ООН розповідає про проблему неписьменності за допомогою послідовних трейлерів на YouTube

Креативна агенція Emotive та продакшен-компанія Good Oil разом з YouTube та ООН створили для Австралії кампанію, покликану підкреслити важливість хорошої освіти, про що наголошують і Цілі сталого розвитку ООН. Цю серію відео було створено спеціально для YouTube та інтегровано в алгоритм рекомендації цієї платформи. Вона має вигляд ряду послідовних трейлерів, які сприймаються дуже по-різному, залежно від того, орієнтується глядач на текст чи на озвучку.

Кампанія присвячена проблемі, про існування якої у такій країні як Австралія дуже важко повірити – проблемі неписьменності. Зокрема, під час роботи над брифом, агенція Emotive виявила, що понад півмільйона австралійців у віці від 15 до 85 є неписьменними. Цифри виявилися дійсно шокуючими і показали, що навіть у розвинених країнах хорошу освіту не можна сприймати як даність. Це й привело до створення проєкту Trojan Trailer.

Історія з двома фіналами

Бен Клер (Ben Clare), креативний директор Emotive, пояснив задум так: «Ми хотіли привернути увагу до нашої цілі за допомогою простої демонстрації, переконавши глядачів проникнутися співчуттям до проблеми. Ідея полягала в тому, щоб зацікавити глядачів начебто трейлером до фільму, адже це є одна з найпопулярніших категорій контенту YouTube. От тільки в нашому трейлері приховане послання про неписьменність. Для неписьменних глядачів – це лише драматичний трейлер. Але для тих, хто вміє читати, він став нагадуванням про те, як сильно неоднаковий доступ до освіти здатен вплинути на життя людей».

Ця серія послідовних трейлерів на YouTube складається з кількох коротких тизерів, які нагнітають інтригу перед трейлером на 1 хвилину. Якщо глядач пропускає цей трейлер, Emotive скеровує його до кількох наступних відео, у яких ситуація головної героїні лише погіршується, проводячи паралель з тим, як на життя людини впливає неписьменність. Але це лише один з двох можливих варіантів завершення цієї історії. Якщо глядач все ж додивляється трейлер до кінця, то наступним рекомендованим йому відео стане оптимістичніший варіант.

За словами Мішель Севілл (Michelle Sеvill), режисерки з Good Oil: «Я хотіла дійсно переконати людей, що вони дивляться серію послідовних трейлерів, тож масштаб історії повинен був бути відповідним. Витягти літак у пустелю та вести зйомки під палючим сонцем було непросто, але цікаво. І захоплююча картина виявилася варта всіх зусиль».

Ця кампанія є ексклюзивною для YouTube. Всю серію фільмів можна переглянути тут:

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

AB InBev Efes Україна та Carlsberg Ukraine створили кампанію до Всесвітнього дня відповідального споживання пива

Аліна Паш, креативники MAKE SENSE та українські пивні гіганти закликають підлітків бути на стилі, а дорослих: «не продавати, не наливати ...

+H22733-FW20_CleanClassics_FD_Stan_Smith-f_FU9609_shot17_MR_029_2048x2048px-657402

Clean Classics: Adidas Originals перевидає знакові силуети з метою зменшення пластикових відходів

adidas Originals перевидає свої культові силуети в рамках вирішення глобальної проблеми нашого покоління — пластикових відходів — і представляє спеціальну ...

Челендж для моряків та інфлюенсерів: як виглядає рекламна кампанія військових США

Військово-морські сили США залучили до челенджу «Sailor VS» ряд популярних відеоблогерів, запросивши їх позмагатися в майстерності з військовими моряками.

Як Snickers страхував людей від «голодних» помилок

Щоб отримати компенсацію безкоштовними шоколадними батончиками, треба було довести, що людина, яка вчинила помилку, була на той момент голодна.

«Мапа реновації»: у Києві створили онлайн-мапу із занедбаними пам’ятками архітектури й історії

У Києві створили онлайн-мапу із занедбаними будівлями «Мапа реновації». Зараз на мапі можна побачити розташування занедбаних пам’яток архітектури й історії лише Шевченківського району Києва. ...

Як створювалися номіновані на «Еммі-2020» вступні титри серіалів: досвід студії Elastic

Якщо поглянути на номіновані на Еммі-2020 вступні титри серіалів, можна побачити, що чотири з семи були створені студією Elastic.