Надмірне пакування, особливо у пластик, влаштовує далеко не всіх покупців і може навіть підірвати їхню лояльність до бренду. Ось 6 креативних кампаній, які переосмислили підхід до пакування та запропонували альтернативу пластику, щоб краще дотримуватись принципів сталого розвитку.
Carlsberg Snap Pack (Carlsberg, Carlsberg Copenhagen, 2019)
Ключовою ідеєю цієї інновації було зведення упаковки до мінімуму. Компанія Carlsberg усвідомила: все, чого споживачі вимагають від упаковки пива, — щоб банки в ній трималися докупи. Тому вона скористалася клеєм замість пластику, щоб досягти такого самого ефекту. Така екологічна упаковка показує, як легко можна відкинути типові для категорії умовності, якщо просто задатися метою зменшити кількість відходів.
Edible Six Pack Rings (Saltwater Brewery, We Believers New York, 2016)
А ось ця інновація передувала кампанії Carlsberg. Вона дозволяла годувати морських тварин замість того, щоб завдавати їм шкоди пластиковими відходами. Іноді, щоб відкрити очі великим брендам, потрібно, щоб перший крок зробив якийсь бренд-челенджер. Цього разу ним стала крафтова броварня Saltwater з Флориди, яка першою зробила крок до екологічніших технологій у пакуванні.
Bakery (Treiber, Jung von Matt Stuttgart, 2012)
Якщо екологічна упаковка є на додачу до всього ще й корисною для людей, то це перемога і для споживачів, і для бренду, і для планети. Так, бренд Treiber в якості упаковки використав папір для випікання, який все одно знадобився б споживачам, коли вони почали б щось робити з тіста Treiber. Цей логічний, орієнтований на споживача підхід дозволив бренду стати екологічнішим та позбутися пластику в своєму пакуванні.
Bio-Farm Good Paper Project (Cotex Bio-Farm, Leo Burnett Mumbai, 2013)
Подібно до Treiber, бренд добрив зробив свою упаковку багатофункціональною. Замість пластикових мішків, які опиняться на смітнику, він почав використовувати упаковки, які й самі зроблені з добрива. Тобто, якщо закопати їх в землю, це піде їй лише на користь.
Feed It Bag (Edeka, Cheil Worldwide Frankfurt, 2017)
Німецька мережа супермаркетів Edeka помістила насіння в матеріал, з якого зроблені її пакети. Завдяки цьому покупці можуть компостувати їх і вирощувати з них фрукти та овочі. Подібно до проєкту Bio-Farm, таке багатофункціональне пакування пропонує альтернативу пластику, є популярним серед споживачів та покращує імідж бренду.
Unforgettable Bag (Tesco, Grey Petaling Jaya, 2019)
Щоб переконати жителів Малайзії використовувати пластикові пакети повторно, мережа супермаркетів вирішила простимулювати знижками потрібну поведінку споживачів. Такий позитивний стимул виявився набагато ефективнішим за негативний, коли покупці мусять платити за новий пакет, якщо приходять не зі своїм. Ініціатива показала, як співпраця зі споживачами допомагає знизити використання пластику, зменшивши продажі одноразових пластикових пакетів на 20 мільйонів.