Японський креатор створює пейзажі з масок та хатніх речей

Починаючи з 2011 року, японський креатор Тацуя Танака (Tatsuya Tanaka) щодня створює крихітну сценку з повсякденного життя для свого «календаря мініатюр». У світі його уяви звичайні хатні речі перетворюються на щось абсолютно інше, але водночас легковпізнаване: шматок торта стає лижним спуском, багет – швидкісним потягом тощо.

Втім, останнім часом у творчості Танаки з’явилася ще одна тема – карантин, соціальне дистанціювання та все, що з цим пов’язане. Тому минулого місяця у Інстаграмі креатора з’явилися мініатюрні пейзажі з масок та фігурок для діорам. На них цей символ пандемії перетворювався на басейн, морські хвилі чи волейбольну сітку. Ще в інших сценаріях можна побачити, як туалетний папір стає паровозом або схилом гори, а хлібне ліжко та щітка-душ нагадують нам про те, якою важливою частиною життя стала атмосфера наших домівок.

Оскільки серед шанувальників творчості Тацуї Танаки чималу частину становить іноземна аудиторія, він намагається робити свої мініатюрні сценки якомога універсальнішими. Тому він і використовує всім знайомі речі та звертається до тематики, яка є спільною для всіх. До того ж, за словами креатора, він намагається зробити все доволі простим, щоб його роботи були зрозумілі навіть дітям шкільного віку.

Такі іконічні японські мотиви як самураї, ніндзя та квіти сакури також є дуже популярними серед іноземних фанатів Танаки.

Творчий процес

На створення кожної такої сценки митцю потрібно десь дві години часу від початку конструювання до готового посту в соцмережах. Перша година йде на вибір і розміщення фігурок та інших матеріалів, а також на роботу над освітленням. Потім креатор редагує фото, обирає заголовок та хештеги і створює пости у соціальних медіа.

Варто зазначити, що наперед він практично нічого не створює. Кожне таке фото зроблене максимум напередодні перед викладанням його в соцмережі. На питання, чи не змушує його такий режим роботи хвилюватися через щоденні оновлення чи нестачу свіжих ідей, Тацуя Танака пояснив: «Я завжди докладаю всіх зусиль, щоб побачити, наскільки добре мені вдасться втілити в життя задуману сцену в обмежений проміжок часу. Це змушує щодня напружувати свою уяву, і я вважаю, що такі регулярні творчі вправи дозволяють мені постійно розвиватися як креатору».

Колекція мініатюрних фігурок для діорами, якими послуговується Тацуя Танака, спочатку складалася лише з 50, але зараз розрослася вже до 10000 фігурок. У студії митця можна побачити численні шухляди, в яких ці фігурки ретельно відсортовані за розміром та одягом.

Серед інших матеріалів, які йдуть на створення пейзажів, часто фігурують овочі. Танака зазначив, що його улюбленим в творчому (але не гастрономічному!) плані овочем є броколі, оскільки її дуже легко уявити у вигляді дерева.

Джерело 1, 2

Пейзажі з масок та потяги з хлібу – не єдиний приклад мініатюр, які останнім часом можна було побачити в соцмережах.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

В Україні відкрили перший онлайн-ресторан пам’яті жертв Голодомору

Напередодні дня пам’яті жертв Голодомору українська молодь створила онлайн-ресторан «Непораховані з 1932» («Uncounted since 1932»). Студенти Української академії лідерства приготували ...

Укрпошта випустила поштові марки з героями мультфільму «Мавка. Лісова пісня»

Укрпошта спільно зі студією Animagrad (FILM.UA Group) 30 листопада представили поштовий випуск із героями мультфільму «Мавка. Лісова пісня», присвячений 150-річчю ...

Nebo на культурній орбіті: новини з Канади, про Netflix та найменший у світі автосалонNebo на культурній орбіті: новини з Канади, про Netflix та найменший у світі автосалон

Nebo на культурній орбіті: новини з Канади, про Netflix та найменший у світі автосалон

Привіт, земляни! Поки у вас лише з’являється святковий настрій, у нас він уже давно є. А все тому, що нашій ...

Ілля Кенігштейн та Дем’ян Ом про те, що значить — діяти інноваційноІлля Кенігштейн та Дем’ян Ом про те, що значить — діяти інноваційно

Ілля Кенігштейн та Дем’ян Ом про те, що значить — діяти інноваційно

Здорова конкуренція є запорукою прогресу економіки країни. Аби бути конкурентоспроможним в епоху науково-технічного прогресу, потрібно відчувати і передбачати тренди. Їх ...

Creative Digest CIAU. Випуск #017Creative Digest CIAU. Випуск #017

Creative Digest CIAU. Випуск #017

Соціальні кампанії для боротьби з домашнім насильством. Startup World Cup в Україні. Екопроєкти 2020. А також історії створення логотипів культових ...

Портал HomeAdvisor розглянув архітектурні споруди у відеоіграх

Архітектурні споруди у відеоіграх були представлені у вигляді воксельних моделей, щоб краще передати структурні деталі цих віртуальних витворів мистецтва.