Італійський дизайнер планує викласти у відкритий доступ креслення універсального транспорту

Італійський дизайнер П’єрпаоло Лаццаріні (Pierpaolo Lazzarini), засновник компанії Jet Capsule, створив проєкт універсального транспорту для води, землі та неба. Спільно з дубайською компанією Architaly він розробив концепцію екологічної капсули, яку можна вдосконалювати та модифікувати, пристосовуючи її до власних потреб, залежно від того, який саме вид вам транспорту потрібен.

Свою розробку дизайнер назвав «Linux», на честь популярного програмного забезпечення з відкритим кодом. І назва ця не випадкова. Проєкт, який планується запустити у 2021 році, також передбачає, що всі технічні характеристики транспорту «Linux» (як і у однойменної операційної системи) будуть викладені у відкритий доступ. П’єрпаоло Лаццаріні пропонує всім іншим компаніям можливість взяти участь у розробці модифікацій для універсального транспорту. Також він сподівається, що це заохотить його колег-дизайнерів до розробки нових футуристичних підходів до мобільності.

Вода, земля та повітря

Зокрема, базову капсулу «Linux» розміром 4 метри завдовшки і майже 2 завширшки можна адаптувати до чотирьох різних видів пересування по воді: звичайний монокорпус, човен на підводних крилах, човен з електромагнітною підвіскою та катамаран. Перші два варіанти розраховані на чотирьох осіб, а останні два – на шість. Цей корпус є сумісним з різними двигунами, але водна версія транспорту «Linux» від самого Лаццаріні передбачає один чи два електричних двигуна, які дозволять йому рухатися з максимальною швидкістю 15 км/год протягом 4-8 годин.

Універсальну капсулу також можна поставити на колеса, перетворюючи її, таким чином, на автомобіль. Авторський дизайн знов-таки передбачає два електричних двигуна Siemens і, відповідно, запас ходу 150 чи 300 км на одному заряді.

І ті ж самі шасі з легкого вуглецю можуть бути адаптовані для польоту, якщо встановити на них систему з восьми пропелерів. Але у цьому разі, щоб транспорт міг злетіти, загальну вагу конструкції доведеться зменшити. Тобто більше двох пасажирів капсула «Linux» у повітря не підніме.

Цьому ж дизайнеру належить розробка дому на воді, зробленого у формі летючої тарілки, та оригінальна схема краудсорсингу.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Конкурс мікрофотографії Nikon 2020 оголосив переможців

В ході конкурсу Nikon Small World 2020 було обрано 20 фотографій, які доводять, що пошук науковцями відповідей йде поруч зі здатністю цінувати красу.

Creative Digest CIAU. Випуск #011

Creative Digest CIAU. Випуск #011

Навушники, що здатні відстежувати вираз обличчя. Настільна гра для дизайнерів. Колекція одягу та аксесуарів з утилізованих матеріалів. Та новий телеграм-канал ...

Картонний вболівальник вирушає на пошуки пива у новій рекламі Bud Light

В цьому кумедному відео картонний вболівальник «Нью-Йорк Джаєнтс» раптом оживає і вирушає у епічний квест. Заради пива, звісно.

«Європейські можливості для українського кіно»: серія вебінарів «Креативної Європи»

Цієї осені Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні в партнерстві з Ukrainian Film School та Держкіно України організовує ...

Kyiv Art Fair онлайн відкрився для відвідувачів

Цього року фестиваль сучасного мистецтва Kyiv Art Week проходить онлайн. Традиційний ярмарок трансформувався в єдину діджитал-платформу для експонування та продажу ...

Страшенний вибір. Фокстрот показав у рекламі рімейк відомого фільму жахів

Для зйомок нового рекламного ролика бренд Фокстрот вирішив використати сюжет із популярного трилеру «Дзвінок» (The Ring) та відзняти одну з ...