Празький театр «Шванда» вперше поставив п’єсу, написану штучним інтелектом. Незвичайну виставу організували до століття з дня прем’єри знаменитої п’єси великого чеського письменника Карела Чапека «R.U.R.». Саме Чапек колись вигадав популярне нині слово «робот». Про це повідомляє Czech Radio.
Вперше театральну виставу Чапека поставили у Празі в січні 1921 року. Завдяки цьому спектаклю слово «робот» стало вживаним як у науковій фантастиці, так і в цілому.
Щоби відзначити столітній ювілей із дня першого показу «R.U.R.», чеський інноватор Томаш Студенік ще у 2019 році запропонував створити п’єсу, написану штучним інтелектом.
«Я подумав, що якщо ми перевернемо ідею з ніг на голову, і замість того, щоб ставити Чапека, який написав п’єсу про роботів, взяти робота, який напише п’єсу про людей!», — зазначив він.
Студенік звернувся до експерта з обчислювальних технологій факультету математики та фізики Карлового університету Рудольфа Рози. Науковець, своєю чергою, створив текст за допомогою мовного модуля з відкритим кодом, створеного дослідницькою компанією Ілона Маска Open AI.
Учений пояснив, що штучний інтелект може генерувати тексти англійською мовою, читаючи мільйони різних текстів з Інтернету, зокрема новини, книги та назви фільмів. ШІ вивчає структуру даного тексту, а потім генерує подібний.
«У нашому випадку ми подали основну частину сценарію, що містить імена персонажів та їх репліки, а він (штучний інтелект ред.) створив решту тексту. Насправді ми були здивовані кінцевим результатом — він потребував лише незначних коригувань», — сказав науковець.
За три місяці штучний інтелект згенерував низку діалогів, найкращі з яких потім відібрали працівники празького театру. Як пише The Guardian, роботу вдалося створити хаотичну п’єсу, що торкається тем кохання, самотності, продуктивності та найбільше — сексу.
Прем’єрний показ відбувся 26 лютого, однак для усіх охочих переглянути виставу, її також опублікували в YouTube. Актори виступають чеською мовою, але для міжнародної аудиторії також зробили субтитри англійською.
Читайте також:
- Тьюторіал від Ван Гога: штучний інтелект показує, як створювалися знамениті картини.
- Штучний інтелект створив трейлер до серіалу-антиутопії про штучний інтелект.
- Машинний креатив та валентинки: наочний доказ того, що штучний інтелект не розуміє романтики.