Крем для старіння: кампанія проти дискримінації за віком

Уряд міста Торонто обрав оригінальний спосіб боротьби з дискримінацією за віком. Для цього був випущений косметичний крем для старіння, який начебто робить людину візуально старшою.

OK Boomer?

Поштовхом для такого роду соціальних кампаній став той факт, що не так давно фраза «OK Boomer» пролунала навіть у стінах Верховного суду США. Всі посміялися, проте це звернуло увагу публіки на те, що проблема таки існує.

Але стереотипи не так просто змінити. Вони швидко входять у звичку. Навіть ВООЗ визнає, що така дискримінація вважається у сучасному суспільстві практично нормою. Як показало опитування канадців, десь кожен третій з них може зізнатися в упередженому ставленні до літніх людей. А 41% немолодих канадців відчули це на собі.

Цю статистику опублікували на урядовому сайті міста Торонто, але слід визнати: хто ті сайти читає? Тому-то і була запущена кампанія, в рамках якої був створений перший у світі крем для старіння.

Крем для старіння

«Станьте старшими. Миттєво» обіцяє користувачам промо-сайт AgingCream.ca. Називається цей продукт – Imagés. Здавалося б звичайна назва, але якщо придивитися, можна помітити, що вона є анаграмою до слова «ageism». Тобто «дискримінація за віком» присутня з першого слова.

Що дійсно вражає, це те, що користувачі дійсно виявилися готові спробувати на собі продукт, який обіцяв їм «накинути років зо тридцять» зовні. Мовляв, щоб зробити їх впевненішими у собі та справляти враження відповідальної та досвідченої людини. Може це й знак того, що сучасне суспільство ще не зовсім пропаще.

Але в будь-якому разі лишається питання, чи матиме ця кампанія логічне продовження. Зрештою, пам’ять – нетривка штука: сьогодні твітнули – завтра забули. Тому довгострокова перспектива тут вирішуватиме усе.

Промо-сайт також скеровує своїх відвідувачів назад до урядового порталу та до статті, присвяченої віковій дискримінації на робочих місцях (Anti-Ageism in the Workplace). Окрім статистичних даних там можна знайти також тест, за допомогою якого можна перевірити себе на упереджене ставлення до немолодих людей. Щоправда для цього вам доведеться роздрукувати його та зробити всю необхідну арифметику в голові. Зовсім, як у старі-добрі… Гм. Схоже, нам також не завадить попрацювати над собою. Адже здатність (чи нездатність) ефективно використовувати технології також, як правило, жодним боком не стосується віку. І кожен маркетолог погодиться, що проблема тут, скоріше, в бюрократії.

Крем для старіння не існує.
А от досвід старших колег – цілком реальний.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Lions Live: як створювалася кампанія The Truth Is Worth It

Люди цінують правду, але не завжди згодні з тим, що за неї треба платити. Тому кампанія The Truth Is Worth It мала змінити поведінку цілого покоління.

Бренд «Природне Джерело» та «ДонорUA» запускають спільний соціальний проєкт «Крапля до краплі»

Кров – це рідина, без якої неможливе функціонування людського організму. Донорська кров, як і питна вода, необхідна для всебічної підтримки ...

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

Бренд Pepsi випустив нову лімітовану банку, присвячену одному з найгарніших міст України — Львову. Колекція була створена ексклюзивно для цього ...

2Crack від Roshen

Saatchi & Saatchi Ukraine перекусила «запару» у новому ролику

На перший погляд, це історія про новий ролик Saatchi & Saatchi Ukraine (входить до складу Publicis Groupe Ukraine) для бренду ...

Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Дозвіл на хуліганство. Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Нещодавно Uklon та IAMIDEA розказали всім про нову стратегію і ключове повідомлення: «Твій рух — твої правила». За результатами першої ...

crello

Створювати контент просто: Crello запускає глобальну бренд-кампанію

Crello, онлайн-редактор графіки для створення статичних та анімованих дизайнів, разом з маркетинговим агентством Fedoriv створили бренд-кампанію Design it your way. ...