У той час, як триває епідемія коронавірусу, COVID-19, лікарні Китаю прийняли до лав свого персоналу три види роботів, які допомагають зупинити поширення цього схожого на грип вірусу. Ці технології проти епідемії включають в себе роботів, які розвозять їжу пацієнтам, роботів-дезінфекторів та роботів-дороговказів, які можуть підказати, як кудись дістатися, максимально уникаючи контакту з людьми. Тобто все спрямоване на те, щоб запобігти подальшому поширенню хвороби.

Ці роботи – результат співпраці кількох міжнародних компаній, в тому числі і компанії Orbbec з США. Вона виготовляє 3D-сенсори, якими оснащені карантинні роботи. Нараз ці технології застосовуються в китайських лікарнях у 10 провінціях. Та й решта Китаю також планує запровадити у себе такий механічний медичний персонал.

Роботи-поводирі та роботи-дезінфектори

Роботи для доставки їжі відповідають не лише за харчування пацієнтів, але й за те, щоб вони отримали призначені лікарем медикаменти та інші речі, необхідні у повсякденному житті. Це допомагає не передавати інфекцію далі, а також полегшує роботу медичного персоналу, який безпосередньо контактує з пацієнтами та перебуває в групі ризику.

Роботи-дезінфектори тим часом беруть на себе прибирання у лікарнях, знижуючи ризик контакту з небажаними мікроорганізмами.

І, нарешті, робот-провідник може провести пацієнта з одного лікарняного відділення у інше. Такі роботи здатні складати карти місцевості та визначати власну позицію на карті. На ці дані вони спираються для того, щоб прокласти для пацієнта оптимальний маршрут до точки призначення.

Девід Чен (David Chen), співзасновник Orbbec, пояснив: «Очевидно, що існує чимало переваг використання роботів в якості посередників між людьми в умовах лікарень. Зокрема, ми знаємо, що один із головних способів знизити ризик зараження, це уникати контакту з людьми. Що й уможливлюють ці роботи».

«Лінія фронту кожної епідемії пролягає через лікарні та їхній медичний персонал, який у такі часи збивається з ніг та працює понаднормово. Роботи-асистенти є своєрідною буферною зоною між працівниками лікарень та пацієнтами. Вона дещо «розвантажує» лікарів та дає змогу зосередитися на догляді за пацієнтами без побоювань за власне здоров’я».

Чен також повідомив, що у майбутньому роботи, до створення яких доклала руку і його компанія, будуть працювати не лише у лікарнях. Вони також могли б надавати масштабнішу допомогу тим людям, що через епідемію змушені сидіти вдома.

Аналогічні технології проти епідемії вже використовуються у Китаї. До них, зокрема, належать роботи, що стоять у багатьох дитячих садках, перевіряючи стан здоров’я дітей.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Графіті замість пульта управління: фарба-провідник перетворює будь-яку поверхню на інтерфейс

Дослідники знайшли спосіб використовувати графіті замість пульта управління, напиливши спеціальну фарбу на предмети повсякденного вжитку.

Крихітний музей для домашніх улюбленців: на що здатні художники, коли у них є вільний час

Кумедний музей для домашніх улюбленців, де можна знайти копії відомих картин, але з гризунами замість людей, було створено британським творчим дуетом.

Платформа Playform пропонує кожному креатору тренувати штучний інтелект з нуля особисто для себе

Платформа Playform намагається зробити мистецьку сторону штучного інтелекту доступною для креаторів та пропонує зручний інтерфейс.

Borderlands Science: як відеогра допомагає науковцям вивчати мікрофлору людського тіла

Нова інтерактивна міні-гра Borderlands Science – це спосіб допомогти науковцям, які працюють у галузі біомедицини та вивчають мікрофлору людського тіла.

Рейтинг популярних сайтів за березень 2020 від Kantar

Рейтинг популярних сайтів за березень 2020 від Kantar

Згідно з даними Kantar CMeter, новинні ресурси та освітні портали для школярів суттєво збільшили свої охоплення у березні. Також українці шукали лікарські ...

ArtOfQuarantine_Cover_1920x180

Шедеври світового живопису закликають протистояти коронавірусу

Міністерство культури та інформаційної політики України підтримало інформаційну кампанію «Мистецтво Карантину», ідея якої належить креативній агенції LOOMA. Надзвичайна ситуація, масова ...