OpenAI почне продавати свій новий генератор текстів GPT-3

Дослідницька лабораторія OpenAI, яка розпочинала своє існування як некомерційна організація, оголосила про створення свого першого комерційного продукту: новий штучний інтелект-генератор текстів GPT-3, ще попередник якого, GPT-2, був спочатку названий нею надто небезпечним, щоб його оприлюднювати.

Робота OpenAI над генераторами текстів привернула до лабораторії неабияку увагу після того, як вона все ж надала публіці доступ до GPT-2 у лютому минулого року. Цей проєкт був багатьма сприйнятий як великий крок для розвитку штучного інтелекту. Користувачі могли дати GPT-2 будь-який уривок тексту (кілька рядків з пісні, коротку історію, наукову статтю), і програма продовжувала його, певною мірою зберігаючи стиль та зміст оригіналу. Веб-версію такого текстового генератора можна спробувати тут.

Спочатку розробники з OpenAI побоювалися, що їхня розробка може бути використана зловмисниками для того, щоб масово генерувати фальшиві новини чи спам. Але пізніше код було опубліковано повністю, оскільки «явних доказів злочинного використання виявлено не було».

І от нещодавно лабораторія оголосила про створення нової, складнішої версії такої системи. Для тренування GPT-3 був використаний масив даних, що у 100 разів перевищував той, на якому у 2019 році тренували GPT-2.

OpenAI стверджує, що комерційний випуск дозволить їй краще проконтролювати, як використовуються її розробки. І, звісно, компенсувати витрати на дослідницьку роботу, адже один лише генератор текстів GPT-3 обійшовся їй у 12 мільйонів доларів.

Для чого він корисний

Доступ до прикладного програмного інтерфейсу GPT-3 наразі дуже обмежений, а ціна його не визначена. І поки що навіть OpenAI не може точно передбачити, як ця система штучного інтелекту буде використана. Чатботи? Текстові квести? Щось інше? Зрештою, саме так свого часу було використано GPT-2.

Оскільки такий текстовий генератор створює текст, просто виходячи із закономірностей слововжитку, він наділений надзвичайною гнучкістю. Спираючись на відповідну базу, його можна навіть навчити розв’язувати математичні задачі та грати в шахи.

Поки що OpenAI надала доступ до GPT-3 приблизно десятку користувачів. Серед них пошукова система Algolia, яка користується ним, щоб краще розуміти вербальні пошукові запити, платформа психотерапії Koko, яка за допомогою GPT-3 аналізує мовлення користувачів, щоб вчасно виявляти «кризи», та компанія Replika, що працює над створенням штучного інтелекту, який був би ідеальним співрозмовником. А тепер до них приєдналася ще й платформа Reddit, яка експериментує з GPT-3, щоб автоматизувати модерацію контенту.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Lions Live: речниця Bacardi радить шукати суперфанатів і деконструює фокус-групи

Компанія Bacardi останнім часом почала орієнтуватися на ті 10% аудиторії, які є її суперфанатами, а не на 90% людей, які становлять основну масу покупців.

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

Бренд Pepsi випустив нову лімітовану банку, присвячену одному з найгарніших міст України — Львову. Колекція була створена ексклюзивно для цього ...

Нарбут

Вийшла друком книга «Нарбут» з унікальною обкладинкою кожного примірника в накладі

Вийшла друком книга «Нарбут» — перша книга в Україні, кожний екземпляр якої має унікальну обкладинку, згенеровану алгоритмом. Дизайн книжки та ...

Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Дозвіл на хуліганство. Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Нещодавно Uklon та IAMIDEA розказали всім про нову стратегію і ключове повідомлення: «Твій рух — твої правила». За результатами першої ...

Підсумки першого дня Lions Live від Ани Анджелік, однієї з найвпливовіших CMO світу

Підсумки першого дня Lions Live було підведено Аною Анджелік, яка назвала п’ять ключових інсайтів, які варто винести для себе з понеділкових сесій Lions Live.

Філософський Сад

Проєкт «Філософський Сад» відкриває доступ до серії подкастів та лонгрідів про культуру

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять ...