Винахід Microsoft дозволяє заробляти криптовалюту, скануючи мозкові хвилі

Чи згодилися б ви дивитися рекламу, якби вас за це винагороджували певною сумою у криптовалюті? А якби вам доводилося проходити щось на кшталт електроенцефалограми, щоб довести, що ви дійсно переглянули ту рекламу? Це може здатися дивним, але саме таку ідею висловила компанія Microsoft і зареєструвала заявку на патент під назвою «Система криптовалюти з використанням даних про діяльність тіла» (Cryptocurrency System Using Body Activity Data). Патентна заявка на реєстрацію технології, що дозволить заробляти криптовалюту, скануючи мозкові хвилі, була подана ще в 2018 році, але Відомство з патентів і товарних знаків США її опублікувало лише нещодавно.

У цій заявці описано метод, яким чином у криптовалюту можна конвертувати «мозкові хвилі чи тепло, згенероване людським тілом, у той час, коли користувач виконує завдання, отримане від провайдера інформаційних послуг. Наприклад перегляд реклами чи використання певних онлайн-сервісів».

Типові системи криптовалюти передбачають виконання значного масиву обчислень. Натомість дані, згенеровані, виходячи з біологічної діяльності людини, дозволяють вирішити складну для обчислення задачу, не докладаючи до цього жодних зусиль, пояснює у своїй патентній заявці Microsoft. Окрім мозкових хвиль та тепла тіла система могла б також відслідковувати циркуляцію тілесних рідин, роботу органів та рухи.

Все це, звісно, вимагатиме зчитування біометричних даних користувачів. Тобто десь до тіла мають кріпитися сенсори. Втім, у якості винагороди, ті, хто погодяться їх носити, зможуть заробляти криптовалюту, скануючи мозкові хвилі під час виконання певних завдань.

У патентній заявці зазначено: «Система криптовалюти, пов’язана з пристроєм, може перевіряти, чи відповідають дані про біологічну діяльність користувача тому чи іншому параметру, закладеному в ній, і винагороджувати певною сумою у криптовалюті того користувача, чия діяльність відповідає заданим умовам».

Окрім перегляду реклами протягом певного часу ця технологія може, зокрема, відслідковувати таку діяльність, як користування соцмережами, використання пошукових систем, надсилання та отримання електронної пошти, відвідування сайтів та спілкування з чатботами.

Винахід Microsoft дозволяє заробляти криптовалюту, скануючи мозкові хвилі

Питань більше, ніж відповідей

Втім, ця ідея загалом породжує більше питань, ніж відповідей. Яку саме криптовалюту збирається використовувати Microsoft? Що буде головною метою такої технології: заробляння криптовалюти чи здатність спонукати користувачів послуговуватися певними сервісами? І найголовніше: чи перетвориться все це колись з перевірки концепції на щось реальне? Адже цілком імовірно що цей патент, як часто буває, має на меті не розробку продукту а випередження конкурентів, щоб ті не могли скористатися цією ідеєю. Але в будь-якому разі, це – ще один доказ того, що гігантські корпорації завжди шукають, як спрямувати всі погляди (а також мозкові хвилі, діяльність органів тощо) на свою продукцію.

Але, зрештою, сенсори можна підключати не лише до людини, що й доводить ця концепція крихітних генераторів електричного струму та криптовалюти.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Реалізм, гумор і гострі теми: батьки та діти в креативних кампаніях

Ці шість робіт з архівів «Каннських Левів» показують, якими постають справжні батьки та діти в креативних кампаніях. Навіть якщо ті діточки чотирилапі.

Everydays – The First 5000 Days

Аукціонний дім Christie’s вперше виставив на аукціон цифровий витвір мистецтва

Аукціонний дім Christie’s вперше виставив на продаж цифровий витвір мистецтва — колаж «Everydays – The First 5000 Days» («Кожен день — ...

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

Розпочалось голосування за найкращі проєкти креативних індустрій у межах щорічної премії X-RAY Marketing Awards від онлайн-медіа MMR та бізнес/медіа бюро ...

Український діджей створив відеопроєкт, щоб допомогти малим виробництвам вина та їжі Північної Італії

Український діджей та засновник формації DJBuro Влад Фісун відібрав платівки італійських продюсерів та поєднав мікс із приватним відео, відзнятим торік ...

Banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС

Креативна агенція banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС, щоб привернути увагу до зникнення місць пам’яті. Мало хто знає, ...

TISC Укрпатент разом із UNIT.City презентували IP Guide для українських ІТ-компаній

TISC Укрпатент разом із UNIT.City презентували IP Guide для українських ІТ-компаній

17 лютого в інноваційному парку UNIT.City відбулась презентація IP Guide для сфери інформаційних технологій. В ньому зібрані головні поради щодо ...