Ані маркетологам, ані дизайнерам не обійтися без стокових фото. От тільки послуги авторитетних провайдерів можуть опинитися аж надто дорогими, а бюджетні варіанти — надто ризикованими. І тим паче далеко не кожен є настільки віртуозом, аби самостійно створювати для себе будь-які зображення.
На щастя, незабаром штучний інтелект зможе перебрати цю функцію на себе, уможлививши створення фотореалістичних зображень, що й демонструє нова розробка Nvidia, яка перетворює текст на зображення.
Створена Nvidia система під назвою GauGAN2 перетворює текст на реалістичні зображення, які можна потім відредагувати, як заманеться.
Ця модель працює за принципом генеративних змагальних мереж (GAN) і дозволяє створювати як фантастичні зображення (єдиноріг на веселці), так і реалістичні (апокаліпсис).
Оприлюднена демоверсія найкраще працює з простими описами природи на кшталт «захід сонця над гальковим пляжем» або «засніжені гори». Складніший опис може призвести до чудернацький результатів, але навіть їх можна відредагувати.
Для всіх об’єктів у зображенні можна згенерувати карту їхніх складових сегментів, а потім зробити схематичний ескіз всього необхідного. Після цього смарт-пензель GauGAN2 трансформує зроблений ескіз, підлаштувавши намальоване вручну під стиль фонового фото.
Ця функція робить редагування зображення гармонійним, дозволяючи додати до малюнка, скажімо, дерево або гору або взагалі перетворити його на щось сюрреальне.
Ішан Саліан, речник Nvidia, в блозі компанії пояснює: «Уявіть, наприклад, що ви відтворюєте іконічний ландшафт планети Татуїн із франшизи «Зоряних воєн», для якого властиві два сонця. Все, що вам знадобиться, це текст «пустеля дюни сонце», щоб створити початкову точку. А потім користувач може швидко намітити на малюнку розташування другого сонця».
Результати такої машинної творчості не завжди досконалі, але загалом у такого підходу є неабиякий потенціал. І дуже скоро може настати час, коли AI-генератори зображень із численними налаштуваннями замінять собою бібліотеки стокових фото.
Читайте також:
Жоден з пейзажів, які ви побачите в цьому музичному кліпі, не є реальним.
Динамічні зображення, створені штучним інтелектом, у відео Beko.
Вийшов перший в Україні музичний кліп, створений штучним інтелектом.
Машинний креатив та валентинки: наочний доказ того, що штучний інтелект не розуміє романтики.