Волосся, пиво, твіти: альтернативна валюта, яку створювали бренди у своїх кампаніях

В рамках онлайн-заходу Lions Live організатори Cannes Lions запропонували ознайомитися з шістьма креативними кампаніями, які довели, що альтернативна валюта, така як волосся чи пиво, здатна бути не менш ефективною, ніж звичайні гроші.

The Hair Fest (Casa De La Amistad, Ogilvy Mexico City, 2014)

У цій кампанії мексиканцям було запропоновано пожертвувати своїми кучерями, щоб зробити перуки для дітей з раковими захворюваннями. Це наочно доводить, що така особиста пожертва як власне волосся може бути не менш значущою, ніж грошова сума. Учасники кампанії в якості винагороди отримали квитки на фестиваль музики хеві-метал. Така акція не лише зробила життя дітей трошки комфортнішим, але й згенерувала дуже позитивний піар для благодійної організації Casa De La Amistad.

«Currency System» (Innovative Thunder, R/Ga New York, 2011)

Щоб прорекламувати свою нову книжку, два письменники запропонували читачам розплатитися за неї твітом. Схема Pay With A Tweet швидко перетворилася на систему платежів соціальним капіталом. Такий підхід було підхоплено насамперед креативною спільнотою: музикантами, режисерами тощо. Кампанія показала, що обговорення в соціальних медіа можна конвертувати в кориснішу валюту, ніж готівка. А це в свою чергу спонукало бренди серйозно розглянути соціальну валюту як альтернативні гроші.

«Pay With Views» (Opel, J. Walter Thompson Amsterdam, 2018)

Ініціатива Opel стала логічним продовженням концепції Pay With A Tweet. В ході цієї кампанії люди отримували можливість придбати машину, набравши достатню кількість переглядів на YouTube. Амстердамські автолюбителі могли викласти в мережу відео свого тест-драйву і залежно від кількості переглядів виграти машину Opel. Ця рекламна кампанія не вимагала від Opel великої витрати ресурсів, оскільки значну її частину взяла на себе аудиторія, створюючи рекламні ролики.

Tooheys New Beer Economy (Lion Corporation, Saatchi & Saatchi Sydney, 2010)

Після фінансової кризи 2007–2008 років бренд Tooheys почав позиціонувати пиво як офіційну альтернативну валюту. Така ідея була дуже схвально сприйнята аудиторією. Така альтернативна валюта посприяла просуванню бренда та показала, чого можна досягти, правильно інтерпретувавши настрої публіки.

Vodafone Fakka (Vodafone, J. Walter Thompson Cairo, 2013)

В Єгипті власники кіосків не повертають дрібну решту, пропонуючи натомість покупцям жуйки чи цукерки на ту ж суму. Тому компанія Vodafone випустила передплачені картки, еквівалентні таким мікроплатежам. Це виявилося зручним для жителів Єгипту та допомогло Vodafone охопити додаткові 46000 торгових точок. Начебто дрібниця, але з часом всі ці дрібниці підсумувалися у дуже значний дохід.

Blood Donation (Red Cross, M&C Saatchi Sydney, 2006)

Шість разів, коли бренди створювали альтернативну валюту

У австралійської молоді не так багато грошей, щоб жертвувати їх, скажімо, Товариству Червоного Хреста. Тому така ініціатива була покликана показати, що ця організація приймає дещо не менш цінне – кров. По всій Австралії коробки для пожертв нагадували студентам з вітром в кишені, що вони також можуть долучитися до благодійності й комусь допомогти, не витративши ані цента.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Nebo ideas agency и магия кофе «Чорна Карта»

Nebo ideas agency выпустило новый магический ролик для бренда «Чорна Карта». В нем креативщики решили показать историю одного дворика итальянского ...

Сміття та футболки на все життя: що продавали британські екоініціативи у Чорну п’ятницю 2020

Ці три екоініціативи у Чорну п’ятницю 2020 скористалися нагодою привернути увагу до пластикового забруднення, вуглецевих викидів та вимирання диких тварин.

https://creativity.ua/wp-content/uploads/2020/11/Hotspot-Commercial-Just-Dont-2-scaled.jpgDon’t come to Hotspot. Вчителі не радять йти до своєї школи

Don’t come to Hotspot. Вчителі не радять йти до своєї школи

Arriba! створила ролик школи англійської мови Hotspot School of English, в якому відкрито заявила, в яких випадках не варто йти ...

На хвороби нема часу: Санофі в Україні та Publicis Ukraine нагадали українцям про важливість вакцинації

Publicis Ukraine створила для Санофі в Україні, зокрема для напряму вакцин Санофі Пастер, кампанію, що нагадує українцям про важливість вакцинації ...

Українські зірки закликають вийти з кола насильства: кампанія від UNFPA

Українські зірки закликають вийти з кола насильства: кампанія від UNFPA

Фонд ООН у галузі народонаселення UNFPA разом з рекламною агенцією Skykillers та командою Shootgroup створили проєкт, націлений на боротьбу з ...

Видання The Drum назвало кращу зовнішню рекламу 2020

Для зовнішньої реклами 2020 рік видався особливо складним, але вона лишається престижною та креативною сферою, не поступаючись діджитал своїми позиціями.