У Києві представили інноваційні проєкти в рамках Нідерландського тижня дизайну

В інноваційному парку UNIT.City відбулась виставка українських проєктів в рамках Нідерландського тижня дизайну — найбільшої в Північній Європі події в сфері дизайну та інновацій. Від України у Dutch Design Week 2020 взяли участь три команди фіналістів міжнародного проєкту European Design Upgrade: Changeable, NanoRetention та Pink Glasses.

Дизайн проти викликів сучасності. Презентації фіналістів

Учасники Нідерландського тижня дизайну прагнули продемонструвати потенціал дизайну в боротьбі з найгострішими суспільними викликами: знайти сучасні способи організації міського життя, розробити нові матеріали та способи переробки відходів і привернути увагу до актуальних проблем соціуму. Подія відкрилась презентаціями проєктів дизайнерів-фіналістів, які поділились про своїми ідеями та презентували результати роботи за 9 місяців участі у European Design Upgrade.

«Як змінити своє життя та світ, який мене оточує? Я думаю, кожен з нас рано чи пізно замислюється про щось подібне. Але коли мова йде про глобальні проблеми, ми зазвичай відкладаємо їхнє вирішення на потім. Однак, як щодо того, щоб починати діяти зараз?», — звернувся до аудиторії засновник бренду Pink Glasses, фіналіст European Design Upgrade Олег Білий. Олег випустив колекцію одягу з принтами, які змінюються в ультрафіолетовому світлі та привертають увагу до проблем суспільства.

«Я завжди любила природу і цікавилась тим, як вона працює на фундаментальному рівні. Тому я пішла вивчати фізику в університеті — і тепер в мене є ідеї, які я хочу реалізувати», — розповіла авторка проєкту NanoRetention Катерина Кроленко. Катерина розробляє біоматеріал, який затримує вологу, блокує шум та має допомогти містам стати зеленішими.  

«Навіть сама атмосфера, яка панувала на проєкті, дуже мені допомогла. Адже я раніше не працювала в командах, де учасники мали б настільки різний досвід та бекграунд», — коментує авторка проєкту Changeable Ольга Синякевич. Ольга створює зйомні дизайнерські кавери для протезів, які дозволять зробити з них стильний аксесуар.

Проєкт European Design Upgrade реалізований у партнерстві України (фонд K.Fund, громадська організація GoLocal), Бельгії (Brussels Creative) та Фінляндії (Urban Mill).

Ми — повноправна частина світової дизайнерської спільноти

«Ми раді бути частиною міжнародного консорціуму з трьох країн та представити на Нідерландському тижні дизайну найкращі роботи учасників European Design Upgrade. Цей проєкт довелося реалізовувати в непростий період — думаю, що ми багато чого навчились та отримали чудову можливість поділитись ідеями та досвідом. Сподіваємось продовжити подібну практику міжнародної співпраці», — прокоментувала віце-президент K.Fund, концептуальний лідер European Design Upgrade Олена Добророднєва.

У Києві представили інноваційні проєкти в рамках Нідерландського тижня дизайну

Подія завершилась міжнародною дискусією «Radical creativity. How can we break the borders?», на якій експерти з України, Бельгії, Нідерландів, Франції, Фінляндії та Польщі обговорили виклики, з якими стикається креативна спільнота у Європі, та перспективи взаємодії і партнерства.


Пропонуємо вам також переглянути три рекламні кампанії про свідоме споживання.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Запущено новий сайт «Суспільне Культура»

Запущено новий сайт «Суспільне Культура»

Нещодавно запрацював новий сайт суспільного мовника «Суспільне Культура», на якому можна прочитати новини і публікації про літературу, мистецтво, кіно і музику, ...

Жорж Ґаньоре, Анастасія Тернова та Дем’ян Ом про театр як інструмент трансформації суспільстваЖорж Ґаньоре, Анастасія Тернова та Дем’ян Ом про театр як інструмент трансформації суспільства

Жорж Ґаньоре, Анастасія Тернова та Дем’ян Ом про театр як інструмент трансформації суспільства

Мистецтво рівноцінне любові. Воно здатне захоплювати, пробуджувати пристрасть, занурювати у свій вир і підносити до небес, пробуджувати мотивацію, викликати сльози ...

Syoss вислав блогерам справжню бомбу

Щоб привернути увагу споживачів до лінійки сухих шампунів, що дарують плюс один день свіжості волоссю, Syoss разом з комунікаційним діджитал-агентством ...

Божевільні танці, клоуни та поцуплений Бенксі: несподіване позиціювання брендів індустрії розкоші

Ці шість робіт з добірки The Work наочно доводять, що несподіване позиціювання брендів індустрії розкоші запам’ятовується людям набагато краще.

Бренд Opel презентує новий фірмовий стиль

Бренд Opel здобув новий вигляд. Філігранно накреслена фірмова емблема, новий шрифт і яскраво-жовтий колір демонструють інноваційний потенціал Бренду. Мета іміджевого ...

Тест з каченятами та розмитий кліп: погляд ззовні та зсередини на життя з порушеннями зору

Французька оптика Droit de Regard й австралійська організація, що тренує собак-поводирів, з різних боків підходять до візуалізації порушень зору.