Японський креатор створює пейзажі з масок та хатніх речей

Починаючи з 2011 року, японський креатор Тацуя Танака (Tatsuya Tanaka) щодня створює крихітну сценку з повсякденного життя для свого «календаря мініатюр». У світі його уяви звичайні хатні речі перетворюються на щось абсолютно інше, але водночас легковпізнаване: шматок торта стає лижним спуском, багет – швидкісним потягом тощо.

Втім, останнім часом у творчості Танаки з’явилася ще одна тема – карантин, соціальне дистанціювання та все, що з цим пов’язане. Тому минулого місяця у Інстаграмі креатора з’явилися мініатюрні пейзажі з масок та фігурок для діорам. На них цей символ пандемії перетворювався на басейн, морські хвилі чи волейбольну сітку. Ще в інших сценаріях можна побачити, як туалетний папір стає паровозом або схилом гори, а хлібне ліжко та щітка-душ нагадують нам про те, якою важливою частиною життя стала атмосфера наших домівок.

Оскільки серед шанувальників творчості Тацуї Танаки чималу частину становить іноземна аудиторія, він намагається робити свої мініатюрні сценки якомога універсальнішими. Тому він і використовує всім знайомі речі та звертається до тематики, яка є спільною для всіх. До того ж, за словами креатора, він намагається зробити все доволі простим, щоб його роботи були зрозумілі навіть дітям шкільного віку.

Такі іконічні японські мотиви як самураї, ніндзя та квіти сакури також є дуже популярними серед іноземних фанатів Танаки.

Творчий процес

На створення кожної такої сценки митцю потрібно десь дві години часу від початку конструювання до готового посту в соцмережах. Перша година йде на вибір і розміщення фігурок та інших матеріалів, а також на роботу над освітленням. Потім креатор редагує фото, обирає заголовок та хештеги і створює пости у соціальних медіа.

Варто зазначити, що наперед він практично нічого не створює. Кожне таке фото зроблене максимум напередодні перед викладанням його в соцмережі. На питання, чи не змушує його такий режим роботи хвилюватися через щоденні оновлення чи нестачу свіжих ідей, Тацуя Танака пояснив: «Я завжди докладаю всіх зусиль, щоб побачити, наскільки добре мені вдасться втілити в життя задуману сцену в обмежений проміжок часу. Це змушує щодня напружувати свою уяву, і я вважаю, що такі регулярні творчі вправи дозволяють мені постійно розвиватися як креатору».

Колекція мініатюрних фігурок для діорами, якими послуговується Тацуя Танака, спочатку складалася лише з 50, але зараз розрослася вже до 10000 фігурок. У студії митця можна побачити численні шухляди, в яких ці фігурки ретельно відсортовані за розміром та одягом.

Серед інших матеріалів, які йдуть на створення пейзажів, часто фігурують овочі. Танака зазначив, що його улюбленим в творчому (але не гастрономічному!) плані овочем є броколі, оскільки її дуже легко уявити у вигляді дерева.

Джерело 1, 2

Пейзажі з масок та потяги з хлібу – не єдиний приклад мініатюр, які останнім часом можна було побачити в соцмережах.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Фантастична подорож та цілий натовп Сьюзен: Zillow запускає нову кампанію

Зловісними ландшафтами сервіс із продажу нерухомості Zillow показав страх перед переїздом, коли дорога до нового дому – то справжня фантастична подорож.

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...

Як страховики доять клієнтів: агенція Zulu Alpha Kilo показує метафору, яку важко ігнорувати

Реклама від агенції Zulu Alpha Kilo для платформи RATESDOTCA, де можна порівняти вартість страхових полісів, врізається у пам’ять надовго. Видовище ...

Передвісники весни: дев’ять велетенських арт-інсталяцій, що занурюють у природу

Білі круки, цифрові квіти та гриби зі стелі – пропонуємо вашій увазі кілька велетенських арт-інсталяцій, які дозволяють хоча б подумки зануритися у природу.