7 найцікавіших дизайнів паспортів різних країн світу

Паспорт може багато чого сказати про людину. Він показує незнайомцям, звідки ви та наскільки складно чи легко для вас мандрувати світом. Якщо він трохи обтріпаний і в ньому є наліпки – вочевидь вам довелося подорожувати. Якщо там повно віза-штампів – ви справжній мандрівник. А якщо його сторінки пошкоджені водою… вам потрібен новий. Але що може розповісти дизайн паспорту про культуру країни, у якій його видано?

Канада

На перший погляд канадський паспорт здається доволі звичайним. Як і будь-який інший паспорт він містить на кожній сторінці унікальні зображення, щоб уникнути підробок: історичні фігури, споруди, природні дива, символіка тощо. Але на відміну від дизайнів паспортів більшості країн світу канадський містить ще й голографічні зображення, які забарвлюються в різні кольори під ультрафіолетовим світлом.

Норвегія

А якщо помістити під ультрафіолетову лампу норвезький паспорт, над зображеними на його сторінках ландшафтами проступить північне сяйво. Натхненням для дизайнерської команди Neue стала природа країни з її горами, лісами та фйордами, яка, за їх словами, пробуджує в кожному норвежцю відчуття приналежності.

Угорщина

Мабуть найвигадливіше зображення, яке стає помітним лише в ультрафіолеті, можна побачити на сторінках угорського паспорту. Під ультрафіолетовою лампою на ньому проступає нотний запис до пісні Szózat («Заклик»), неофіційного гімну сучасної Угорщини.

Ліван

В Лівані біометричні паспорти замість заповнюваних від руки почали випускати лише в 2016 році. На сторінках для віз зображені 22 історичні пам’ятки Лівану. Окрім того на кожній подвійній сторінці зображено сонце, позиція якого дещо зміщується. Тобто, якщо його швидко перегорнути, створюється враження наче сонце проходить свій шлях зі сходу на захід. Під ультрафіолетовим світлом замість сонця можна побачити місяць, який теж сходить та заходить.

Фінляндія

Хоча серед дизайнів паспортів норвезький часто називають найкращим, паспорти сусідньої Фінляндії також є доволі цікавими. Обкладинка фінського паспорту є цілком звичайною, проте він має ефект кінеографу. Швидко перегорнувши його, можна побачити, як в правому нижньому кутку сторінок для віз крокує лось.

У січні 2017 року до 100 річниці Фінляндії було впроваджено новий дизайн паспорту. Замість лося на сторінках для віз зображені просто зимові ландшафти. Втім, новий дизайн тепер має УФ-зображення сніжинок та північного сяйва.

До речі, словенський паспорт також має ефект покадрової анімації.

Австралія

Австралійський паспорт містить начебто прості зображення кенгуру, качконосів, страусів-ему та інших представників чудернацької фауни Австралії. Але насправді всі ці зображення є додатковим рівнем захисту. Під певним кутом справляється враження, наче зображення висить над сторінкою, що робить підробку такого документа дуже складною.

Швейцарія

Швейцарія є першою країною, яка звернулася до професіоналів, щоб створити дизайн паспорту. Нинішній варіант дизайну було затверджено в 2003 році. Він вирізняється не лише яскраво-червоною обкладинкою, а й яскравими кольорами з хрестоподібними візерунками всередині, там де більшість країн обирає натомість м’які приглушені кольори. Такі паспорти одразу притягують до себе погляди в іноземних аеропортах.

Джерело 1, 2, 3, 4, 5

А ось що може розповісти про країну, та й взагалі про психологію людей, дизайн паперових грошей.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Фантастична подорож та цілий натовп Сьюзен: Zillow запускає нову кампанію

Зловісними ландшафтами сервіс із продажу нерухомості Zillow показав страх перед переїздом, коли дорога до нового дому – то справжня фантастична подорож.

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...

Як страховики доять клієнтів: агенція Zulu Alpha Kilo показує метафору, яку важко ігнорувати

Реклама від агенції Zulu Alpha Kilo для платформи RATESDOTCA, де можна порівняти вартість страхових полісів, врізається у пам’ять надовго. Видовище ...