Віднині компанія Google дозволить усім розробникам відеоігор для мобільних пристроїв користуватися програмним забезпеченням Google Карт. А це в свою чергу означає, що геймери тепер частіше матимуть можливість спробувати ігри в реальному світі за допомогою доповненої реальності.
Вперше про таку можливість Google заговорила два роки тому, оголосивши, що вона надасть деяким студіям, які розробляють відеоігри, доступ до прикладного програмного інтерфейсу (API) Google Карт, щоб ті могли перенести ігри в реальний світ. Тепер, як було повідомлено у блозі компанії, ця можливість буде запропонована взагалі всім розробникам мобільних відеоігор.
За допомогою Google Cloud Platform кожен розробник може розпочати свій Google Cloud Project та завантажити необхідне програмне забезпечення для роботи з API Google Карт. Більше того, розробники тепер зможуть створювати ігрові світи, що повністю відображають реальність. Наприклад, гравці зможуть бачити супротивників у доповненій реальності саме там, де розробники вирішать їх розмістити.
Компанія Google також додала, що розробники зможуть додавати «режим реального світу» до тих ігор, які вже були ними створені раніше. У такий спосіб, Google сподівається, розробникам вдасться поновити інтерес ігрової спільноти до своїх давніших робіт.
Більше конкуренції
Тепер, коли доступ до цього функціоналу отримують всі розробники мобільних ігор, можливості для ігробудівництва стають справді необмеженими. Досі такі ігри як Pokémon Go та Harry Potter: Wizards Unite, випущені компанією Niantic, майже монополізували доповнену реальність. Але тепер у Niantic може виникнути чимало серйозних конкурентів.
Та й усій сфері мобільних ігор такий інструмент піде на користь. Досі нішу AR займали переважно короткі міні-ігри. Але зараз завдяки доступу до програмного інтерфейсу Google Карт перед розробниками виникло більше можливостей створювати великі ігрові проєкти в реальному світі.
Також розробники мобільних ігор зможуть додавати реальні визначні місця та монументи до своїх ігрових карт. Оскільки Google Карти охоплюють понад 220 країн та територій, розробники отримують шанс запропонувати геймерам ігри в реальному світі, де б вони на той момент не були.
Потенціал величезний. І, хто знає, чи не похитнеться трон під Niantic. Чи, може, ця компанія теж додасть радикальних оновлень до Pokemon Go у відповідь на дедалі більшу конкуренцію?
Та й в інших сферах життя креативний потенціал доповненої реальності заслуговує на розкриття. Взяти, наприклад, віртуальне графіті з усіма його беззаперечними плюсами та мінусами…