Штучний інтелект DALL•E створює різноманітні малюнки за коротким текстовим описом

Звертаючись до вічного питання «Чи здатен штучний інтелект відтворити людську креативність?», некомерційна компанія OpenAI, яку спонсує Microsoft, розробила нову нейромережу. Цей штучний інтелект на ім’я DALL·E створює малюнки за їх коротким текстовим описом – різноманітні варіації на задану тему. І дивлячись на ці малюнки, так і хочеться сказати, що відповідь на це питання «так».

«Крісло у формі авокадо»

Нейромережу DALL·E назвали водночас на честь робота ВОЛЛ·І з мультфільму Pixar та легендарного художника-сюрреаліста Сальвадора Далі. DALL·E здатен зрозуміти текстові заявки, зроблені природною мовою, а потім з нуля інтерпретувати їх, розвинувши з кожної широкий спектр ідей. Тематика зображень може охоплювати як модну фотографію та дизайн інтер’єрів, так і реалістичні та фантастичні сценки або химерні емодзі.

Одним з прикладів є серія малюнків, створена на заявку «маленька редька дайкон, вбрана у балетну пачку, вигулює собаку».

Або, наприклад, «химера, створена з жирафа та черепахи».

Але не все так просто

Творці DALL·E розповіли, що для того, щоб охопити своєю «свідомістю» водночас кілька об’єктів разом з їх характеристиками, нейромережі довелося опанувати ще й принципи людського мовлення, щоб нічого не переплутати.

«Вітальня з двома білими кріслами та картиною, на якій зображено Колізей. Картина висить над сучасним каміном»
«Равлик, що зроблений з арфи та має текстуру арфи»
«Емодзі із закоханим стаканчиком»
«Саме та кицька, яку зображено на скетчі внизу»
«Картина з капібарою, що сидить в полі на світанку»

«Уявіть фразу «їжак, вдягнений у червоний капелюх, жовті рукавички, синю сорочку та зелені штани». Щоб правильно інтерпретувати її, DALL·E мусив не лише правильно «почепити» кожен предмет одягу на тварину, а й встановити потрібні асоціації (капелюх, червоний), ніде не помилившись», – пояснює команда OpenAI.

Втім, через складність людської мови у DALL·E все ж є певні обмеження. Він розуміє заявки, де перерахована невелика кількість об’єктів. Але коли цей список розростається, штучний інтелект, створюючи малюнки за описом, починає дедалі більше плутати кольори об’єктів. Тоді кінцевий результат виходить вже не зовсім тим, який від нього очікували.

Переглянути більше малюнків DALL·E можна тут.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Терміново! Фестиваль креативності «Каннські Леви» 2021 року пройде лише онлайн

Організатори Міжнародного фестивалю креативності «Каннські Леви» оголосилили, що фестиваль цього року пройде лише онлайн. Команда LIONS заявила, що офлайн-подія у ...

Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...