Костюми-трансформери: німецький митець переосмислює техніку в нашому житті

Макс Зідентопф (Max Siedentopf), німецький митець та засновник журналу ORDINARY, створив чудернацьку колекцію костюмів, назвавши її Mundane Machinery. Ці костюми-трансформери існують на межі скульптури та дизайну одягу. Вони є своєрідним коментарем митця щодо високотехнологічних можливостей звичайних побутових предметів. Їх подібність до персонажів-трансформерів є спробою олюднити таку у всі часи складну машинерію як автомобілі та літаки, а також ті предмети, які донедавна були набагато простішими: смарт-годинники, електронні сигарети тощо. Ця ідея навіть дещо перебільшується в колекції, оскільки футуристичною здатністю до трансформації та власним таємним життям в ній наділено геть усе.

Гаджети та трохи параної

У такий спосіб митець роздумує над чимдалі сильнішим прагненням нашого суспільства до діджиталізації всього аналогового. На думку Зідентопфа, наші гаджети вже знають нас краще за нас самих: від смартфонів та смарт-годинників, що здатні відстежувати пульс користувача, до автомобілів з автопілотом, електронних сигарет та машин, що кермують замість водія.

Він висловився так: «Смартфони, смарт-годинники, холодильники, які знають, коли вам треба знову замовляти харчі, розумні пральні машини, що запам’ятовують, як саме слід прати ваш одяг, електронні сигарети, схожі на карти пам’яті з USB-портом, обігрівачі, які вранці підігрівають кімнату до потрібної вам температури – все це щодня стає розумнішим і розумнішим. І це лише питання часу, коли більшість «повсякденних машин», що нас оточують, заживуть своїм власним життям».

Саме це й символізують костюми-трансформери.

Серія Mundane Machinery сполучає у собі фотографію, скульптуру та арт-дирекцію. Фото впорядковані попарно, і якщо перше фото у парі може здатися доволі буденним, то друге виглядає цілком абсурдно.

Аналогічний елемент абсурду можна побачити і в інших роботах Макса Зідентопфа. Наприклад, в одній з його нових серій, присвяченій паспортним фото та всьому тому, що в них залишається поза кадром.

Джерело

Але хай там як, а костюми-трансформери, створені були дуже вчасно, адже Хелловін вже близько, а вони дуже скидаються на щось, що міг би вдягти сам загальновизнаний король цього свята Джош Сандквіст.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

У Києві представили інноваційні проєкти в рамках Нідерландського тижня дизайну

В інноваційному парку UNIT.City відбулась виставка українських проєктів в рамках Нідерландського тижня дизайну — найбільшої в Північній Європі події в ...

Якими були б Google Карти 200 років тому: проєкт відтворення історичного вигляду міст

Онлайн-карта з відкритим кодом дозволяє побачити з висоти пташиного польоту та у режимі перегляду вулиць, як з часом змінювалися американські міста.

Проєкції SmartThings: компанія Samsung облаштувала будинок з привидами

Компанія Samsung перетворила 300-річний дім, споруджений ще у 18 столітті, на будинок з привидами, використавши для цього проєкції SmartThings.

Що принесло водою: агенція McCann повністю обставила квартиру річковим сміттям

Спочатку креативна команда планувала облаштувати кілька таких «апартаментів з річки» у вантажних контейнерах, які були б цілодобово відкриті для публіки.

Купуй українське: в Україні стартує Тиждень малих українських виробників

Купуй українське: в Україні стартує Тиждень малих українських виробників

З 27 жовтня до 1 листопада в Україні вперше відбуватиметься Тиждень малих українських виробників. Його мета — підтримати представників малого ...

Найбіліший білий колір як спосіб боротьби з глобальним потеплінням

Американські науковці отримали найбіліший білий колір у світі, який так ефективно відбиває світло, що охолоджує поверхню, яка в цей колір пофарбована.