Створена натільна роборука, яка може подати дриль, зірвати яблуко та пробити стіну

Хто не мріяв відростити собі третю руку, коли рідні дві зайняті? Саме цю ідею і спробували реалізувати дослідники з Шербрукського університету (Канада). Їх розробка – це гідравлічна натільна роборука, яка кріпиться до стегна користувача і послуговується маніпулятором з трьома пальцями, щоб виконувати цілий ряд різноманітних завдань.

Як пояснила Катерина Веронно (Catherine Véronneau), провідна розробниця роборуки, цей пристрій може рухатися у трьох площинах, розвивати швидкість до 3,4 метри за секунду та піднімати вантаж вагою у 5 кілограмів. Сама роборука важить десь чотири кілограми, тобто приблизно стільки ж, скільки важить в середньому рука людини. Щоправда, це можливо переважно завдяки тому, що до роборуки під’єднане потужне джерело живлення. З роборукою його зв’язує короткий кабель, що наразі суттєво обмежує мобільність користувача.

Як можна побачити з відео, така натільна роборука здатна виконувати чимало різноманітних завдань, що робить її потенційно корисною на майбутнє. Вона може імітувати рухи користувача, значно прискорюючи таку роботу як збирання фруктів чи фарбування стін. Або ж вона могла б асистувати, подаючи інструменти чи притримуючи щось, щоб не ковзало. Чи пробивати стіни, якщо ви заводитеся з півоберта, але не можете похвалитися добре поставленим ударом.

Зовнішнє джерело живлення, звісно, так просто за собою не потягаєш, але це не надто заважатиме, якщо користувач працює переважно на одному місці (десь у майстерні, скажімо), чи якщо поставити джерело на коліщата. Чи зробити його автономним, щоб воно самостійно трималося поряд з користувачем.

Недостатньо «смарт»

Втім, такі пристрої залишаються наразі справою доволі віддаленого майбутнього, оскільки одним з основних недоліків натільної роборуки є те, що нею не так просто керувати. Сама вона рішень не приймає – необхідно, щоб хтось подавав їй команди. А створення роборуки достатньо розумної, щоб та могла бути корисною і без втручання людини – непросте завдання, і навряд чи на це можна розраховувати у найближчому майбутньому.

Для чого такий дослідницький проєкт дійсно корисний, то це для того, щоб допомогти інженерам вирішити інші проблеми, що випливають з користування таким пристроєм. Як, наприклад, погасити силу інерції, яка виникає щоразу, коли натільна роборука докладає зусиль або рухається надто швидко. Як показав експеримент з пробивання стіни, користувача в процесі жбурляє на всі боки. Саме через це роборуку й довелося розмістити біля центру ваги тіла людини й зафіксувати на жорсткому каркасі. Хоча навіть тоді оператора дещо похитує.

Джерело

Свого часу науковцям довелося чимало попрацювати, щоб навчити штучний інтелект з роборукою орієнтуватися в гармидері. А деякі з них навіть переконані, що майбутнє роботичних маніпуляторів взагалі за мацаками чи оригамі.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Ogilvy Warsaw

Ogilvy Warsaw та Lego пропонують відбудувати нову Польщу

У межах глобального позиціонування Lego «Відбудуй світ» Ogilvy Warsaw створив локальну рекламну кампанію, спрямовану на нову зростаючу генерацію поляків. У ...

Фантастична подорож та цілий натовп Сьюзен: Zillow запускає нову кампанію

Зловісними ландшафтами сервіс із продажу нерухомості Zillow показав страх перед переїздом, коли дорога до нового дому – то справжня фантастична подорож.

Автомобілебудівник Volvo назвав головний креш-тест

Креативна команда справді вирушила за Арктичне полярне коло, щоб зняти для Volvo відео про головний креш-тест сьогодення.

Врятувати кролика Ральфа: голлівудські зірки озвучили відео проти випробувань на тваринах

Тайка Вайтіті, Зак Ефрон, Олівія Манн та інші голлівудські зірки разом із Humane Society International виступили проти випробувань косметики на тваринах.

Ребрендинг для чаю grace від banda

banda розробили нову бренд-стратегію та оновили айдентику для чаю grace. Не новачка на українському ринку чаїв потрібно було повернути у ...

Як страховики доять клієнтів: агенція Zulu Alpha Kilo показує метафору, яку важко ігнорувати

Реклама від агенції Zulu Alpha Kilo для платформи RATESDOTCA, де можна порівняти вартість страхових полісів, врізається у пам’ять надовго. Видовище ...