Український інститут разом із креативною компанією MOON Studio зняли віртуальний велосипедний тур вулицями Львова, Києва та Харкова. Відео в форматі VR вперше показали на фестивалі «Українська ніч» у Відні.
Задача
Український інститут вирішив організувати на фестивалі у Відні спеціальну байк-станцію, щоб познайомити відвідувачів заходу із сучасною Україною через віртуальну реальність. Задачею MOON studio було зняти відео у форматі Bike Ride 360°.
Ідея
Віртуальна реальність забезпечує користувачеві повне занурення у дійсність. Такий досвід задіює найбільшу кількість органів чуття і залишається у пам’яті довше. Одягнувши VR-окуляри, австрійці та гості міста могли «проїхатися» містами України у форматі 360° та побачити найкрасивіші місця нашої країни.
Рішення
«В Україні такий формат зйомок застосували вперше. Спеціально для фільмування ми спроєктували шолом із кріпленнями для дев’яти камер, які розташовувалися по периметру. Самі ж кріплення друкували на 3D-принтері. Кріплення створювалися методом проб, помилок, доопрацювань і знову проб. Враховуючи той факт, що у нас відео у форматі 360 градусів, нам треба було зберегти рівномірне положення камер, щоб стики між зображеннями сходилися. Найскладніше було знімати у Львові, адже на центральних вулицях там переважно бруківка. Тому відео довелося додатково стабілізувати на постпродакшні, щоб зменшити трясіння під час перегляду», — розповідає Дмитро Андрєєв, засновник MOON studio.
Тепер такий віртуальний велосипедний тур доступний кожному власнику смартфона та VR-окулярів.
Цікаво, що до дня Києва на арт-об’єкті «Маяк Інновацій», створеному на базі 60-метрової заводської труби, UNIT.City разом із Idealsecrets, Rentmedia та Magic Innovations проведуть перформанс за допомогою світлового обладнання.
Читайте також: Віртуальний затор, або Як обдурити Google Карти за допомогою 99-ти смартфонів. Німецький митець вирішив перевірити, чи можна створити на Google Картах віртуальний затор. Для цього він навантажив невеликий ручний візок аж 99-ма смартфонами і вирушив у дорогу.