Продакшн студія Canada нагадує про креативний потенціал нудьги

Не здатна стримати свій потяг до творчості під час карантину команда продакшен студії Canada зробила відео про креативний потенціал нудьги, зібравши його зі свого чималого архіву минулих робіт.

Тоді як деяким креаторам вдається навіть з дому працювати як завжди, багато тих, хто працює у сфері фотографії чи кінематографу зіткнулися з проблемами. Тим, кому для нормальної роботи потрібна велика команда, знімальний майданчик і купа обладнання, творити у звичний спосіб стало неможливо. Продакшн студія Canada (яка базується в Барселоні та Лондоні) повною мірою відчула це на собі. Тому, як зізнався Альваро Джімено (Álvaro Gimeno), ініціатор проєкту: «Ми не могли втриматися від того, щоб не почати вигадувати щось. В нас аж руки свербіли знайти якесь застосування всій цій енергії».

Головною ідеєю було «підбадьорити людей», і оскільки команда не могла повноцінно вести зйомки з дому, креатори вирішили перебрати свій архів і вкласти новий сенс в старі роботи. Вдихнути в них нове життя.

Результатом стала створена спільно з агенцією Flirt відеокомпіляція, яка досліджує креативний потенціал нудьги.

Альваро, який взяв на себе перекопування архіву, пояснив: «Ми обговорювали ту концепцію, де нудьга стає живильним середовищем для креативності. Тому ми одразу вирішили поділити свій мініфільм на дві частини: перша складається зі статичних сцен, де персонажі мляві та знудьговані, а друга – динамічна, творчий спалах».

Щоб трохи звузити монументальну задачу перетрушування архіву, команда задала собі певні рамки. Події, звісно, повинні були всюди розгортатися у приміщенні, до того ж фрагменти мали щось взяти з усіх визначних робіт студії Canada та представляти творчий доробок кожного з її режисерів.

Право на нудьгу

Щодо того, чому команда обрала саме ідею креативності, породженої нудьгою, Альваро пояснив, що, хоча нудьгувати навмисне неможливо, але коли нудьга таки наганяє людину, її можна поставити на службу своєму креативному процесові й досягти неабияких результатів.

«Нудьга – це те, що просто трапляється з нами, – додав він, – і в цьому немає нічого поганого. Тому головне – не гризти себе почуттями тривоги та провини, якщо вам нудно, а натомість побачити в цьому позитивний потенціал».

Креатор зазначив, що ми живемо у часи, коли може скластися таке враження, що ми не маємо права на нудьгу, а непродуктивність – то смертний гріх. Але безперервна продуктивність – зовсім не те, що має на увазі креативна команда Canada.

«Ми недооцінюємо нудьгу, тоді як її не слід уникати за будь-яку ціну, адже вона дає час на роздуми і несе в собі зерно креативності».

У зв’язку з цим Альваро вважає, що, якщо ця робота принесе творче натхнення бодай одній людині, свою місію вони виконали.

А ось так виглядає концептуальна нудьга очима фотографів.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...

Як страховики доять клієнтів: агенція Zulu Alpha Kilo показує метафору, яку важко ігнорувати

Реклама від агенції Zulu Alpha Kilo для платформи RATESDOTCA, де можна порівняти вартість страхових полісів, врізається у пам’ять надовго. Видовище ...

Передвісники весни: дев’ять велетенських арт-інсталяцій, що занурюють у природу

Білі круки, цифрові квіти та гриби зі стелі – пропонуємо вашій увазі кілька велетенських арт-інсталяцій, які дозволяють хоча б подумки зануритися у природу.

День рідкісних захворювань 2021: Як масштабна світлова ініціатива привернула увагу майже 17 млн українців

Кілька років поспіль українські організації та фармацевтичні компанії, що опікуються пацієнтами із рідкісними захворюваннями, реалізують низку проєктів в Україні до ...

IKEA зображає домівки як крихітні (і екологічні) всесвіти

Наші домівки, навіть крихітні, стали офісами, школами, спортзалами, ресторанами та кінотеатрами і, як показує IKEA, перетворилися на справжні всесвіти.

Організація Over the Bridge та Google AI створили нову пісню Nirvana

Хтозна, які б ще пісні написав Курт Кобейн, якби не вчинив самогубство. Але принаймні Google AI спробував заповнити цю пустку, створивши нову пісню Nirvana.