7 найцікавіших дизайнів паспортів різних країн світу

Паспорт може багато чого сказати про людину. Він показує незнайомцям, звідки ви та наскільки складно чи легко для вас мандрувати світом. Якщо він трохи обтріпаний і в ньому є наліпки – вочевидь вам довелося подорожувати. Якщо там повно віза-штампів – ви справжній мандрівник. А якщо його сторінки пошкоджені водою… вам потрібен новий. Але що може розповісти дизайн паспорту про культуру країни, у якій його видано?

Канада

На перший погляд канадський паспорт здається доволі звичайним. Як і будь-який інший паспорт він містить на кожній сторінці унікальні зображення, щоб уникнути підробок: історичні фігури, споруди, природні дива, символіка тощо. Але на відміну від дизайнів паспортів більшості країн світу канадський містить ще й голографічні зображення, які забарвлюються в різні кольори під ультрафіолетовим світлом.

Норвегія

А якщо помістити під ультрафіолетову лампу норвезький паспорт, над зображеними на його сторінках ландшафтами проступить північне сяйво. Натхненням для дизайнерської команди Neue стала природа країни з її горами, лісами та фйордами, яка, за їх словами, пробуджує в кожному норвежцю відчуття приналежності.

Угорщина

Мабуть найвигадливіше зображення, яке стає помітним лише в ультрафіолеті, можна побачити на сторінках угорського паспорту. Під ультрафіолетовою лампою на ньому проступає нотний запис до пісні Szózat («Заклик»), неофіційного гімну сучасної Угорщини.

Ліван

В Лівані біометричні паспорти замість заповнюваних від руки почали випускати лише в 2016 році. На сторінках для віз зображені 22 історичні пам’ятки Лівану. Окрім того на кожній подвійній сторінці зображено сонце, позиція якого дещо зміщується. Тобто, якщо його швидко перегорнути, створюється враження наче сонце проходить свій шлях зі сходу на захід. Під ультрафіолетовим світлом замість сонця можна побачити місяць, який теж сходить та заходить.

Фінляндія

Хоча серед дизайнів паспортів норвезький часто називають найкращим, паспорти сусідньої Фінляндії також є доволі цікавими. Обкладинка фінського паспорту є цілком звичайною, проте він має ефект кінеографу. Швидко перегорнувши його, можна побачити, як в правому нижньому кутку сторінок для віз крокує лось.

У січні 2017 року до 100 річниці Фінляндії було впроваджено новий дизайн паспорту. Замість лося на сторінках для віз зображені просто зимові ландшафти. Втім, новий дизайн тепер має УФ-зображення сніжинок та північного сяйва.

До речі, словенський паспорт також має ефект покадрової анімації.

Австралія

Австралійський паспорт містить начебто прості зображення кенгуру, качконосів, страусів-ему та інших представників чудернацької фауни Австралії. Але насправді всі ці зображення є додатковим рівнем захисту. Під певним кутом справляється враження, наче зображення висить над сторінкою, що робить підробку такого документа дуже складною.

Швейцарія

Швейцарія є першою країною, яка звернулася до професіоналів, щоб створити дизайн паспорту. Нинішній варіант дизайну було затверджено в 2003 році. Він вирізняється не лише яскраво-червоною обкладинкою, а й яскравими кольорами з хрестоподібними візерунками всередині, там де більшість країн обирає натомість м’які приглушені кольори. Такі паспорти одразу притягують до себе погляди в іноземних аеропортах.

Джерело 1, 2, 3, 4, 5

А ось що може розповісти про країну, та й взагалі про психологію людей, дизайн паперових грошей.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Божевільні танці, клоуни та поцуплений Бенксі: несподіване позиціювання брендів індустрії розкоші

Ці шість робіт з добірки The Work наочно доводять, що несподіване позиціювання брендів індустрії розкоші запам’ятовується людям набагато краще.

Видання The Drum назвало кращі соціальні кампанії 2020

Конкурс The Drum Awards у своїй номінації Social Purpose називає ті креативні команди, якими були запущені кращі соціальні кампанії 2020 року.

Володимир Ставнюк і Дем’ян Ом про взаємодію людини та державиВолодимир Ставнюк і Дем’ян Ом про взаємодію людини та держави

Володимир Ставнюк і Дем’ян Ом про взаємодію людини та держави

Ми не звикли ототожнювати державу з емоціями, мораллю, духовністю. У нашому розумінні — це машина, якою керує спортивний інтерес та ...

Гостра тема святкового сезону 2020: п’ять кампаній до Дня усунення насильства проти жінок

Іноді необхідність лишатися вдома обертається суцільним жахом. Саме цю тему й піднімає ряд кампаній до Дня усунення насильства проти жінок.

Укрпошта випустила поштові марки з героями мультфільму «Мавка. Лісова пісня»

Укрпошта спільно зі студією Animagrad (FILM.UA Group) 30 листопада представили поштовий випуск із героями мультфільму «Мавка. Лісова пісня», присвячений 150-річчю ...

Nebo на культурній орбіті: новини з Канади, про Netflix та найменший у світі автосалонNebo на культурній орбіті: новини з Канади, про Netflix та найменший у світі автосалон

Nebo на культурній орбіті: новини з Канади, про Netflix та найменший у світі автосалон

Привіт, земляни! Поки у вас лише з’являється святковий настрій, у нас він уже давно є. А все тому, що нашій ...