Винахід Microsoft дозволяє заробляти криптовалюту, скануючи мозкові хвилі

Чи згодилися б ви дивитися рекламу, якби вас за це винагороджували певною сумою у криптовалюті? А якби вам доводилося проходити щось на кшталт електроенцефалограми, щоб довести, що ви дійсно переглянули ту рекламу? Це може здатися дивним, але саме таку ідею висловила компанія Microsoft і зареєструвала заявку на патент під назвою «Система криптовалюти з використанням даних про діяльність тіла» (Cryptocurrency System Using Body Activity Data). Патентна заявка на реєстрацію технології, що дозволить заробляти криптовалюту, скануючи мозкові хвилі, була подана ще в 2018 році, але Відомство з патентів і товарних знаків США її опублікувало лише нещодавно.

У цій заявці описано метод, яким чином у криптовалюту можна конвертувати «мозкові хвилі чи тепло, згенероване людським тілом, у той час, коли користувач виконує завдання, отримане від провайдера інформаційних послуг. Наприклад перегляд реклами чи використання певних онлайн-сервісів».

Типові системи криптовалюти передбачають виконання значного масиву обчислень. Натомість дані, згенеровані, виходячи з біологічної діяльності людини, дозволяють вирішити складну для обчислення задачу, не докладаючи до цього жодних зусиль, пояснює у своїй патентній заявці Microsoft. Окрім мозкових хвиль та тепла тіла система могла б також відслідковувати циркуляцію тілесних рідин, роботу органів та рухи.

Все це, звісно, вимагатиме зчитування біометричних даних користувачів. Тобто десь до тіла мають кріпитися сенсори. Втім, у якості винагороди, ті, хто погодяться їх носити, зможуть заробляти криптовалюту, скануючи мозкові хвилі під час виконання певних завдань.

У патентній заявці зазначено: «Система криптовалюти, пов’язана з пристроєм, може перевіряти, чи відповідають дані про біологічну діяльність користувача тому чи іншому параметру, закладеному в ній, і винагороджувати певною сумою у криптовалюті того користувача, чия діяльність відповідає заданим умовам».

Окрім перегляду реклами протягом певного часу ця технологія може, зокрема, відслідковувати таку діяльність, як користування соцмережами, використання пошукових систем, надсилання та отримання електронної пошти, відвідування сайтів та спілкування з чатботами.

Винахід Microsoft дозволяє заробляти криптовалюту, скануючи мозкові хвилі

Питань більше, ніж відповідей

Втім, ця ідея загалом породжує більше питань, ніж відповідей. Яку саме криптовалюту збирається використовувати Microsoft? Що буде головною метою такої технології: заробляння криптовалюти чи здатність спонукати користувачів послуговуватися певними сервісами? І найголовніше: чи перетвориться все це колись з перевірки концепції на щось реальне? Адже цілком імовірно що цей патент, як часто буває, має на меті не розробку продукту а випередження конкурентів, щоб ті не могли скористатися цією ідеєю. Але в будь-якому разі, це – ще один доказ того, що гігантські корпорації завжди шукають, як спрямувати всі погляди (а також мозкові хвилі, діяльність органів тощо) на свою продукцію.

Але, зрештою, сенсори можна підключати не лише до людини, що й доводить ця концепція крихітних генераторів електричного струму та криптовалюти.

Джерело

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Creative Digest CIAU. Випуск #037

Добірка креативних рекрутингових кампаній. Інсайти з вебінару про контент-стратегію в SMM. Гумор у комунікації брендів. А також цікаві книги від ...

Віртуальна вишиванка: український бренд UkrLook розробив першу у світі колекцію цифрового етно-одягу

Український бренд UkrLook розробив і випустив першу у світі віртуальну колекцію етно-одягу. Про це для bit.ua розповіли творці бренду UkrLook. ...

Одеський кінофестиваль представив офіційний постер

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який відбудеться з 14 до 21 серпня, представив офіційний постер. Оскільки цього року Україна святкуватиме 30-річчя незалежності ...

Деконструкція, біомімікрія, екоактивізм: як архітектура здатна протидіяти зміні клімату

Від принципів безвідходності та озеленення міст до лобіювання екологічних законопроєктів – ось десять способів, як архітектура може протидіяти зміні клімату.

Американська фотографиня задокументувала замасковані вежі мобільного зв’язку

В Америці замасковані вежі мобільного зв’язку часом прикидаються соснами, часом – кактусами, а іноді навіть хрестами на церкві.

Бренд Liquid Death допомагає надсилати пластикові пляшки туди, звідки вони беруться

Від думок про те, як можна применшити власний внесок у забруднення одноразовим пластиком, часом аж голова пухне. Тому бренд води ...