Оптична ілюзія британського прапору «Юніон Джек» показує, як люди з колірною сліпотою сприймають світ

Оптична ілюзія прапора Великобританії «Юніон Джек» в альтернативних кольорах дала користувачам інтернету привід багато над чим замислитися.

Коротке відео, яке показує «Юніон Джек» з жовтим фоном і зеленим хрестом, спочатку транслювалося у 1985 році в науково-популярному документальному телесеріалі на BBC. Але його загадка заінтригувала нове покоління глядачів після того, як Архів BBC поділився цим відео на своїй сторінці у Twitter.

Що ж там на відео?

Глядачів просять 20 секунд дивитись на чорну крапку посередині прапора. Потім йде білий екран, на якому глядачі починають бачити обриси прапора у його оригінальних кольорах. Хоча на самому екрані немає ніякої картинки.

Метою ілюзії було розповісти глядачам з 1980-х років народження і молодше про те, що таке дальтонізм або колірна сліпота. Це відео апелює до явища трьох рецепторів, яке змушує інші фоторецептори, або конусоподібні клітини активізуватись, коли деякі з них перенапружуються.

Теорія трьох рецепторів, також відома як трихроматична теорія колірного зору, вивчалася вченими з 18 століття. Вважається, що сітківка людини складається лише з трьох типів фоторецепторів, що сприймають червоний, зелений та синій кольори.

На прикладі прапора видно, що зелені та сині колбочки на сітківці ока глядача важко працюють, тому, коли відображається порожній білий екран, вони відпочивають. Тоді на білий фон більше реагують червоні колбочки.

Жовтий колір, що є поєднанням червоного та зеленого, також «втомлює» червоні та зелені колбочки сітківки ока, а це призводить до того, що синій колір є переважним кольором, який ви бачите на білому екрані.

Тим, хто має дальтонізм, бракує деяких з цих колбочок, що змушує інші колбочки інакше реагувати на кольори.

Варто зазначити, що це лише один приклад колірної сліпоти. Людина бачить інші відтінки на білому екрані, зважаючи на те, яких колбочок сітківці ока не вистачає, що змушує інші фоторецептори міксувати кольори і реагувати відповідно.

Джерело

Фото в заголовку: Саймон Фредерік, unsplash.com


Також пропонуємо вам переглянути ці неймовірні оптичні ілюзії 2020 року, які допоможуть відволіктись від всесвітнього хаосу.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Терміново! Фестиваль креативності «Каннські Леви» 2021 року пройде лише онлайн

Організатори Міжнародного фестивалю креативності «Каннські Леви» оголосилили, що фестиваль цього року пройде лише онлайн. 7 квітня Lions опублікували заяву, в ...

Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...