Винахід Microsoft дозволяє заробляти криптовалюту, скануючи мозкові хвилі

Чи згодилися б ви дивитися рекламу, якби вас за це винагороджували певною сумою у криптовалюті? А якби вам доводилося проходити щось на кшталт електроенцефалограми, щоб довести, що ви дійсно переглянули ту рекламу? Це може здатися дивним, але саме таку ідею висловила компанія Microsoft і зареєструвала заявку на патент під назвою «Система криптовалюти з використанням даних про діяльність тіла» (Cryptocurrency System Using Body Activity Data). Патентна заявка на реєстрацію технології, що дозволить заробляти криптовалюту, скануючи мозкові хвилі, була подана ще в 2018 році, але Відомство з патентів і товарних знаків США її опублікувало лише нещодавно.

У цій заявці описано метод, яким чином у криптовалюту можна конвертувати «мозкові хвилі чи тепло, згенероване людським тілом, у той час, коли користувач виконує завдання, отримане від провайдера інформаційних послуг. Наприклад перегляд реклами чи використання певних онлайн-сервісів».

Типові системи криптовалюти передбачають виконання значного масиву обчислень. Натомість дані, згенеровані, виходячи з біологічної діяльності людини, дозволяють вирішити складну для обчислення задачу, не докладаючи до цього жодних зусиль, пояснює у своїй патентній заявці Microsoft. Окрім мозкових хвиль та тепла тіла система могла б також відслідковувати циркуляцію тілесних рідин, роботу органів та рухи.

Все це, звісно, вимагатиме зчитування біометричних даних користувачів. Тобто десь до тіла мають кріпитися сенсори. Втім, у якості винагороди, ті, хто погодяться їх носити, зможуть заробляти криптовалюту, скануючи мозкові хвилі під час виконання певних завдань.

У патентній заявці зазначено: «Система криптовалюти, пов’язана з пристроєм, може перевіряти, чи відповідають дані про біологічну діяльність користувача тому чи іншому параметру, закладеному в ній, і винагороджувати певною сумою у криптовалюті того користувача, чия діяльність відповідає заданим умовам».

Окрім перегляду реклами протягом певного часу ця технологія може, зокрема, відслідковувати таку діяльність, як користування соцмережами, використання пошукових систем, надсилання та отримання електронної пошти, відвідування сайтів та спілкування з чатботами.

Винахід Microsoft дозволяє заробляти криптовалюту, скануючи мозкові хвилі

Питань більше, ніж відповідей

Втім, ця ідея загалом породжує більше питань, ніж відповідей. Яку саме криптовалюту збирається використовувати Microsoft? Що буде головною метою такої технології: заробляння криптовалюти чи здатність спонукати користувачів послуговуватися певними сервісами? І найголовніше: чи перетвориться все це колись з перевірки концепції на щось реальне? Адже цілком імовірно що цей патент, як часто буває, має на меті не розробку продукту а випередження конкурентів, щоб ті не могли скористатися цією ідеєю. Але в будь-якому разі, це – ще один доказ того, що гігантські корпорації завжди шукають, як спрямувати всі погляди (а також мозкові хвилі, діяльність органів тощо) на свою продукцію.

Але, зрештою, сенсори можна підключати не лише до людини, що й доводить ця концепція крихітних генераторів електричного струму та криптовалюти.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Якими були б Google Карти 200 років тому: проєкт відтворення історичного вигляду міст

Онлайн-карта з відкритим кодом дозволяє побачити з висоти пташиного польоту та у режимі перегляду вулиць, як з часом змінювалися американські міста.

Бритви, барабани та безпечні автівки: кампанії, що сприяють безбар’єрності та інклюзивності

Під час Cannes Lions 2019 кампанії, що сприяють безбар’єрності та інклюзивності, становили більше половини номінантів нової категорії Creative Strategy.

Проєкції SmartThings: компанія Samsung облаштувала будинок з привидами

Компанія Samsung перетворила 300-річний дім, споруджений ще у 18 столітті, на будинок з привидами, використавши для цього проєкції SmartThings.

Що принесло водою: агенція McCann повністю обставила квартиру річковим сміттям

Спочатку креативна команда планувала облаштувати кілька таких «апартаментів з річки» у вантажних контейнерах, які були б цілодобово відкриті для публіки.

Купуй українське: в Україні стартує Тиждень малих українських виробників

Купуй українське: в Україні стартує Тиждень малих українських виробників

З 27 жовтня до 1 листопада в Україні вперше відбуватиметься Тиждень малих українських виробників. Його мета — підтримати представників малого ...

Найбіліший білий колір як спосіб боротьби з глобальним потеплінням

Американські науковці отримали найбіліший білий колір у світі, який так ефективно відбиває світло, що охолоджує поверхню, яка в цей колір пофарбована.