Пардіні, дизайнерка та активістка, що й сама доклала руку до дизайну літер шрифту Group Font, під час карантину шукала собі заняття, яке дозволило б їй заспокоїти власну тривогу через коронавірус та допомогти іншим.

«Я хотіла знайти позитивне застосування для графіки і зробити щось корисне», – зазначила вона. Тому, склавши план створення «найбожевільнішого шрифту у світі», Пардіні спробувала зв’язатися з креаторами з усього світу, чия творчість їй подобалася, запрошуючи їх до участі у проєкті Group Font. «Дизайн може бути великою силою, але найвпливовіший він тоді, коли над ним спільно працює ціла група людей», – вважає Пардіні.

Бриф, який отримали креатори, давав їм повну свободу творчості, пропонуючи «творити у власному стилі та робити те, що їм до душі». З єдиною умовою: щоб зберегти позитивний настрій, їхній дизайн не повинен був жодним чином імітувати вірус.

«Кінцевий результат міг виявитися дійсно жахливим, – зізналася дизайнерка. – Проте хоча всі літери різні, вони добре пасують одна до одної. Ми дуже ризикували, ламаючи всі правила створення шрифтів, але я справді пишаюся тим, що у нас вийшло».

Таким чином 37 креаторів спільно створили шрифт, кожен привнісши у колективну творчість свій власний світ в одному символі. До проєкту долучилися ілюстратори, типографи, художники, спеціалісти з графічного дизайну та дизайну продуктів тощо. Деякі з цих літер мають витончений художній стиль, інші – технічно бездоганне виконання.

Дизайн кожного окремого символу є анонімним, тож, де чия робота, лишається лише здогадуватися. Принаймні доки учасники проєкту не почнуть публікувати свої роботи в Instagram.

Серед інших цікавих шрифтів можна побачити «диванний шрифт», шрифт-танець та шрифт з абсолютно пекельним кернінгом (схвалено Сатаною).

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Перший віртуальний велосипедний тур містами України

Український інститут разом із креативною компанією MOON Studio зняли віртуальний велосипедний тур вулицями Львова, Києва та Харкова. Відео в форматі ...

МОЗ України та Червоний Хрест запустили маску-гру в Instagram

МОЗ України та Червоний Хрест запустили маску-гру в Instagram

Під час карантину люди мало рухаються та більшість часу проводять за ноутбуком або смартфоном — часто в незручному, шкідливому для ...

Гаптичний інтерфейс у повітрі дозволить натискати кнопки, нічого не торкаючись

Система HaptiRead з її бездотиковим інтерфейсом була б корисною у таких громадських місцях як ліфти, банкомати, інформаційно-довідкові кіоски тощо.

На що схожі шрифти, які символізують людство?

Ідея Typelab Space Collection полягала в тому, щоб створити колекцію шрифтів, які змогли б стати візуальним втіленням всієї культури людства.

Havas Digital Kyiv анонсує партнерство з TikTok

Агентство Havas Digital Kyiv, яке входить до складу Havas Creative Group Ukraine, стало офіційним партнером відеохостингу TikTok. «В історії роботи ...

Переможці Ukrainian Design: The Very Best Of 2020

Переможці національного конкурсу Ukrainian Design: The Very Best Of 2020 стали відомі в рамках Ukrainian Creative Stories 2020. Ukrainian Design: ...