Смарт-окуляри багато де використовуються: від відеоігор у доповненій реальності до надання контекстної інформації про об’єкти чи місцевість. А під час епідемії коронавірусу у них знайшлося ще одне корисне застосування, оскільки термоокуляри доповненої реальності дозволяють виявити потенційні симптоми вірусу на відстані. Такі пристрої могли б стати в пригоді медичним працівникам та прикордонникам у той час, як вони намагаються впоратися з найсерйознішою глобальною кризою охорони здоров’я за останні роки.
Така технологія – розробка технологічної компанії Vuzix, яка спеціалізується на пристроях доповненої реальності. Ця компанія виготовляє смарт-окуляри для таких сфер як логістика, промисловість та телемедицина.
Компанія Librestream, партнер Vuzix, в свою чергу, розробила натільну термальну камеру Onsight Cube, яка є сумісною зі смарт-окулярами Vuzix M4000 і може виводити на них термальне зображення у реальному часі.
«Використовуючи платформу Onsight AR, медичні працівники можуть транслювати зображення зі смарт-окулярів міжнародним експертам. Отримане зображення експерти можуть налаштовувати, міняючи його масштаб та освітлення, а також робити фотознімки чи відеозапис. Все це дозволяє їм надавати службам оперативного реагування та медичним працівникам важливу діагностичну інформацію у реальному часі. До того ж, вся ця відеоінформація може бути збережена для подальшого перегляду», – пояснив Пол Треверс (Paul Travers), гендиректор та засновник Vuzix.
«Смарт-окуляри доволі складно було зробити водночас міцними та портативними. Наша термальна камера транслює відео в реальному часі через Wi-Fi, що й робить можливою дистанційну телемедицину».
Термометр – найкращий запобіжний захід
Сенсори, що реагують на температуру, наразі використовуються як важливий діагностичний інструмент, щоб зупинити поширення коронавірусу. Оскільки висока температура – один із симптомів цієї інфекції, своєчасне її виявлення дозволяє ідентифікувати людей, які є потенційними носіями коронавірусу. Відповідно, термальні сенсори встановлюють у магазинах, офісах і на фабриках. Їх навіть прикріплюють на дрони, щоб дистанційно виявляти людей з високою температурою у натовпі. Перевага термоокулярів полягає в тому, що вони є, з одного боку, мобільним рішенням проблеми, а з іншого – їх використання лишає руки вільними.
Для того, щоб зовсім зупинити поширення коронавірусу, таких заходів, звісно, буде недостатньо. Проте якщо термоокуляри зможуть внести свій вклад у боротьбу з епідемією, принаймні вповільнивши її поширення, це буде надзвичайно важливою, якщо не найважливішою, сферою застосування доповненої реальності.