OpenAI почне продавати свій новий генератор текстів GPT-3

Дослідницька лабораторія OpenAI, яка розпочинала своє існування як некомерційна організація, оголосила про створення свого першого комерційного продукту: новий штучний інтелект-генератор текстів GPT-3, ще попередник якого, GPT-2, був спочатку названий нею надто небезпечним, щоб його оприлюднювати.

Робота OpenAI над генераторами текстів привернула до лабораторії неабияку увагу після того, як вона все ж надала публіці доступ до GPT-2 у лютому минулого року. Цей проєкт був багатьма сприйнятий як великий крок для розвитку штучного інтелекту. Користувачі могли дати GPT-2 будь-який уривок тексту (кілька рядків з пісні, коротку історію, наукову статтю), і програма продовжувала його, певною мірою зберігаючи стиль та зміст оригіналу. Веб-версію такого текстового генератора можна спробувати тут.

Спочатку розробники з OpenAI побоювалися, що їхня розробка може бути використана зловмисниками для того, щоб масово генерувати фальшиві новини чи спам. Але пізніше код було опубліковано повністю, оскільки «явних доказів злочинного використання виявлено не було».

І от нещодавно лабораторія оголосила про створення нової, складнішої версії такої системи. Для тренування GPT-3 був використаний масив даних, що у 100 разів перевищував той, на якому у 2019 році тренували GPT-2.

OpenAI стверджує, що комерційний випуск дозволить їй краще проконтролювати, як використовуються її розробки. І, звісно, компенсувати витрати на дослідницьку роботу, адже один лише генератор текстів GPT-3 обійшовся їй у 12 мільйонів доларів.

Для чого він корисний

Доступ до прикладного програмного інтерфейсу GPT-3 наразі дуже обмежений, а ціна його не визначена. І поки що навіть OpenAI не може точно передбачити, як ця система штучного інтелекту буде використана. Чатботи? Текстові квести? Щось інше? Зрештою, саме так свого часу було використано GPT-2.

Оскільки такий текстовий генератор створює текст, просто виходячи із закономірностей слововжитку, він наділений надзвичайною гнучкістю. Спираючись на відповідну базу, його можна навіть навчити розв’язувати математичні задачі та грати в шахи.

Поки що OpenAI надала доступ до GPT-3 приблизно десятку користувачів. Серед них пошукова система Algolia, яка користується ним, щоб краще розуміти вербальні пошукові запити, платформа психотерапії Koko, яка за допомогою GPT-3 аналізує мовлення користувачів, щоб вчасно виявляти «кризи», та компанія Replika, що працює над створенням штучного інтелекту, який був би ідеальним співрозмовником. А тепер до них приєдналася ще й платформа Reddit, яка експериментує з GPT-3, щоб автоматизувати модерацію контенту.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Усі медичні послуги в смартфоні: Fedoriv Agency презентували оновлений сервіс Doc.ua

Медичний онлайн-хаб Doc.ua презентував нове позиціювання та мобільний застосунок, у якому зібрано 1500 закладів охорони здоров’я, 11400 лікарів і понад ...

Твій екопростір: vandog agency здійснила ребрендинг ботсаду ім. Гришка

Твій екопростір: vandog agency здійснила ребрендинг ботсаду ім. Гришка

Креативна агенція vandog agency здійснила ребрендинг Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка (тепер вже ботсаду ім. Гришка). В основу нової ...

Створено пристрій, який здатен імітувати зміни температури у віртуальній реальності

Дослідники знайшли спосіб імітувати зміни температури у віртуальній реальності, впорскуючи в ніс користувача спеціальні хімічні речовини без запаху.

Nova Poshta Global стирає кордони в онлайн-покупках

Щоб заохотити клієнтів до замовлень по всьому світу, Нова пошта Глобал запустила нову комунікаційну платформу. Стратегію та кампанію розробили в ...

Міжнародний конкурс урбаністичного фотомистецтва готується обирати переможців

Міжнародний конкурс Urban Photo Awards, який цього року відбудеться вже водинадцяте, назвав тих фотографів, що змагатимуться за першість у 2020 році.

Проєкт Ukraine WOW для «Укрзалізниці» став переможцем SABRE Awards

Учора в Лондоні відбулася церемонія нагородження премії SABRE Awards EMEA 2020, яка відзначає найкращі світові проєкти у сфері комунікацій. Проєкт ...