Наразі лікарі, медсестри та інші медичні працівники з усього світу всі свої зусилля присвячують боротьбі з пандемією COVID-19. А отже, дедалі більше зростає інтерес до технологій, які могли б компенсувати нестачу робочих рук у лікарнях та зменшити ризик поширення інфекції. Саме з цією метою американський стартап Diligent Robotics вивів на ринок роботів-медсестер. Їх було розроблено, щоб зменшити навантаження на персонал лікарень та дати людям можливість працювати якомога продуктивніше.
Буквально на днях компанія Diligent Robotics оголосила про отримання інвестицій сумою у 10 мільйонів доларів, щоб її команди роботів-медсестер змогли направитися у лікарні.
Робот на ім’я Моксі (Moxi) може перебрати на себе такі обов’язки медсестер як знайти-принести-подати необхідні речі, замінити постіль пацієнту на свіжу тощо. Тобто Моксі могла б зменшити контакт медичного персоналу з хворими і, відповідно, їхній ризик захворіти самим у цей час, коли випадків інфікування коронавірусом у світі все більшає.
У Моксі є одна роборука, а замість ніг – основа на коліщатах. Розміром вона з людину, хоча виглядає підкреслено роботизовано. Її голова та «очі» можуть рухатися, щоб показати, у якому напрямку вона зараз вирушить. А функція голосового управління дозволяє їй спілкуватися з лікарями та медсестрами-людьми. Медсестри можуть встановлювати правила та давати завдання своїй роботичній колезі, щоб та автоматично зробила те, що треба, якщо щось зміниться у стані одного з її підопічних пацієнтів.
Робота-медсестру спроектувала професорка Андреа Томаз (Andrea Thomaz), доктор робототехніки Техаського університету та гендиректорка Diligent Robotics. В ході створення цього робота компанії довелося попрацювати разом із тисячами медсестер, щоб з’ясувати, що саме їм потрібно від такого автономного асистента. І не так давно перша роботична медсестра відбула на своє перше місце роботи – у клініку Medical City Healthcare, що в Далласі.
Робот на підхваті
Ідея створення лікарняного дроїда спала Андреа Томаз на думку у той час, коли вона працювала над своєю докторською роботою у галузі соціальної робототехніки у Массачусетському технологічному інституті. Її увагу привернуло дослідження, яке показувало, як багато часу медсестри витрачають на завдання типу подай-принеси, по суті, діючи як якісь лікарняні кур’єри. У 2016 році вона виграла грант у 750000 доларів від Національного наукового фонду США (National Science Foundation). Це дозволило їй профінансувати розробку прототипу Моксі. Зараз всі зусилля Diligent Robotics спрямовані на те, щоб поставити виробництво роботів-медсестер на потік.