Уряд міста Торонто обрав оригінальний спосіб боротьби з дискримінацією за віком. Для цього був випущений косметичний крем для старіння, який начебто робить людину візуально старшою.

OK Boomer?

Поштовхом для такого роду соціальних кампаній став той факт, що не так давно фраза «OK Boomer» пролунала навіть у стінах Верховного суду США. Всі посміялися, проте це звернуло увагу публіки на те, що проблема таки існує.

Але стереотипи не так просто змінити. Вони швидко входять у звичку. Навіть ВООЗ визнає, що така дискримінація вважається у сучасному суспільстві практично нормою. Як показало опитування канадців, десь кожен третій з них може зізнатися в упередженому ставленні до літніх людей. А 41% немолодих канадців відчули це на собі.

Цю статистику опублікували на урядовому сайті міста Торонто, але слід визнати: хто ті сайти читає? Тому-то і була запущена кампанія, в рамках якої був створений перший у світі крем для старіння.

Крем для старіння

«Станьте старшими. Миттєво» обіцяє користувачам промо-сайт AgingCream.ca. Називається цей продукт – Imagés. Здавалося б звичайна назва, але якщо придивитися, можна помітити, що вона є анаграмою до слова «ageism». Тобто «дискримінація за віком» присутня з першого слова.

Що дійсно вражає, це те, що користувачі дійсно виявилися готові спробувати на собі продукт, який обіцяв їм «накинути років зо тридцять» зовні. Мовляв, щоб зробити їх впевненішими у собі та справляти враження відповідальної та досвідченої людини. Може це й знак того, що сучасне суспільство ще не зовсім пропаще.

Але в будь-якому разі лишається питання, чи матиме ця кампанія логічне продовження. Зрештою, пам’ять – нетривка штука: сьогодні твітнули – завтра забули. Тому довгострокова перспектива тут вирішуватиме усе.

Промо-сайт також скеровує своїх відвідувачів назад до урядового порталу та до статті, присвяченої віковій дискримінації на робочих місцях (Anti-Ageism in the Workplace). Окрім статистичних даних там можна знайти також тест, за допомогою якого можна перевірити себе на упереджене ставлення до немолодих людей. Щоправда для цього вам доведеться роздрукувати його та зробити всю необхідну арифметику в голові. Зовсім, як у старі-добрі… Гм. Схоже, нам також не завадить попрацювати над собою. Адже здатність (чи нездатність) ефективно використовувати технології також, як правило, жодним боком не стосується віку. І кожен маркетолог погодиться, що проблема тут, скоріше, в бюрократії.

Крем для старіння не існує.
А от досвід старших колег – цілком реальний.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«Львівське» та McCann Kyiv створили комунікаційну кампанію для Lwiwske Slodowe Specjalne

«Львівське» та McCann Kyiv створили комунікаційну кампанію, присвячену запуску новинки — ретросорту Lwiwske Slodowe Specjalne. За шедеври живопису поціновувачі мистецтва ...

Флешмоб #мистецтвовдома

Флешмоб в Instagram: українці відтворюють версії відомих картин

Арт-директор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф та арт-критик Костянтин Дорошенко запустили в Instagram флешмоб #мистецтвовдома. Мета флешмобу — закликати українців творчо самоізолюватись ...

YOUкраїна від Factum Group Ukraine

Factum Group Ukraine запустила соціальну дослідницьку ініціативу YOUкраїна

Дослідницька агенція Factum Group Ukraine запускає некомерційний онлайн-моніторинг «YOUкраїна» із висвітлення обізнаності, переживань та намірів українців щодо ключових сфер життя, ...

Міністерство культури та інформаційної політики України

Кабінет Міністрів України перейменував Міністерство культури, молоді та спорту

Про це Міністерство культури, молоді та спорту України повідомило на своїй Facebook-сторінці: «❗️ ВАЖЛИВО: 23 березня 2020 року Уряд перейменував Міністерство ...

Коронавірус

Коронавірус і рекламний світ: підтримка барменів, малого бізнесу і медитація онлайн

Декілька прикладів того, як глобальна креативна спільнота допомагає всім пережити невизначеність і невпевненість в майбутньому, яку спричинило поширення пандемії коронавірусу. ...

Після редизайну новий логотип Nissan може стати двовимірним

Цілком імовірно, що новий логотип Nissan буде двовимірним та з мінімалістичним дизайном, адже наразі тенденція до спрощення має сенс.