Крем для старіння: кампанія проти дискримінації за віком

Уряд міста Торонто обрав оригінальний спосіб боротьби з дискримінацією за віком. Для цього був випущений косметичний крем для старіння, який начебто робить людину візуально старшою.

OK Boomer?

Поштовхом для такого роду соціальних кампаній став той факт, що не так давно фраза «OK Boomer» пролунала навіть у стінах Верховного суду США. Всі посміялися, проте це звернуло увагу публіки на те, що проблема таки існує.

Але стереотипи не так просто змінити. Вони швидко входять у звичку. Навіть ВООЗ визнає, що така дискримінація вважається у сучасному суспільстві практично нормою. Як показало опитування канадців, десь кожен третій з них може зізнатися в упередженому ставленні до літніх людей. А 41% немолодих канадців відчули це на собі.

Цю статистику опублікували на урядовому сайті міста Торонто, але слід визнати: хто ті сайти читає? Тому-то і була запущена кампанія, в рамках якої був створений перший у світі крем для старіння.

Крем для старіння

«Станьте старшими. Миттєво» обіцяє користувачам промо-сайт AgingCream.ca. Називається цей продукт – Imagés. Здавалося б звичайна назва, але якщо придивитися, можна помітити, що вона є анаграмою до слова «ageism». Тобто «дискримінація за віком» присутня з першого слова.

Що дійсно вражає, це те, що користувачі дійсно виявилися готові спробувати на собі продукт, який обіцяв їм «накинути років зо тридцять» зовні. Мовляв, щоб зробити їх впевненішими у собі та справляти враження відповідальної та досвідченої людини. Може це й знак того, що сучасне суспільство ще не зовсім пропаще.

Але в будь-якому разі лишається питання, чи матиме ця кампанія логічне продовження. Зрештою, пам’ять – нетривка штука: сьогодні твітнули – завтра забули. Тому довгострокова перспектива тут вирішуватиме усе.

Промо-сайт також скеровує своїх відвідувачів назад до урядового порталу та до статті, присвяченої віковій дискримінації на робочих місцях (Anti-Ageism in the Workplace). Окрім статистичних даних там можна знайти також тест, за допомогою якого можна перевірити себе на упереджене ставлення до немолодих людей. Щоправда для цього вам доведеться роздрукувати його та зробити всю необхідну арифметику в голові. Зовсім, як у старі-добрі… Гм. Схоже, нам також не завадить попрацювати над собою. Адже здатність (чи нездатність) ефективно використовувати технології також, як правило, жодним боком не стосується віку. І кожен маркетолог погодиться, що проблема тут, скоріше, в бюрократії.

Крем для старіння не існує.
А от досвід старших колег – цілком реальний.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

MEGOGO LIVE покаже соціальний проєкт «Країна сонячних зайчиків»

MEGOGO LIVE покаже соціальний проєкт «Країна сонячних зайчиків»

У вівторок, 19 січня, на молодіжному каналі MEGOGO LIVE відбудеться показ першої частини соціального проєкту «Країна сонячних зайчиків», над виробництвом ...

«Приват24» привів Святого Миколая в кожен дім через смартфон

Новорічні свята — найчарівніший час! Цього року вперше українців привітав зі святами цифровий Святий Миколай. ПриватБанк разом із Visa подарував ...

Курка чи яйце? Мережа Systeme U подорожує назад у часі, щоб з’ясувати, що ж було раніше

В своїй новій рекламній кампанії французька мережа супермаркетів Systeme U вирішила з гумором розглянути питання «курка чи яйце?»

Кращі дизайнерські проєкти кризових часів, за версією організаторів Лондонського бієнале з дизайну

Ці дизайнерські проєкти, зібрані організаторами Лондонського бієнале, охоплюють музику, надання гуманітарної допомоги і навіть сексуальну просвіту.

Американські інженери показали прототип крижаного робота IceBot

Американські інженери Девін Керрол (Devin Carrol) і Марк Йім (Mark Yim) з Пенсільванського університету створили прототип двоколісного робота IceBot. Усі ...

Бренд Oakley представляє маску для обличчя, яка запобігає запотіванню окулярів

Бренд Oakley, відомий своїми стильними окулярами, представив високотехнологічну захисну маску для обличчя, яка ідеально підходить для тих, хто носить окуляри. ...