Оптична ілюзія британського прапору «Юніон Джек» показує, як люди з колірною сліпотою сприймають світ

Оптична ілюзія прапора Великобританії «Юніон Джек» в альтернативних кольорах дала користувачам інтернету привід багато над чим замислитися.

Коротке відео, яке показує «Юніон Джек» з жовтим фоном і зеленим хрестом, спочатку транслювалося у 1985 році в науково-популярному документальному телесеріалі на BBC. Але його загадка заінтригувала нове покоління глядачів після того, як Архів BBC поділився цим відео на своїй сторінці у Twitter.

Що ж там на відео?

Глядачів просять 20 секунд дивитись на чорну крапку посередині прапора. Потім йде білий екран, на якому глядачі починають бачити обриси прапора у його оригінальних кольорах. Хоча на самому екрані немає ніякої картинки.

Метою ілюзії було розповісти глядачам з 1980-х років народження і молодше про те, що таке дальтонізм або колірна сліпота. Це відео апелює до явища трьох рецепторів, яке змушує інші фоторецептори, або конусоподібні клітини активізуватись, коли деякі з них перенапружуються.

Теорія трьох рецепторів, також відома як трихроматична теорія колірного зору, вивчалася вченими з 18 століття. Вважається, що сітківка людини складається лише з трьох типів фоторецепторів, що сприймають червоний, зелений та синій кольори.

На прикладі прапора видно, що зелені та сині колбочки на сітківці ока глядача важко працюють, тому, коли відображається порожній білий екран, вони відпочивають. Тоді на білий фон більше реагують червоні колбочки.

Жовтий колір, що є поєднанням червоного та зеленого, також «втомлює» червоні та зелені колбочки сітківки ока, а це призводить до того, що синій колір є переважним кольором, який ви бачите на білому екрані.

Тим, хто має дальтонізм, бракує деяких з цих колбочок, що змушує інші колбочки інакше реагувати на кольори.

Варто зазначити, що це лише один приклад колірної сліпоти. Людина бачить інші відтінки на білому екрані, зважаючи на те, яких колбочок сітківці ока не вистачає, що змушує інші фоторецептори міксувати кольори і реагувати відповідно.

Джерело

Фото в заголовку: Саймон Фредерік, unsplash.com


Також пропонуємо вам переглянути ці неймовірні оптичні ілюзії 2020 року, які допоможуть відволіктись від всесвітнього хаосу.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

MEGOGO LIVE покаже соціальний проєкт «Країна сонячних зайчиків»

MEGOGO LIVE покаже соціальний проєкт «Країна сонячних зайчиків»

У вівторок, 19 січня, на молодіжному каналі MEGOGO LIVE відбудеться показ першої частини соціального проєкту «Країна сонячних зайчиків», над виробництвом ...

Книга про предметний дизайн

Вийшла перша українська книга про предметний дизайн — PRODUCT DESIGN in Ukraine

В Україні вийшла перша книга про предметний дизайн «PRODUCT DESIGN in Ukraine / Предметний дизайн в Україні. Меблі, освітлення, декор». ...

«Приват24» привів Святого Миколая в кожен дім через смартфон

Новорічні свята — найчарівніший час! Цього року вперше українців привітав зі святами цифровий Святий Миколай. ПриватБанк разом із Visa подарував ...

X-Ray Marketing Awards X-Ray Marketing Awards 

MMR продовжує приймати анкети для участі в X-Ray Marketing Awards

Минулий рік зруйнував усі плани, змусив подивитися на світ інакше, відкрив нові сторони бізнесу. Брифи стали неважливими. Тепер основний виклик ...

Яким буде автомобіль, випущений Apple?

Спроби уявити автомобіль Apple зазвичай беруть до уваги лише схильність Apple до новаторства, але дуже рідко відтворюють дизайнерський дух компанії.

Тренди у типографіці для дизайну сайту в 2021 році (Інфографіка)

Типографіка перетворює слова із простого друкованого тексту на витончений канал комунікації. Так багато можна сказати завдяки дизайну шрифтів — від ...