OpenAI почне продавати свій новий генератор текстів GPT-3

Дослідницька лабораторія OpenAI, яка розпочинала своє існування як некомерційна організація, оголосила про створення свого першого комерційного продукту: новий штучний інтелект-генератор текстів GPT-3, ще попередник якого, GPT-2, був спочатку названий нею надто небезпечним, щоб його оприлюднювати.

Робота OpenAI над генераторами текстів привернула до лабораторії неабияку увагу після того, як вона все ж надала публіці доступ до GPT-2 у лютому минулого року. Цей проєкт був багатьма сприйнятий як великий крок для розвитку штучного інтелекту. Користувачі могли дати GPT-2 будь-який уривок тексту (кілька рядків з пісні, коротку історію, наукову статтю), і програма продовжувала його, певною мірою зберігаючи стиль та зміст оригіналу. Веб-версію такого текстового генератора можна спробувати тут.

Спочатку розробники з OpenAI побоювалися, що їхня розробка може бути використана зловмисниками для того, щоб масово генерувати фальшиві новини чи спам. Але пізніше код було опубліковано повністю, оскільки «явних доказів злочинного використання виявлено не було».

І от нещодавно лабораторія оголосила про створення нової, складнішої версії такої системи. Для тренування GPT-3 був використаний масив даних, що у 100 разів перевищував той, на якому у 2019 році тренували GPT-2.

OpenAI стверджує, що комерційний випуск дозволить їй краще проконтролювати, як використовуються її розробки. І, звісно, компенсувати витрати на дослідницьку роботу, адже один лише генератор текстів GPT-3 обійшовся їй у 12 мільйонів доларів.

Для чого він корисний

Доступ до прикладного програмного інтерфейсу GPT-3 наразі дуже обмежений, а ціна його не визначена. І поки що навіть OpenAI не може точно передбачити, як ця система штучного інтелекту буде використана. Чатботи? Текстові квести? Щось інше? Зрештою, саме так свого часу було використано GPT-2.

Оскільки такий текстовий генератор створює текст, просто виходячи із закономірностей слововжитку, він наділений надзвичайною гнучкістю. Спираючись на відповідну базу, його можна навіть навчити розв’язувати математичні задачі та грати в шахи.

Поки що OpenAI надала доступ до GPT-3 приблизно десятку користувачів. Серед них пошукова система Algolia, яка користується ним, щоб краще розуміти вербальні пошукові запити, платформа психотерапії Koko, яка за допомогою GPT-3 аналізує мовлення користувачів, щоб вчасно виявляти «кризи», та компанія Replika, що працює над створенням штучного інтелекту, який був би ідеальним співрозмовником. А тепер до них приєдналася ще й платформа Reddit, яка експериментує з GPT-3, щоб автоматизувати модерацію контенту.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.

Держкіно презентує онлайн-довідник національних фільмів

Онлайн-довідник «База національних фільмів України» – найповніша база даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України. Держкіно має на меті ...