Наразі лікарі, медсестри та інші медичні працівники з усього світу всі свої зусилля присвячують боротьбі з пандемією COVID-19. А отже, дедалі більше зростає інтерес до технологій, які могли б компенсувати нестачу робочих рук у лікарнях та зменшити ризик поширення інфекції. Саме з цією метою американський стартап Diligent Robotics вивів на ринок роботів-медсестер. Їх було розроблено, щоб зменшити навантаження на персонал лікарень та дати людям можливість працювати якомога продуктивніше.

Буквально на днях компанія Diligent Robotics оголосила про отримання інвестицій сумою у 10 мільйонів доларів, щоб її команди роботів-медсестер змогли направитися у лікарні.

Робот на ім’я Моксі (Moxi) може перебрати на себе такі обов’язки медсестер як знайти-принести-подати необхідні речі, замінити постіль пацієнту на свіжу тощо. Тобто Моксі могла б зменшити контакт медичного персоналу з хворими і, відповідно, їхній ризик захворіти самим у цей час, коли випадків інфікування коронавірусом у світі все більшає.

У Моксі є одна роборука, а замість ніг – основа на коліщатах. Розміром вона з людину, хоча виглядає підкреслено роботизовано. Її голова та «очі» можуть рухатися, щоб показати, у якому напрямку вона зараз вирушить. А функція голосового управління дозволяє їй спілкуватися з лікарями та медсестрами-людьми. Медсестри можуть встановлювати правила та давати завдання своїй роботичній колезі, щоб та автоматично зробила те, що треба, якщо щось зміниться у стані одного з її підопічних пацієнтів.

Робота-медсестру спроектувала професорка Андреа Томаз (Andrea Thomaz), доктор робототехніки Техаського університету та гендиректорка Diligent Robotics. В ході створення цього робота компанії довелося попрацювати разом із тисячами медсестер, щоб з’ясувати, що саме їм потрібно від такого автономного асистента. І не так давно перша роботична медсестра відбула на своє перше місце роботи – у клініку Medical City Healthcare, що в Далласі.

Робот на підхваті

Ідея створення лікарняного дроїда спала Андреа Томаз на думку у той час, коли вона працювала над своєю докторською роботою у галузі соціальної робототехніки у Массачусетському технологічному інституті. Її увагу привернуло дослідження, яке показувало, як багато часу медсестри витрачають на завдання типу подай-принеси, по суті, діючи як якісь лікарняні кур’єри. У 2016 році вона виграла грант у 750000 доларів від Національного наукового фонду США (National Science Foundation). Це дозволило їй профінансувати розробку прототипу Моксі. Зараз всі зусилля Diligent Robotics спрямовані на те, щоб поставити виробництво роботів-медсестер на потік.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Рейтинг популярних сайтів за березень 2020 від Kantar

Рейтинг популярних сайтів за березень 2020 від Kantar

Згідно з даними Kantar CMeter, новинні ресурси та освітні портали для школярів суттєво збільшили свої охоплення у березні. Також українці шукали лікарські ...

Шедеври світового живопису закликають протистояти коронавірусу

Міністерство культури та інформаційної політики України підтримало інформаційну кампанію «Мистецтво Карантину», ідея якої належить креативній агенції LOOMA. Надзвичайна ситуація, масова ...

Співачка Grimes випустила кліп на фоні зеленого екрану, з яким можна експериментувати досхочу

Із сучасним програмним забезпеченням кліп на фоні зеленого екрану легко перетворюється на канву, з якою креатор може робити що завгодно.

NASA at Home

Ініціатива NASA at Home робить космос ближчим

Ініціатива NASA at Home включає в себе добірку відео, подкастів, електронних книжок і навіть тури у віртуальній та доповненій реальності.

public-FIAT---500E---81585906322--default--1280_1

Світломузика для електрокарів: Fiat співпрацює з модними брендами

В рамках нової місії компанія Fiat співпрацює з італійськими модними брендами та закликає всіх до підтримки екології у своєму житті.

Телеприсутність у музеї: британською галереєю мистецтв розгулюють роботи

Одна з мистецьких галерей Великобританії, схоже, знайшла вихід із нинішньої ситуації, запропонувавши відвідувачам телеприсутність у музеї.