Крихітний музей для домашніх улюбленців: на що здатні художники, коли у них є вільний час

Експерименти у різних жанрах мистецтва останнім часом заполонили Інтернет. І одним таким вартим уваги кумедним арт-проєктом є музей для домашніх улюбленців, створений британським творчим дуетом.

Ощасливлені мистецтвом тваринки – це двійко піщанок на ім’я Пандоро та Тірамісу (так, їх було названо на честь італійських десертів), власниками яких є Філіппо Лоренцін (Filippo Lorenzin), мистецтвознавець з лондонського Музею Вікторії й Альберта, та художниця Маріанна Бенетті (Marianna Benetti). На 14-й день карантину вони присвятили десь так чотири години на те, щоб змайструвати цю мініатюрну інсталяцію. Все заради того, щоб порадувати своїх дев’ятимісячних звіряток. (Чи, може, для того, щоб самим не нудьгувати в ізоляції?)

Знайомство з Едвардом Мунком…
…та Леонардо да Вінчі

Маріанна Бенетті розповіла: «Спочатку ми хотіли спорудити ляльковий будиночок. Ми взяли картон, папір та дерево, використовуючи лише ті матеріали, які є безпечними для піщанок».

Мистецькі вподобання гризунів

Цей крихітний музей для домашніх улюбленців містить дуже милі копії відомих картин, але з гризунами замість людей: «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі, «Поцілунок» Густава Клімта, «Дівчина з перлинною сережкою» Яна Вермеєра та «Крик» Едварда Мунка. Влучні мистецькі пародії – справа рук Бенетті – прикрашають стіни «зали», в якій є навіть малесенькі лави для глядачів, буклети з описом експозиції та таблички на стінах з відповідними QR-кодами картин.

Виставкова «зала»
«Піщанка з перлинною сережкою» – переосмислення «Дівчини з перлинною сережкою» Яна Вермеєра

Після того, як Пандоро та Тірамісу запустили в їхній міні-музей, митці засняли цей процес знайомства з мистецтвом на камеру і оприлюднили відео, запевняючи, що «жодна піщанка і жоден працівник залу не постраждав у процесі».

Як можна побачити на фото, перше знайомство з мистецтвом викликало у тваринок чималий інтерес і вони не гаяли часу, знайомлячись якнайближче з мініатюрним живописом. Щоправда таблички із закликами «Не жувати!» залишилися проігнорованими… Особливо смачним для гризунів виявився стільчик.

Цей цікавий проєкт швидко став відомим на весь Інтернет, але тваринки не зазнаються попри всю свою гучну славу. Що ж до митців, які створили цей музей для піщанок, то вони планують незабаром розширити свою колекцію «мистецтва для гризунів». Бенетті зазначила, що спільнота шанувальників мистецтва для гризунів на платформі Reddit подала їм чимало нових ідей.

З деякими іншими мистецькими проєктами на актуальну тему можна ознайомитися тут і тут.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Creative Digest CIAU. Випуск #027Creative Digest CIAU. Випуск #027

Creative Digest CIAU. Випуск #027

Нова порція знань та натхнення від LIONS Live. Добірка актуальних можливостей професійного росту. Онлайн-довідник національних фільмів. Та тренди в графічному ...

Бренд рушників Sheridan зобразив властивості своєї продукції танцем

Міцність та красу рушників зображав танцювальний колектив Sydney Dance Company, щоб хореографією показати, чому бренд Sheridan відрізняється від інших.

Ліванська газета друкує чорнилом із кров’ю

На День святого Валентина вона зробила доволі специфічну першу сторінку. Її було надруковано чорнилом, змішаним зі справжньою кров’ю.

Балет для перегляду на смартфоні: Австралія проводить конкурс в карантинних умовах

Кожен виступ представляє одного з номінантів Telstra Ballet Dancer Awards–2020, закликаючи глядачів обрати, кому присудити Приз глядацьких симпатій.

Оголошено півфіналістів та експертів докторинг-майстерні PITCH UA 3

Третій сезон конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA стрімко набирає обертів. Цього року до PITCH ...

X-Ray

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

2020 рік зруйнував усі плани, змусив дивитися на світ інакше, відкрив нові грані бізнесу. У 2020 році неважливі брифи. Адаптуйся ...